Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyni szeretnék sűrgősen!...

Fogyni szeretnék sűrgősen! Segítség?

Figyelt kérdés
12 éves vagyok és 46 kiló az osztályomban vannak sokkal tagattabbak de én nem érzem jól magam a bőrömben.Ha elmegye k a H&M-be órákig kell választgatnom mert nem állnak jól a ruhák.Nagy a fenekem a hasam és a lábaim.És még pici is vagyok.Az arcom szerintem szép az nem zavar.Kérlek szépen segítsetek valami egészen jó tippel mert a diéta nem vált be.Mellesleg csak kötelező tesnevelésre járok.Más sportra nem.;(

2015. ápr. 26. 08:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért nem vált be a diéta és mit próbáltál?

Hogy néz ki egy napod étkezési szempontból?


Nekem általánosban elég volt a tesi óra is, jól néztem ki...

2015. ápr. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem fogytam semmit zzal a diétával amit használtam.

reggelire nem eszek semmit

tízóraira pèkség

ebéd menzás vagyok mondjuk leves és tészta és gyümöpcs

uzsonnára szendvics és csoki de az nem mindig

vacsora valami bögrés leves vagy nem ezsek semmit .

Az a helyzet barátnőm napi. négy féle csokit is megesz aztán sokkal. vékonyabb és laposabb mint én.

2015. ápr. 26. 08:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nem diéta te jó ég...

Reggelire egyél! A péksüti nem diétás, hízlal, mint pl a kenyér is, így az uzsonnai szendvics sem fogyaszt, illetve a csoki is hízlal. Szinte minden amit leírtál az nem megfelelő egy diétához.


Az első és legfontosabb a sport. Ha a heti 5 tesi nem elég, akkor kezdj el mellette sportolni. Járj el futni, keress egy neked tetsző sportot és otthon is végezhetsz erősítő gyakorlatokat.

Az étkezésben arra figyelj, hogy ne egyél sok gyorskaját, kevesebb csoki és péksüti. Nem kell fogyóznod meg diétáznod, mert a te korodban ez többet árt, mint használ, de egyél egészséges ételeket, és igyál sokat.

2015. ápr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Normálisan egyél. Sportolj, mozogj. Te még fejlődni fogsz. Ha hülye gyerek módjára fogyózol, piszokúl el fogsz hízni. A te szervezetednek szüksége ven még mindenre.
2015. ápr. 26. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Mellesleg csak kötelező tesnevelésre járok.Más sportra nem.;( "


Ne tegyél szomorú szmájlit az után amit csinálsz. Ha szomorúnak tartanád amit saját magad értékrendje szerint csinálsz, akkor az nem szomorú. Ha akarnál, akkor többet sportolnál szerintem :)


Az étrend: húsból, zöldségekből, halakból és tojásból, esetleg olajos magvakból és gyümölcsökből áll.


Minden más SZEMÉT.


Szemetet lehet enni, sőt fogyni is lehet velük, de semmi sem garantálja, hogy nem okoznak betegségeket, kóros hízást, túlevést. Még tiszta táplálékokkal is meg kell szokni, hogy nem kell túlenni magunkat (fogyáshoz), de ezek legalább tartalmaznak értékes tápanyagokat.


Kommersz édességek, gabona termékek, tejtermékek nem, átlag nyugati étrend fő összetevői csak az éhhalált segítik elkerülni, közben megbetegítenek, hízást okoznak még mértékletes fogyasztás mellett is (plusz nehéz mértékletesen fogyasztani őket, mert értéktelenek, éhséget okoznak)


Ennyi a diéta tipp, minél több értékes zöldségfélét és húsfélét egyél, persze nem túlevés mennyiségben. Ehhez képest az eltérés úgymond kihágás, ami már csökkenti a fogyási esélyeidet (hogy mennyivel, az persze bonyolult kérdés)


Sajnos a szokványos étkezés és a közétkeztetés nem az egészséges hormonrendszer és testsúly megőrzéséről szól..

2015. ápr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

46 kg-ról semmiképp ne akarj lefogyni! Kamaszkorban ráadásul a fogyókúra kifejezetten veszélyes! Bezavarhatja a hormonháztartást, fejlődésben vagy, akár az is lehet a következménye, hogy 10-20 év múlva nem fogsz tudni teherbe esni, vagy nem fogod tudni kihordani a babádat!


A testsúlyod rendben van! A leírtak alapján arra következtetek, hogy a testzsír-izom arányod nincs teljesen rendben!


Próbálj meg egészségebben táplálkozni! Naponta többször, egyetlen étkezést se hagyj ki! Viszont kenyérből, pékáruból teljes kiőrlésűt válassz, a tészta is jobb a durum, illetve egyél sok sovány húst, és zöldséget, emellett mozogj!


Így vékonyodni, formásodni fogsz, anélkül, hogy súlyt veszítenél. A háj lemegy, helyette meg szedsz fel egy kis izmot. Ez azért fontos, mert az izmaid adják meg a formádat.


Tehát ismétlem: ne fogyókúrázni akarj, a súlyod teljesen rendben van! Csak változtass az étrendeden, és mozogj!


És főleg: eszedbe ne jusson koplalni! Ha megteszed, még ezt a kevés izmodat is elveszíted! Lehet, hogy vékonyabb leszel, de sokkal formátlanabb!

2015. ápr. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

És te azt komolyan diétának fogtad fel? lol Akkor neked mi a nem diétás étrend?? Komolyan nem tudom elképzelni.

Ahogy azt sem hogy kövér lennél és fogynod kéne. Max formátlan vagy. De azon nem a diéta segít hanem az izomépítés. Súlyzós edzések otthon vagy kondi. Ha nagyon akarsz diétázni akkor zárj ki minden tészta félét (max durum vagy tönkölyliszt) kenyér félét (max tk magvas kenyér) cukrot, olajos dolgokat. Ehetsz sült/grillezett húst (igen a rántott hús is hízlal) halakat, (pl tonhalkonzerv) mindenféle zöldséget és gyümölcsöt(bár gyömit kevesebbet) tojás, túró, néha joghurt, mértékkel olajos magvak.

Pl a reggelid lehetne gyümölcsös fahéjas zabkása, tízórai gyümölcs, ebéd ami van, tízórai natur joghurt (pár szem mandula vagy ilyesmi mehet bele), vacsi tonhal saláta. Ez csak egy példa de nagyon sok mindent ehetsz péksütik meg szendvicsek helyett. Ha nagyon ragaszkodsz a kenyér félékhez akkor egyél tk kenyeret sonkával sok zöldséggel és ebben nem csak az a jó hogy "diétás" hanem egészséges ellentétben a pékcuccokkal

De a lényeg az hogy kezdj el tornázni, mozogni. Ennyi idősen még nem kell fogyókúrázni csak megtanulni egészségesen étkezni és megszeretni a mozgást

2015. ápr. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Amizt irtam az a sima étrend a diétás sokkal mássab.Köszönöm szépen!
2015. ápr. 26. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!