Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egészséges vagy káros-e...

Egészséges vagy káros-e nátrium-ciklamát és nátrium-szacharinát alapú folyékony asztali édesítőszert használni diétaidőszakban cukor helyett?

Figyelt kérdés
Neve: Cologrin, 100 ml átlagosan számított tápérték jellemzői: energiatartalom 4,9 kJ (1,1 kcal) fehérjetartalom 0g szénhidrát tartalom 0,2g zsírtartalom 0g Kávé és túró ízesítésére használom.
2010. márc. 8. 10:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, Svédországban pl. már pedzegetik, hogy a hirtelen összeeső, életét vesztő sportolók az igen tisztelt fehérjeporoktól, turmixoktól mondják fel a szolgálatot, nem pedig az édesítőtől...
2012. szept. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

A sportolóknak általába nem az édesség az első...(sztem azt a keveset nem is vonják meg tőlük!:))


A fehérjeporoktól én sem mondanám hogy jobban éreztem magam.. sőt!


De én is hiába keresem, egyszerűen semmi infot nem találok arról, hogy ezek az édesítők vajon milyen hatással vannak a szervezetre..

Én is használtam egy időbe a Cologrin-t, meg azóta mikor hol járok, hol tablettás hol folyékony édesítőszereket és én csak azt tudom mondani, hogy éhesebb vagyok az édesítő nélküli teáktól..

Én sem tapasztaltam semmilyen negatívumot velük kapcsolatban én is évek óta használom őket.

2012. szept. 26. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Né'má mittaláltam:) :

[link]

Szióka Gergő!:)

2012. szept. 26. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Találtam vmit:

A szacharinról ezt írják:

"A bélből lassan, de szinte teljes egészében felszívódik, azonban ­– mivel a szervezet nem képes metabolizálni – változatlan formában kiürül (Pearson, 2001)."

Ciklamátról: "Embernél az egyedüli ismert mellékhatás az engedélyezett napi adagot lényegesen meghaladó fogyasztás esetén jelentkező, a szokottnál lágyabb széklet."

2012. szept. 26. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Lemaradt a forrás :

[link]

2012. szept. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
hát ez hülyeség hogy az édes íz indítja be az inzulin termelést...
2013. márc. 7. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Olcsó és édes. Csakis ennyi a haszna.

Minél természetesebb édesítőt használsz, annál kevésbé káros. Ezért írják a steviát, nyírfacukrot.

Az áruk az egekben van, önmagukban sajnos nem elegek az egészséges életmódhoz.

Az említett mesterséges édesítőszerből általába van feltüntetett limit. Azt ne nagyon lépd túl.

Ezenfelül a természetes édesítők használatával jobbat teszel a szervezetednek.


Milyen az a diéta időszak?

2013. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

A sportolók, focisták nem az édesítőtől meg a fehérjétől esnek össze a pályán, hanem a doppingszerektől, és a szteroidoktól, mivel ha nem mutatnak teljesítményt, (most ne a magyar focira gondoljunk) akkor gyorsan lecserélik őket, így bukják a sok-sok milliós fizut.


Az édesítőszerek nem károsak egyáltalán, ha a megengedett napi határértéket betartja az ember. Pl sóból probáljon meg valaki egyszerre 50-60 grammot enni, vagy vízből igyon meg 20 litert naponta. Nem élne sokáig.

2014. márc. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
Tessék? Sportolók körében az összeesés úgytudtam a "vízmérgezés" jelensége. Na most akkor melyik az igaz? :) [link]
2014. dec. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Érdekes egyébként hogy egyeseknek nincsen bajuk a cukor mesterséges változataival. Én mondjuk xilittel és steviával édesítek, de ahogy megfigyelem egyre kevésbé kívánom az édes ízt, miután elhagytam minden üdítőt és ételt amiben ilyen és hasonló szerek (pl aszpartám) vannak.. Nem tudom közvetlen-e a kapcsolat a kettő között, hiszen ha jól tudom a finomított szénhidrátok is okoznak cukoréhséget.
2014. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!