Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ki az aki ősszeállít egy...

Ki az aki ősszeállít egy normális életmódváltáshoz étrendet?

Figyelt kérdés
Minimum 30kg-tól szeretnék megszabadulni de egy csomó kérdésem lenne (mivel helyettesítsem a fehér lisztet,fehér kenyeret,tésztát,cukrot)de vidéki vagyok itt nincs életmódtanácsadó vagy személyi tréner!Persze annak is örülnék ha itt is írnátok segítséget!Láttan ma sok mindent lenmagliszt,kokuszliszt,hajdinaliszt ezek közül pl melyik jo?
2015. márc. 24. 21:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Aki összeállít, az egy áldott ember.


Általában ócska étrendeket állítanak össze orvosok, dietetikusok.

2015. márc. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vidéken lehet kapni zöldségeket meg húsféléket, nem? Minek mellé ilyen vagy olyan liszt?


Éppenséggel pont jó lisztekre kérdeztél, mind gluténmentes, valamelyik közülük szénhidrátszegény is, de miért akarsz ezekre a drágább dolgokra költeni? Lehet, ezeket időnként lehet enni, tényleg egy kis gyakorlattal lehet finomságokat sütni belőlük és jobbak mint a búzalisztes sült dolgok, de alapvetően drága luxus dolgok.


A hajdinának ezek közül magasabb keményítő tartalma van, viszont időnként fogyasztva jó palacsintához :)

Meg persze máshoz is, sok ilyen paleós recept van ezekből az alapanyagokból. De egy étrendnek a zöldségeken kellene alapulnia, kiegészítve húsfélékkel, zsírral (kókusz vagy állati) igény szerint. Az is jó, ha időnként halhús / halolaj kerül az étrendbe.

2015. márc. 25. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Próbálkozz. A puding próbája az evés. Nem mindenkinek jön be ugyanaz. A lisztekkel már jó úton haladsz. Ugyanígy csináld az édesítőknél is. Sokan esküsznek a xilitre. Nekem abszolút nem jött be. Hiába volt a szokatós időszak utána is puffadtam tőle. Most eritritolt használok. Már az elején is alig puffasztott, most viszont már egyáltalán nem. Hátránya viszont, ha jóval kisebb az édesítő értéke, tehát ha igazán édes ízt akarsz akkor elég sok kell belőle. Ahhoz viszont drága.

A fehér kenyeret bármilyen teljes kiőrlésű, magvas kenyérrel helyettesítheted. Aldiban, Lidiben lehet kapni szénhidrát csökkentett kenyeret az is jó.

Ha esetleg tésztát ennél, akkor az legyen durum tészta.

Vagy akár gyúrhatsz te magad is csak az általad választott liszt, tojás és víz kell hozzá. Mondjuk az általad felsorolt lisztek közül nem tudom, hogy alkalmas-e ilyesmire bármelyik is.

2015. márc. 25. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!