Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Dietetikusok, táplálkozási...

Dietetikusok, táplálkozási szakértők, testépítők ide! Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket "kollégák" olvassátok el... egy másik kérdésnél írta ezt valaki... nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek...


"A fagyi -és a minél hidegebb kaják- azért fogyasztanak, mert a szervezetnek fel kell melegítenie egy bizonyos hőmérsékletre, hogy meg tudja emészteni. Ez pedig több energiát elvesz mint amennyi magában a fagyiban. van. Egy nagyon jó barátnőm édesanyjától tudom, aki dietetikus, emellett matek-fizika szakos tanár (a fizika oldaláról is prímán levezette ezt az elméletet), emellett már egy csomó embert lefogysztott. Igenis a meleg ételek hízlalnak (a zöldségben még ha meleg is, nyilván nincs sok kalória, de a szervezetednek nem kell strapálnia magát ahhoz, hogy feldolgozza), és itt nyilván nem egy szimpla húslevesre gondolok. Emellett egyáltalán nem egészséges este meleg ételt enni. Ismerek valakit, aki bicajjal jár melózni, heti 2-szer úszni, állómunkát végez, napközben teljesen egészségesen étkezik, aztán este meg jön a meleg vacsi (nem 6 fogásos, és nem nagy adagok). A pasas totál tömzsi. Aztán egyszer 2 hónapig szabin volt, nem evett este meleget, az életvitele változatlan maradt, és mit ad Isten: lefogyott egy csomót! Szóval nem baromság, elhiheted!"


2010. febr. 16. 13:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
oki akkor most nekiállok a fagyi diétának..vagy legyen csak simán jeges??:D:D:D
2010. febr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

De baromság. Csókoltatom az a barátnő anyukát. Maradt volna a kaptafánál és tanítana rendesen matekot.

Egy dietetikus

2010. febr. 16. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
14.07 Én is azt írtam neki, hogy gyorsan írja meg a nevét, mert elintézem, hogy visszavegyék a diplomáját :) Bár szerintem megint csak arról van szó, hogy félreértették a dolgot... Bár ezt elég nehéz félreérteni...
2010. febr. 16. 14:10
 4/15 A kérdező kommentje:
14.06! Sima jeges víztől úgy lefogysz, mint a pinty! Főleg ha tüdőgyulladást kapsz tőle ;) Addig is javasolnám a fagyasztott disznózsírt fagyiként enni!
2010. febr. 16. 14:11
 5/15 A kérdező kommentje:

De így korrekt... 10.12-es hozzászólás!

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__66..

2010. febr. 16. 14:12
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
:D:D:D egyél disznózsírt és lefogysz..ez jóó:D de én ezt nem mondogatnám itt ..mert még vki el is hiszi =D
2010. febr. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A hideg ételek fogyasztása tényleg éget kalóriát, de ez elég elenyésző. Ha 1 liter 0 C-os víz-jég keveréket megiszol, a szervezeted 36,7 kalóriát éget el. Ettől nem fogsz lefogyni. Hacsak nem iszol meg egy kád jeges vizet.


Egyébként, ha én mostantól tortát eszek zsíros kenyérrel meg csipsszel, vagy mondjuk hamburgert, pizzát hidegen, akkor le fogok fogyni? Na ne már...

2010. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer egy csoporttársamnak mondtam, hogy nem eszem pékárut, mert fogyni szeretnék. Erre ő azt tanácsolta, hogy várjem meg, míg megszárad, vagy pirítsam meg, mert úgy már nem hízlal. :*
2010. febr. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szóval tévhitek vannak bőven, azt akartam ezzel mondani... :)))
2010. febr. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
És gondoljatok bele, hogy a világon minden így működik... Hány ember adhat tanácsot, és oszthatja az észt úgy, hogy gőze sincs semmiről?! Vagy hallotta a szomszédjától, akinek mondta az anyja, hogy az ő testvére ismer valakit, aki ért hozzá...
2010. febr. 16. 14:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!