Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Borzasztó vagyok, mit tegyek?...

Borzasztó vagyok, mit tegyek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

160 cm vagyok és a sulyom 77-82 kg között ingadozik. Mindig belekezdek egy általam kitalált diétába, de nem birom sokáig és visszahízom.


A diétám a következő:

regelre semmi, vagy alma, esetleg energiaital

ebédre amit anyu főz

vacsira csak gyümi

néha tornázom.

Ezzel egy hét alatt lemegy 2-3 kg, és akkor elbizom magam, hogy dejo, meg milyen könnyü, ezért jutalmul megeszek valami édességet. De ha megettem akkor meg olyan érzésem van hogy már ugyis mindegy, ezért még eszek és eszek és eszek. Ez után már nem tudom folytatni, és minden visszajöm abbol amit leadtam. Kb 2 hét mulva ujrakezdem és kezdődik minden előlről.

Ez igy megy már majdnem fél éve.

A leghoszabb idő amig birtam a diétát az 2 hét volt, 83 ról fogytam le 77 re, visszahiztam 82 re.

Nincs akaraterőm, nincs kitartásom hogy folytassam. szerintetek mit tegyek. Nyárra leszeretnék fogyni, mert imádom a vizet, meg a nyarat, a tengert, meg ilyesmi, csak sohasem merek menni sehova mert szégyenlem a testem.

Kérlek segitsetek


2010. febr. 18. 19:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

elfelejtettem irni hogy 17 éves lány vagyok


kondizni meg eljárni valahova sportolni, vagy táncolni nincs lehetőségem bármennyire is szeretném, mert falun lakom, itt meg nincsenek ilyenek

2010. febr. 18. 19:23
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ne is haragudj, de az energiaitalon azért kiakadtam. Energiaital reggelire? Éhgyomorra? Jesszus.

Ezen mi nem tudunk segíteni, akaraterő kell hozzá, és kész. Ezt nem azért mondom, mintha nekem olyan nagy lenne belőle... szerintem kevesebb mint neked.:)

Szerintem keress egy társat a fogyókúrázóhoz, úgy könnyebb. A sporttal mi a helyzet? Tudom ajánlani az ugráló kötelezést. Javítja a hangulatot, segíti a koncentrációt, megizzaszt, igaz, először fájni fog a vádlid, de ki lehet bírni. :) Szurkolok Neked. :D

2010. febr. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
A legjobb szívvel ajánlom, hogy ne kínozd magad. Próbálj beállni 1200 kalriára /nem olyan nehéz és éhen sem halsz/. Ehhez a neten segít a kalória táblázat. Mondj le teljesen a kenyérről, illetve reggelire ehetsz egy papírvékonyat, de csak pirítva. Édesség, sütemények, csoki, alkohol, chips, kekszek, margarin, virsli, hotdog törölve! Egyél sok gyümolcsöt, párolt zöldséget, napi 8-10 pohár tiszta vizet /vagy szénsavmentes ásványviztet/ Ha megéhezel, egy pohár vízzel el tudod altatni az éhségedet napi 1200 kalória mellett. Egy idő után beáll a gyomrod is a kisebb mennyiségre és éhes sem leszel. Sportolni egyáltalán nem kell, majd ha lefogysz és kedvet érzel hozzá.
2010. febr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

szoktam ugrókötelezni de télen nem lehet a hóba, a házba meg pláne

van zsirégető hastánc videom, meg rubint rékás is van, azt szoktam néha tornázni

energiaitalt azért ittam mert valahol azt olvastam hogy Robbie Williams is napi rendeteg energiaitallal fogyott le tartósan, mert felgyorsitja az anyagcserét meg ilyesmi.

2010. febr. 18. 19:37
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a jótanácsokat
2010. febr. 18. 19:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szerintem nem rossz ez a diéta, csak a reggeli nagyon nagyon pocsék. Miért nem eszel valami normálisat?? Akár édességet. Én is fogyózok, és reggelire simán eszek csokit/péksütit és semmi bajom nincs tőle! Elég energiát ad a napra és nem lesz édességhiányod (ami miatt később abbahagynád a fogyókúrát)

A vacsorához még annyit: ha gyümölcs, akkor max alma legyen... de a zöldségek sokkal jobbak. én pl most ettem savanyúuborkát :)

2010. febr. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
100%

Mi múlt félévben tanultuk pszichológia órán, hogy fogyni tartósan csak életmódváltással lehet, amibe beletartozik az egészséges étkezés és a testmozgás is. Ha az ember nagyon keveset eszik, akkor a szervezetnek lassul az emésztése is. (Ennek az oka az, hogy régen, amikor nem volt elég étel, a test igyekezett minél kevesebb energiát felhasználni, hogy az ember túlélje azt az időszakot.)Létezik a szervezetnek egyensúlyi pontja, általában az ember bizonyos tömeg között mozog, tehát a testsúly nagyjából állandónak mondható normális esetben, ennek megfelelően táplálkozunk. A fogyasztó teák, bogyók stb. gyakran ezt az evési pontot állítják át, ezért eszik kevesebbet az illető, de ha elhagyja, akkor az az egyensúlyi pont is visszaáll az eredetire. Ha meg az ember nagyon keveset eszik, akkor azt csak egy ideig bírja, lehet fogy, de aztán elkezd zabálni, és mindent felfal.

Amit már nem pszichológián tanultunk, hogy enni pont reggel kell sokat, délben kevesebbet, este pedig keveset.

Azt tudom tanácsolni, hogy ne radikálisan próbálj megváltozni, változtatni, mert akkor valószínűleg nem lesz sikeres. Ha apránként csinálod, akkor hozzá tudsz szokni a változásokhoz, az életed részévé válik.

Az emésztést a teljes kiőrlésű gabonafélékből készült péksütemények/kenyerek megkönnyítik, mert sok rostot tartalmaznak.

2010. febr. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Krisz85 ***** válasza:

két eshetőség van. Döntsd el melyikbe tartozol. Ha szégyelled a tested és mégsem teszel semmit, akkor igazából nem is zavar az, ahogy kinézel.


A másik lehetőség, hogy szeretnél, van célod, történetesen,hogy lefogyj, csakhát valamiért hibádzik a dolog. Elárulom azért, mert magát a célt hajkurászod, és mivel nem jön azonnal, feladod.


Segítek szerintem Te a második, még menthető eset vagy.


Az egésznek a lényege, életmódváltás, ahogy írták, és az, hogy ne a cél lebegjen a szemed előtt. Legyen egy célod, de az sportorientált cél legyen. Pl. hogy eljársz heti 3x kocogni 20 percet. Ha ez megvan jöhet a következő kisebb cél, pl, elhagyod a kólát az étkezésedből. Következő kis cél, emeled a heti kocogást 25 percre alkalmanként és így tovább szépen fokozatosan, észre sem veszed és kisebb ruhákba fogsz beleférni és megjön az első sikerélmény, aminek következtében esélytelen, hogy ne motiváljon tovább, pláne ha már belefeccöltél egy csomó energiát. Ha ezek után is feladod, akkor a saját eddig munkádat és saját magadat sem becsülöd meg, akkor átmentél az első kategóriába, a menthetetlenek táborába.


Annyit azért elmondanék edzőként, hogy olyan nincs, hogy valaki mindent betart, edzést, kajálást és nem változik, nem fejlődik, még a hormonbetegek is, akkor Te is fogsz, mert kétlem hogy hormonbeteg lennél, már csak a súlyodból adódóan is.


Szóval kitartás! Menni fog az, olvass sok szakirodalmat, talál meg a megfelelő sportot amit szeretnél csinálni, lehetőleg állóképességi sport is legyen benne, pl kondi + kocogás, vagy bringa, aerobik, bármi, ami neked tetszik.

És ne diétában gondolkodj, sportolsz és ahhoz hogy jól teljesíts edzésen,hogy fejlődjön a teljesítőképességed, ahhoz úgy kell étkezned ahogy a sport megköveteli. Ha betartod, fejlődni fogsz, és ennek lesz egy mellékterméke, egy bónusza az, hogy fogyni fogsz. Zsírt fogsz veszíteni, ehhez kell a rendszeres edzés, és a tudatosan felépített étkezés. Mondanom sem kell, amit leírtál étkezés az vicc kategória. EGy normális diéta nem így néz ki. A diéta nem egyenlő a fogyókúrával. Mert az utóbbinak vége van, és folytatódik a szemét hízlaló táplálkozás, amíg a diétánál ez nem így van. Attól hogy még valami baromság a diéta szót tartalmazza 90 napos diéta pl. attól az még nem diéta.

2010. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Na figyu, van egy egyszeru modszer amivel kenyelmesen le lehet fogyni.

nem kell valami szornyu dietaval kinoznod magad, mert azok csak ideig oraig hatnak, es meg szenvedsz is, arrol nem is beszelve hogy egeszsegtelen, foleg egy 17 eves meg fejlodesben levo szervezetnek.

Szal a lenyeg, hogy at kell alni egy egeszsegesebb taplalkozasmodra. Pl hagyd el a feher cukrot, es szerezz be helyette barnat, vagy edesitoszett. Feher liszt helyett szigoruen teljes kiorlesuvel fozzetek. Pl, ne a 20% hanem a 0% os tejfolt, joghurtot vedd meg. A cukros uditoket felejtsd el, helyette 100% gyumolcsle, de leginkabb napi 2 liter szensavmentes asvanyviz. Vagy tea, cukor nelkul. Feher kenyer szinten tabu, egesz konnyen at lehet allni a barnara. Ezek az elelmiszerek mind dragabbak, de megeri az egeszsegedert. En edessegfuggo vagyok, tehat megertelek, mert nekem tenyleg elborul az agyam ha meglatok egy tabla csokit, de ezen is lehet segiteni. Ne tartsatok otthon edesseget, mert konnyen elcsabul az ember, ha szem elott van, ha viszont nincs otthon, elmenni erte a boltba mar nem olyan csabito:) Ill. ha mindenkepp edesseget kivansz, nehany dietas tipp: gyumisalit, dietas tejszinhabbal, vagy gumicukor az hizlal a legkevesbe, nekem az 1ik kedvencem: turo, egy kis edesitoszerrel osszekeverve es lekvar (abbol is dietas) vagy vannak azok a fagyasztott bogyos gyumolcsok, azokat ra a turora. Ezek kielegitik az edesseg utani vagyad. Meg vmi, az izesitett cukormentes rago is csodakra kepes! Pl a gyerek orbit, edes, de nem hizlal, es lefoglalja a szad egy idore, igy nem eszel edesseget. Egyebkent neten millio inycsiklandozo otletet talalsz.

Mond meg anyukadnak, hogy olyan eteleket keszitsen neked ami nem hizlal, feher husok, hal, salatak. Pl a mustaros, avokadosalata hallal, fantasztikusan finom es telit is. A reggelit nem szabad kihagyni te! az a legfontosabb etkezes, akkor barmit ehetsz ha 12 elott vagy, a legjobb ha mindenbol (feherje, szenhidrat) viszel be egy kicsit. Pl rantotta vagy tukortojas, egy joghurt, par szelet sonka, kis ligh sajt es zoldseg, meg egy szelet barna kenyer. Ebedre mint mar irtam, feherhus, sali, fozelek, barna rizs, barna teszta, igazabol barmit elkeszithetsz, csak az alapanyag szamit! Vacsira pedig gyumolcs, vagy egy virsli, de azt mar kenyer nelkul. Nembaj, ha nincs kondi a kozeledben. Otthon is tornazhatsz, rengeteg fele gyakorlatot tudsz vegezni, nem kell hozza semmi. Ne dietazz, hanem valtoztass eletmodot. Mindenbol dietas, 0%osat vegyel, ha pl rad tor a farkasehseg, egyel meg egy zoldalmat, en pl kifejezetten szeretem a nyers zoldsegeket. Repa, karfiol, karalabe...elveszik az ehsegerzetet, es megsem hizlalnak. Keszits naplot, hogy mikor mit ettel igy szamon tudod tartani. Valamint keszits tervet, irj listat arrol miket kell beszerezned, ill. lecserelned. Nem kell lemondanod semmirol, csak at kell alakitani az etrendedet, eloszor talan nehez lesz, de csak igy tudsz tartosan lefogyni, es mellette a testednek is nagyon jot teszel, mert egeszsegesen taplalkozol, ami manapsag ritkasagszamba megy. Higgy magadban es nyarra szexi, csinos leszel! sok sikert:)

2010. febr. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nagyon nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon sokat segitettek

mégegyszer köszönöm

2010. febr. 19. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!