Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kevesebbet eszem de nem...

Kevesebbet eszem de nem vagyok az a "falat kaparóan" éhes, így is az izmokat bontom le először?

Figyelt kérdés

Egy olyan változtatást vezettem be, hogy cukros üdítő helyett (nestea) mentes vizet iszom, édességet nem eszem, és alapból kevesebbet eszem mint edddig. Amúgy hajlamos vagyok "túlenni" magam, tehát kipukkadásig, mert sajnálom otthagyni a kaját. Most egyszerűen csak kevesebbet eszem. De így 10-es skálán maximum 2-es az éhségérzetem, szóval nem valami nagy. Járok 1-2 hónapja konditerembe, és azt hallottam hogy ha kevesebbet eszem, a szervezet először az izmokat bontja le. Érdekelne, hogy ez mikor igaz. Köszi

20.F


2015. jún. 4. 15:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire eszel keveset. Amúgy nem igaz, hogy először az izmokat, van, aki masszív koplaláskor is rendesen fogy zsírból, emberfüggő. S aki eleve izmos, annak a "felesleges" izmai könnyebben bomlanak, mint egy izomtalannak az élethez már-már szükséges izmai, ugye... De ez is emberfüggő, van, aki valamelyest izmos, de ha abbahagyja az edzést, egy év múlva is egész jól megmarad, a másik pedig hamar elveszti őket.


Viszont Te ugye mindenképpen meg akarod őrizni az izmaid :) Nyilván be kell vinned a szükséges fehérjét s nem szabad koplalnod sem. A kevesebbet evés alap a fogyáshoz (hacsak nem mozogsz sokkal többet), de a túl kevés növeli az izombontás kockázatát. Zsírbontás valószínűleg mindenképpen lesz, de attól még vigyázni akarunk az izmainkra, ha normálisan gondolkodunk.

Az éhségérzet nincs összefüggésben a fogyással vagy azzal, hogy mit bont a test.


Ha eszel vagy 1500 kalóriát (most hasraütöttem, nyilván nem tudhatom, Neked mennyi kell a rendes tempójú fogyáshoz... s hogy mennyit edzel, ez az 1500 elég kevés még mozgás nélkül is, de pl. nekem már nem koplalás) és elég a fehérje, akkor én nem aggódnék az izomvesztés miatt.

2015. jún. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi:) Amúgy 81 kiló vagyok és 178 magas
2015. jún. 8. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!