Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez súlytartó étrendnek oké?

Ez súlytartó étrendnek oké?

Figyelt kérdés

reggeli: 2 kisebb teljes kiőrlésű kifli vajjal, sonkával és paprika, kígyóuborka

dél körül: görögdinnye, áfonya, málna

4 körül: tojásos lecsó (kenyér, rizs, zsíros hús nélkül)

vacsora: pulykamell friss zöldségekkel



2015. júl. 6. 19:55
 1/6 A kérdező kommentje:
normál adagok természetesen, erre mindig figyelek
2015. júl. 6. 19:57
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

a vaj gyakorlatilag méreg,ezt mindenképpen kivenném az étrendből és akkor jó ha az a sonka legalább 15-20 deka.

a lecsót gondolom napraforgó olajban csinálod ami szintén egészségtelen.

a másik dolog egy tévhit azt írod zsíros hús nélkül.

nem a zsírtól kell óvakodni hanem a gyors szénhidráttól mint amilyen a kenyér.

a zsírral és a zsíros hússal semmi probléma nincsen sőt jó.

a vacsora az egyetlen értékelhető és hibátlan étkezésed.

de összességében ez szerintem nincs 1000cal,legfeljebb akkor ha fél kiló kenyeret tömsz be a lecsóhoz és akkor köze nem lesz az egészséghez az egésznek,meg alapból minek hozzá kenyér amikor ott van a rizs?érthetetlen.

2015. júl. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értékelem az építő jellegű kritikát, de a lecsó mellett zárójelben leírtam, hogy nem ettem hozzá kenyeret. Kizárólag reggel eszek, akkor is mértékkel. Olivaolajjal csinálok mindent. A lecsóban tojás, paradicsom, paprika és hagyma van, úgy gondolom nem egy szénhidrátdús étel.

Köszönöm egyébként a választ.

2015. júl. 6. 20:37
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

valóban...megkövetlek.

akkor viszont mehetne mellé a hús a fehérje ami az egész kajálás lényege és némi rizs.

azt azért még hozzáteszem hogy az olivaolajat nem szokás hőkezelni mert ugyanolyan káros lesz hőkezelés után mint a napraforgó olaj.

szóval vagy kókuszzsírt használj hőkezelésre vagy mondjuk kacsa zsírt.

2015. júl. 6. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A vajat egyes étrendek kifejezetten egészségesnek tartják, már ha jó minőségű, persze. De ha a minőségre rámegyünk, akkor én meg a bolti húsba kötök bele :D

De ezt nem akarom.


Nos, kevésnek tűnik, ha nem eszel nagy adagokat.

A lecsó teljesen korrekt, fehérje is rendesen van benne, senkinek semmi baja nem lehet vele, azt hiszem.

2015. júl. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem teljesen jó étrend, rengeteg nézet van, van akinek a szénhidrátdús étkezés, van akinek a zsíros kajálás jön be vagy épp a gluténmentes.. azt csináld, amivel te jól érzed magad, mi itt idegenek a testedet nem ismerve csak feleslegesen osztunk téged :D


ha az adagokra figyelsz, hogy ne legyen több, mint amennyivel pont jóllaksz, akkor ez szerintem egy egészséges étrend :) (az adagokat csökkentve még diétásnak is teljesen beillene)

2015. júl. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!