Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogadjam el magam?

Hogyan fogadjam el magam?

Figyelt kérdés

Közel 30 kilót fogytam (98-ról 69-re) de még mindig azt a kövér lányt látom a tükörben és egyre rosszabb. Szeretnék még egy 5 kgt fogyni de nem tudom lenne értelme ha egyre nagyobbnak látom magam. Vagdosom magam és depresszióban + pánikbetegségben szenvedek. Hogyan fogadjam el az új testem és hogyan lépjek zúl a testképzavaron. Sokszor már úgy érzem jobb lenne meghalni. A több évnyi lelki és fizikai bántalmak után döntöttem hogy lefogyok...


168 cm, 69 kg, 15/L



2015. jún. 21. 18:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Hát sajnos én is így vagyok.Közel 80 kiló vagyok és én sem tudom magam elfogadni.Szerintem amúgy most már semmi baj az alakoddal.Becsülöm benned hogy volt erőd és kitartásod a fogyáshoz.Szerintem próbálj meg valamit sportolni.Legyen az kondi/úszás vagy amit csak akarsz.Nem is elsősorban az alakod miatt hanem a szorongásaid miatt.Nagyon jó megoldás stresszoldásnak.Mégha nem is tudod magad teljesen elfogadni ne bántsd magad.Ez a te tested miért akarod bántani?? A sok felszines idióta miatt akik bántottak?Nem érnek ők annyit.Nagyon nagy dicséret jár neked amiért megcsináltad és leadtál 30 kilót.Ne azért akarj fogyni hogy a többieknek megfelelj.Azért csináld hogy a kilók után megszabadulj a depressziótól!! És hidd el szerintem a súlyod teljesen normális ne akarj anorex lenni mert nagyon undorító!! 16/l
2015. jún. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia!



Én is egy kövér disznót láttam a tükörben, mert másoknak akartam megfelelni. Bámultam a TV-t és néztem a sok csontsovány lányokat. Sosem leszek olyan szép, olyan karcsú, mint ők. De kit érdekel?


30 kilót lefogytál, gondolom nem sok idő alatt, megszoktad azt, hogy kövér vagy, idő kell hozzá, hogy lásd az eredményeidet.


A depressziót és a pánikbetegséget magadon diagnosztizáltad, vagy szakember állapította meg?


Békélj meg önmagaddal, helyezd inkább a belső jó tulajdonságaidat előtérbe, hidd el segíteni fog ahhoz, hogy a külsődet is szebben lásd.


A vagdosáshoz nem tudok mit hozzáfűzni.


Ha bővebb tanácsokat kérsz, írj privát üzenetet!

2015. jún. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Pszichiáter állapította meg ezeket amire gyógyszert is szedek. 1 év alatt fogytam 3p kilót. Sportolni lovagolok és újra elkezdtem az aerobikot. :) Köszönöm az eddigi válaszokat de nagyon nehéz hogy szebben lássam az alakomat mikor nagyon irigykedem a vékony vagy anorexiás modellekre:/
2015. jún. 21. 20:20
 4/11 A kérdező kommentje:
*30 kg
2015. jún. 21. 20:21
 5/11 anonim ***** válasza:

Es miert irigykrdsz rajuk? Szerinted nekik jo eletuk van?

Nekem van ket anorexias ismerosom...ne kivanj magadnak hulyeseget...


Pszichologushoz nem jarsz?


Amig nem szelesedik a latokorod, addig csak ezeket amodelleket fogod latni? Kapcsold ki a gepet, telefont, tevet es menj ki setalni...hany molett not fogsz latni? Nagyon sokat. Es boldogok? Igen. 


Az elet nem csak a kulsosegeken alapul, ha boldog, becsuletes ember szeretnel lenni.


Engem is sokszor bantottak fiuk, sot egyszer meg is vertek...es? Addig nem hagytak abba, mig ki nem rohogom oket. 😉

2015. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is nagy gratula a fogyáshoz!!!

Tudod, mekkora akaraterőt igényel? Tudod, milyen erős vagy, hogy megcsináltad??! Nagyon szép eredmény!

Igaz, én "csak" 20-22 kgot fogytam. De tudom, mennyi időbe telik.


Kell egy kis idő, mire átáll az "agyad" és megtanulod kezelni, hogy nem, nem az XXL-es ruhák kellenek a boltban, hanem vehetsz M-eset (vagy nem tudom, most milyet veszel)

kell egy kis idő, mire megtanulod, hogy igenis, változott az alakod, a pasik megnéznek az utcán.


Bulizni szoktál? Itt a nyár!! Menj bulizni, igyál - de csak módjával persze, hisz 15 éves vagy :D - de engedd el magad!! Menj diszkóba, járj ismerkedni!


Én is voltam depressziós, eléggé mélyponton voltam - én is fogyás után, de csak azért mert a "barátaim" hátba szúrtak, és nagyon egyedül maradtam.

Emberek között kell lenned! Ne legyél egyedül!


Amúgy, ha még - 5 kg-al éreznéd magad tökéletesen, én azt mondom, folytasd a fogyit, amíg elégedett nem leszel magaddal!

2015. jún. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó :) Én is gratulálok neked mert azért a te súlyvesztésed sem kevés. Igen elég nehéz volt néha volt az elején mikor már majdnem feladtam de végül megcsináltam. A vége felé mindig volt egy célom pl: 75 kg amikor azt elértem 70 és most a 63 kg. Szerencsém volt mivel nem kellett tornával vesződnöm (annyit!) nekem elég volt a diéta ami lássuk be kicsit drasztikusra sikeredett (400-500 kcal). Nem vagyok az a társasági ember inkább félek az elutasításoktól na meg hogy kiröhögnek a külsőm miatt. Volt egy nagy szerelmem akit 8. után nem is láttam és már 1 éve szenvedek minden nap a hiányától, legfőképpen ezért is szeretnék meghalni. Szinte a legjobb barátok voltunk viszont én titokban többet is éreztem mint puszta barátság...
2015. jún. 22. 15:52
 8/11 A kérdező kommentje:
És igen M-es a méretem :3 3-4 ruhaméretet fogytam eddig :)
2015. jún. 22. 15:53
 9/11 anonim ***** válasza:
Szia! Első válaszoló vagyok.Olvastam a hozzászólásodat és tudom milyen az amikor hiányzik az akit szeretsz.Én azt javaslom hogy tudom nehéz de megpróbálhatnál kapcsolatba lépni vele.Nem létezik reménytelen szerelem maximum beteljesületlen.Próbálj vele beszélni először barátilag.Szerintem ha újra találkoznátok észrevenné hogy mennyire megváltoztál.Próbáld meg mégha félsz is.Ha tényleg barátok voltatok szerintem őneki is hiányzol.A szorongásaidra azt javaslom hogy fordulj pszichológus vagy kineziológushoz.Mindkettő nagyon sokat segítene.
2015. jún. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem is tudom a volt osztálytársam is oda jár ahová ő és azt mondta nem érdeklem őt úgy...De egyre rosszabbul érzem magam mikor a tükör előtt vagyok...Egyre kövérebb vagyok és egyre szélesebb :'(
2015. jún. 23. 15:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!