Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha reggelire édességet eszek...

Ha reggelire édességet eszek úgy le tudok fogyni?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék sokat fogyni, nem vagyok kövér, csak a fenekem nőtt meg egy kicsit így a télen. (163 cm 54 kg) Ezen szeretnék változtatni. Ha minden nap tornázok, este hat után nem eszek, elhagyom a fehérlisztet, reggel, este zöld teázok citromosan, sok gyümölcsöt zöldséget fogyasztok, semmi hízlaló csoki chips ilyesmi, DE reggelire cukrosat eszek az nagy baj lenne? Gondolok itt pl jó reggelt kekszekre, ilyesmikre. Talán egy héten egyszer-kétszer rendes csokit is (pl egy mars szelet). Sajnos nagyon nagyon édessszájú vagyok és egyszerűen nem akarom ezeket megvonni magamtól. És hát iskolába járok, jó lenne ha beindítaná az agyműködésemet így a reggeli órákban. Ha reggelre eszem, azt napközben ledolgozom, ez így nem olyan nagy bűn nem? Ha aznap már nem eszek semmi cukrosat vagy ilyenek (gyümölcsöt még talán).
2015. ápr. 18. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:
Reggelire ehetsz édességet!
2015. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A mértékletességre figyelve nem lenne gond. :D
2015. ápr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz 10 kilókat fogyni, csak csinosodni és emellett tényleg egészségesen étkezel, akkor ennyi belefér.

Reggel a legkevésbè ártalmas egyébként a cukor és a szénhidrát, hiszen energiát ad és a nap folyamán fel is használod a kalóriákat.

Gyümölcs meg mehet bármennyi, hiába tartalmaz cukrot az más, természetes, nem fog ártani.

2015. ápr. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2015. ápr. 18. 16:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Tudtommal pont rossz az inzulinrezisztencia reggel, így nem kéne túlságosan felvinni a vércukor- és inzulinszintet... De nem vagyok szakértő s engem a reggeli kérdése nem érint.

A gyümölcs az szerintem is jó dolog, de attól még egyszerű, inzulinnövelő cukor, az tény.


Ami az alapkérdést illeti, természetesen lefogyhatsz reggeli édességezéssel, kalóriabevitel kérdése, az egészséged miatt nem árt a többi étkezést rendesebbre venni. De az édesség sem gond, ha nem jóreggelt vagy valami más cukros és a cukornál rosszabb dolgokat tartalmazó cucc... Sokunk eszik napi szinten édességet, ez még nem jelenti azt, hogy cukrot kell enni. De ha mégis azt teszed, mértékkel, attól még nem dől össze a világ, az is biztos. Ha nagyon, nagyon kell s nem tudsz jobb alternatívát vagy a kényelmed miatt azt gondolod, jobb így, én tuti nem foglak lebeszélni róla.

A napszakok engem nem szoktak érdekelni, a kalória kalória, bármikor viszem be, amikor használom, valahonnan csak kiveszi. Igaz, nem sűrűn eszem sok szénhidrátot töltött glikogénraktárak mellett, így nekem mindegy is, hogy vannak ezek.

2015. ápr. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kekszben is liszt van, egyél sok gyümölcsöt, az abban lévő szénhidrát természetes!

-A csokit felejtsd el, próbáld ki a karobot, keverd bele kevés vízbe, hogy krénszerű legyen, nincs brnne hozzáadott cukor, koffein, tejtermék, ezer adalék mint a csokiban, de sok vas, magnéziumstb.

2015. ápr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!