Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi bajom van? Miért van ez?

Szöszi1994 kérdése:

Mi bajom van? Miért van ez?

Figyelt kérdés
hát az van hogy mostanába nagyon rosszul érzem magam a bőrőmebe. Sztem nagy és formátlan seggem van, nagy hasam, és combom. Megőrülök ha minden nap nem nézhetem meg legalább 3-4x hogy hány kg vagyok. De már az zavar hogy a többiek mondják hogy már vékony vagyok de én ezt nem látom. Próbálkoztam már olyannal hogy nem eszek vagy eszek de ha tele vagyok akkor kiakarom hányni. De nem megy..:S Ezt így nem mondom senkinek hogy kihánynám mert nagyon tele vagyok.... Egyébként 173 cm magas és 61-62 kg vagyok. Jóformán minden nap tornázok. Miért van ez? Ne bunkó válaszokat!
2010. febr. 16. 20:39
 1/3 anonim válasza:
Sztem nem vagy kövér,én 166cm vok.,és 60-65kg.:)xD
2010. febr. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Abból amit elmondtál,nagyon valószínű,hogy kezdetleges anorexiában szenvedsz.Még nem súlyos,de könnyen az lehet,ha így folytatod.Szerintem magadba kéne nézned,mert nagy az esély rá,hogy valami régebbi sérelem vagy csalódás áll a hátterében.Gondolkodj el,hogy régen,amikor kicsi voltál,mondták-e neked gyakran,hogy duci vagy,vagy esetleg nálad véknyabb lányok között voltál és kivülállónak érezted magad.173 cm-vel és 61 kg-mal egyáltalán nem vagy kövér,itt és most kell megállnod a fogyózással.A mindennapi tornával nem lenne semmi gond,a mozgás hasznos.DE mindig hagyj egy napot szabadon,amikor nem tornázol,az izmoknak is kell egy kicsit regenerálódniuk,hogy jobban bírják a terhelést.Az meg,hogy nem eszel vagy csak keveset,az többet árt,mint gondolnád.Egyrészt súlyos hiánybetegségek léphetnek fel,ami hajhullást,fogkárosodást és egyéb bélrendszeri betegségeket okozhatnak,másrészt ha nem eszel a tested legelőször az izmokból kezdi lebontani a tartalék tápanyagot,és nem a zsírból.Így amikor újra elkezdesz enni már kevesebb izommal tudsz majd mozogni,és keservesebb lesz a testmozgás.Kevesebb izom=kevesebb mozgás,és ha kevesebb mozgás,de többet eszel mint előtte(jelen esetben rendesen étkezel,ahogy kell,de mégis többet mint előtte,mert előtte koplaltál),akkor többet fogsz visszahízni,mint amennyit fogytál a koplalással.Ezt nevezik annak a bizonyos jo-jó effektusnak,amit mindenki emleget.Szóval állj le,mielőtt tönkreteszed magad.Neked kiegyensúlyozott és változatos étkezésre van szükséged.Mindenből mértékkel és ha a mozgást ugyanúgy végzd ezután is,nem fogsz hízni,csak esetleg formásodni és csinosodni.
2010. febr. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olvass el egy könyvet az aneroxiáról. Ha nem használ, fordulj pszichológushoz.

Ezt nem bántásból írom, hanem nagyon is komolyan mondom. Mielőtt még súlyosabb lenne az állapotod.

2010. febr. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!