Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez így egészséges lehet?

Ez így egészséges lehet?

Figyelt kérdés

Több kérdésem is van, 185cm,17éves fiú vagyok, 124kg-val.

135-ről indultam, kb. 2-2,5 hónap alatt sikerült ennyit leadni, de ez valószínűsíthetően víz és egyéb ilyen anyagok voltak, mert nem igazán látom azt a -10kg-t magamon.

Diéták közül a "fehérjediétát" alkalmazom, azaz az étkezéseimben a fehérje dominál, míg a zsírt,szénhidrátot próbálom a minimálisra csökkenteni


Kérdések:

1,Ennyi idős korba és ilyen súlynál a bőröm még visszahúzódhat és nézhet ki egészségesen (Ahol szétrepedt, az csak halványodni fog igen ezt tudom.)


2,Diéta mellett edzhetek?

Szeretnék izmosodni is, fogyás után akár komolyabban belekezdeni a sportba, azonban olyanokat hallottam hogy diéta mellett felesleges. Főképp súlyzós edzésekre gondolok, kardió az alap.


3,Az étkezésem az úgy megfelelő, ha a

reggeli: 4-5tojás (fehérje+sárgája)

Ebéd:Csirke vagy valamilyen sovány hús, kevés rizzsel, párolt zöldséggel

Vacsora: ha ebédről maradt akkor sovány hús, zöldséggel rizs nélkül.


4,Hallottam olyanokról, hogy heti 1kg feletti fogyás egészségtelen, ezt hogy lehet szabályozni?



2015. aug. 6. 05:59
 1/2 anonim ***** válasza:
63%
Mielőtt folytatnád, sürgősen olvasd el Colin Campbell Kína-tanulmány c. könyvét. Nagyon sürgősen!
2015. aug. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ekkora felesleg mellett szerintem érdemes lenne egy szakembert felkeresned, aki összeállít neked egy megfelelő étrendet.

Egyébként fogyni és izmosodni egyszerre nem tudsz, izmosodni meg főleg nem, ennyi kaja mellett... Kezdd el az edzést, de ne súlyokkal, hanem most neked elsősorban a aerobot kellene nyomatnod ezerrel, pl.biciklizés, kocogás/séta-kocogás váltogatása , meg mehet mellé egy kis súlyzós edzés, de ne ezen legyen a hangsúly, az majd ráér később... (az aerobhoz használhatsz L-karnitint)

Nagyon keveset eszel, oké, hogy fehérjediéta, de ha edzeni akarsz, akkor ahhoz némi energia is kell, illetve gondolom eddig nem ennyit ettél, szóval ne legyél ennyire drasztikus. Reggelire nyugodtan mehet a zabpehely/zabkorpa is akár, persze csak mértékkel (~50g), vagy szénhidrát csökkentett kenyeret, ezt be tudod szerezni Pennyben/Aldiban is, és mivel úgysem ennél sokat belőle, egész sokáig ki is tart.

Én a tojást a helyedben estére tenném, illetve én pl.nem szoktam mindnek beletenni a sárgáját, hanem mondjuk 2egész+2-nek a fehérjéje +mellé sok-sok zöldség! Így még jobban is eltelít.

Egyébként nem hangzik túl változatosnak az étrendet, nem ehetsz mindig csirkemellett ebédre, vacsira is, és nem is erről kell, hogy szóljon. Nyugodtan mehet helyett sovány túró édesítőszerrel és citrommal (legjobb! :D ) vagy cottage cheese.

A bőrödről pedig csak annyit, hogy nem fog feltétlenül lógni ha normális ütemben csinálod a fogyókúrádat, és nem 1 hónap alatt akarod megváltani a világot, a csíkokkal pedig sajnos nem sok mindent lehet kezdeni.

2015. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!