Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » S. O. S. - nagyon alacsony ch...

S. O. S. - nagyon alacsony ch és zsírtartalmú édességek?

Figyelt kérdés

Csokifüggő vagyok és mióta nem eszek édességet, megőrülök, annyira hiányom van :( A diétámmal nincs baj, szeretem a csirkét, a salátát stb, de ez az egy nagyon hiányzik és édesség nélkül nem fogok tudni sokáig csinálni, mert el fogok csábulni.

Tudnátok olyan édességeket/könnyel elkészíthető dolgokat, amiben nagyon kevés a szénhidrát és a zsír és ha van zsír, az legfeljebb telítetlen?


2015. ápr. 16. 14:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

?

A nagy mennyiség relatív. Megeszel 100g csokit.. nem, 100g zsírt tartalmazó csokit, és még csak 900 kcal-nál jársz. A maradék energia szükségletedet meg beviszed állati táplálékból (fehérjéből sem kell sok, még egy 400 kcal) ez 1300 kcal, és megvan a fehérje igénye egy átlag embernek, bőven.


És emellé lehet enni zöldségekkel sok növényi tápanyagot, mikrotápanyagot.


Én erre gondoltam, szerintem a zsíros édességek, csokik elég jók. Ez persze az én verzióm, akit ez nem laktatna, annak nyilván nem fog működni mert mellette mondjuk éhes lesz és már lement 900 kcal. De ennyi energia engem nagyon felturbózna edzéshez :)

De mindenki más.

2015. ápr. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Én sem értem a zsírkerülést, az a helyzet. Mondjuk nekem a durván zsíros étkezés kell a kalóriadeficithez, máshogy esélyem sincs. De azt is tapasztaltam, hogy elég sok kalória kell, hogy működjek, no meg az extrém kalóriadeficitnek egyéb veszélyei is vannak. A fogyáshoz szükséges kalóriába pedig rengeteg zsír fér, átlagosan 140-150 grammot szoktam bevinni naponta. Az édesség csupán apró töredékét adja, nem azon élek :)


De persze lehet szolidabb édességeket is enni, a már említett fehérjeporon kívül tojásfehérjehabbal is lehet operálni... Van egy pitereceptem, amiben magliszt van, az már annyira zsírszegény, hogy többnyire vastagon megkenem vajjal :D


De nekem 1 kocka csoki vagy 1-2 deka fagyasztott gyümölcs (pl. banán) is kellemes édességadag, abban pedig semmiből nincs sok, belefér bármikor.


Akár édesség, akár nem, NEM tudsz egyszerre szénhidrátot és zsírt is kerülni s nem is koplalni keményen... Valamiből kell energia, csak fehérjén nem élhetsz.

2015. ápr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Pedig azt csinálom (+zöldségek) és -7 kilónál tartok
2015. ápr. 16. 17:40
 14/14 anonim ***** válasza:
En sovány túrót szoktam gyümölcsökkel osszetorni edesitoszerezem , es csodalatosan finom. Esetleg Update lisztből sutok hozza palacsintat . :)
2015. jún. 27. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!