Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Dietetikusok, táplálkozási...

Dietetikusok, táplálkozási szakértők, testépítők ide! Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Kérlek titeket "kollégák" olvassátok el... egy másik kérdésnél írta ezt valaki... nem tudom, hogy sírjak-e vagy nevessek...


"A fagyi -és a minél hidegebb kaják- azért fogyasztanak, mert a szervezetnek fel kell melegítenie egy bizonyos hőmérsékletre, hogy meg tudja emészteni. Ez pedig több energiát elvesz mint amennyi magában a fagyiban. van. Egy nagyon jó barátnőm édesanyjától tudom, aki dietetikus, emellett matek-fizika szakos tanár (a fizika oldaláról is prímán levezette ezt az elméletet), emellett már egy csomó embert lefogysztott. Igenis a meleg ételek hízlalnak (a zöldségben még ha meleg is, nyilván nincs sok kalória, de a szervezetednek nem kell strapálnia magát ahhoz, hogy feldolgozza), és itt nyilván nem egy szimpla húslevesre gondolok. Emellett egyáltalán nem egészséges este meleg ételt enni. Ismerek valakit, aki bicajjal jár melózni, heti 2-szer úszni, állómunkát végez, napközben teljesen egészségesen étkezik, aztán este meg jön a meleg vacsi (nem 6 fogásos, és nem nagy adagok). A pasas totál tömzsi. Aztán egyszer 2 hónapig szabin volt, nem evett este meleget, az életvitele változatlan maradt, és mit ad Isten: lefogyott egy csomót! Szóval nem baromság, elhiheted!"


2010. febr. 16. 13:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tudjátok kedves dietetikus kollégák a táplálkozás az amihez mindenki ért. Még a sarki villanyszer3elő is onnantól kezdve,hogy a felesége herbalifeozik vagy valami mást csinál.


Ezért nem fogják soha elismerni a mi hivatásunkat. Hacsak nem harcolunk keményen és egységesen a tévhitek ellen.

2010. febr. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Ebben az országban 10 millió ember van aki mindenhez ért :) Tegyük hozzá, hogy a helyes táplálkozás ellentmond minden olyan milliárdos lobbinak, amiből nem kevesen igen jól élnek... Az emberek legyenek csak kövérek és betegek. Úgy csinálunk mintha foglalkoznánk velük, de közben csak millió számra közlik a médiákban a tévhiteket, és a badarságokat, 13 napos diétákról, káposztadiétákról, víznapokról és hasonlókról... így aztán szerencsétlen halandó vergődik és nem tudja kinek higgyen... Tegyük hozzá, hogy ez a dolog megoldható lenne, ha legalább néhány olyan könyvet vennének a kezükbe ami a táplálkozás alapjairól, és úgy globálisan az emberi szervezet működéséről szól... Akkor rögtön átlátnák a dolgot. Erre viszont a 80%-nak nincs igénye (alapból nem olvasnak az emberek semmit, nemhogy majd táplálkozástudományi szakkönyvet) a 99% meg lusta... Egyébként lehet, hogy megköveztek, de a lustákat nem is tudom sajnálni... Napi szinten találnak meg, jönnek a buta dolgaikkal, amikor meg szépen elmondom nekik, hogy csodák nincsenek akkor fintorogva vagy ellentmondanak, vagy simán odébbállnak konstatálva, hogy én vagyok a hülye :) Pedig én még ránézésre is a szakmámat képviselem, kockás hassal és tökéletes kondival... Mondjuk arra meg közlik, hogy szteroid... mert ugye ehhez is értenek :)
2010. febr. 16. 16:58
 13/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező kolléga!

Írnál nekem privát nagyon tetszik a hozzá állásod. jó lenne beszélgetni valakivel a témáról. Hátha ketten többre jutunk:)

2010. febr. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Sajna ebben az országban mindenki ért a táplálkozáshoz.:( Vagyis azt hiszi. Ezen még egy diploma sem segíthet, mert nem tudni, hol szerezte, ezen kívül az orvosira gyakorlatilag sok olyan embert felvesznek, akik kifizetik a horribilis összegű tandíjat és aztán csak ott rohadnak, nem tanulnak, de a vizsgán azért átengedik őket, mert kell a pénz az egyetemeknek. Aztán a gyerekeink meg az ilyenek kezébe kerülnek... Amúgy valóban nehéz szakma a dietetikus szakma, mert nem lehet általánosítani, minden ember szervezete egész máshogy működik, nem mindenki ugyanazoktól az ételektől hízik. A kérdező (vagy válaszoló) nyilván nem arra gondolt, hogy zabáljunk zsíros kenyeret, mert az nem hízlal. De tény, hogy amikor én egyetemre jártam és albérletben laktam, akkor kb. heti 2-szer ettem csak meleg ételt (amikor hazautaztam) és soha olyan vékony nem voltam mint akkor. De nem lehet általánosítani, egyiknél bejön, másiknál nem. Azért veszélyes így vaktában, egy fórumon tanácsot adni. Csak úgy lehet, ha kívül-belül ismerjük a pácienst, ha látjuk a vérképét, tudjuk, hogy milyen betegségei vannak, ismerjük az életvitelét. Itt azért elég veszélyes tanácsokat osztogatni, mert elég egy olyan eset, hogy ájultra fogyókúrázta magát valaki (és nem a koplalás miatt), aztán kész! Egy dolgot nyilván kijelnthetünk biztosan: hogy a mozgás csak hasznára válik az embernek! De azt már nem mondhatjuk meg itt a fórumon, hogy pl. ki milyen mozgásformát válasszon. Ehhez már személyes találkozás kell (és enm egyszeri!). És persze az is alap, hogy ha kevesebb kalóriát viszünk be, akkor súlyt veszítünk. De azt, hogy ki mitől fogy le, arra nincs általános szabály.
2010. febr. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Én nem vagyok dietetikus, nincs is diplomám, de őszintén nem csodálom, hogy ez az ország oda jutott ahol most vagyunk :-)

Mert én 2 évvel ezelőtt fogytam 15 kilót, 65 kilóról indulva és 14 évesen :-D És nem volt semmi bajom, orvoshoz is vittek utánna és még ő is elismerte, hogy milyen példamutatóan sikerült, ráadásul koplalás nélkül

Ezzel most nem dicsekedni akarok, de azóta gyakran látogatom meg a gyakorikerdesek- nek ezt a részlegét és szétzúznék mindent sokszor, annyira tele vagyok az ide irt baromságokkal.


Az a baj, hogy mindig annak jár a szája akinek nem járt eleget a lába meg a keze, másszóval aki sosem érte el a célját a fogyást illetően, mert aki elérte az nem ir olyasmiről amiben nem biztos. Mert aki sikeresen megjárta ezt az utat az tudja mivel jár és mennyi erőfeszitést igényel, és őszintén kicsit megis van fáradva az ilyen agyamentességekhez :-) De az biztos, hogy a magyarok nagy százaléka tévúton jár és több ilyen intelligens emberekre lenne szükség, mert sokszor elmosódik a véleményed a többi között, annyi értelmetlen ember osztja az észt...


Arról nem beszélve, hogy hazánkban is komoly problémát jelent a túlsúly, a mozgáshiány, de az anorexia sincs lejjebb és számomra az anorexia pont annyira sajnálatraméltó, mint az elhizottság. És a legkomolyabb dolog az, hogy van aki az egyiket előrébb méltatja, mert az most " trendi "


Különben ez az idézet, ami magába foglalja egy másik válaszoló véleményét, ez totál logikátlan. Az egészből csak annyit lehet menteni igazából, hogy a pasas miután lemondott a meleg vacsijáról ( ami véleményem szerint lehetett burgonya is időnként vagy kolbász ), azután már nem evett meleget, tehát nagyobb a valószinűsége, hogy gyümölcsöt evett vagy joghurtot vagy valami könnyűt ( mert ami könnyű az hideg általában ) és ezért fogyott le.

A fagyis részről pedig annyit, hogy végülis relativ. Mert az átlagos magyar kedvencekhez képest ( pl. lángos, somlói, palacsinta, stb. ), a fagyi sokkal jobb választás


Ennyit tudok mondani a beidézett részről, meg annyit, hogy sokszor én is próbálok " harcolni " ( már amennyire lehet ) a " diétaszakértő " agytrösztökkel, de erre már csak az marad, hogy: " A bolondok mindig halálbiztosak a dolgukban, az okosak pedig mindig kételkednek mindenben "


Ennyi.:-)

2010. máj. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!