Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Újra beindul a fogyás?

Újra beindul a fogyás?

Figyelt kérdés
Két hete elkezdtem fogyókúrázni és már fogytam is 5 kg-t (nagy a súlyfeleslegem, nem csak bemagyarázom magamnak), de mostanra megállt a fogyásom. Eddig mindig 300 kalória körül ettem és tudom, hogy ez nagyon kevés.Eddig sok gyümölcsöt és zöldséget ettem, fehérje gyanánt csirkemellet vagy halat, de szoktam inni zöld teát is.Ezt a 300 kalóriát szeretném 1000-1200 kalóriára emelni, de attól tartok, hogy netán hízni fogok vele. Szerintetek??? 15/L

2015. aug. 8. 09:33
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem leírni, hogy sportolok is naponta. 50 perc kardió, ugrálókötelezés.
2015. aug. 8. 09:37
 2/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de én ezt nem hiszem el, hogy te napi 300 kalória mellett vígan ugrabugrálsz 50 perceket.
2015. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, még annyi, hogy ha te sok zöldséget és gyümölcsöt eszel, meg csirkemellet és halat, akkor az kizárt, hogy csak 300 kalória legyen, úgyhogy valószínűleg rosszul számolod.


Ha kalóriaszámolással akarsz fogyni, ott elengedhetetlen a pontos mérés, mert nagyon könnyen becsap a dolog. Szerezz be egy grammos mérleget (1-2 ezer forint), és mindent mérj tisztességesen, legalább az első pár hétben, míg rutint nem szerzel.

2015. aug. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

1. Én simán bírom, nem tudom hogyan, egyszer sem szédültem az éhségtől és nem is fájt a fejem.

2. Kalóriabázist használom, mérlegünk meg van, mindig mindent leméregetek, hogy pontosan fel tudjam írni a KalóriaBázisra.

2015. aug. 8. 13:03
 5/11 anonim ***** válasza:
Írd már le légyszi egy napod étkezését, mennyiségekkel együtt.
2015. aug. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Például tegnap:

Reggeli:20 g fekete szeder,1 őszibarack (120 g), 10 g zabpehely, összesen:96 kcal

Ebéd: 1 adag (300 g) brokkolikrémleves: 110 kcal

Vacsora: 1 adag (250 g) vegyes saláta, 15 g pulykamell sonka, 30 g sovány túró, összesen:117 kcal

A nap folyamán ittam még 4 deci zöld teát= 0 kcal


Összesen:324 kcal, 19/74 g fehérje, 48/272 g,6/66 g zsír

2015. aug. 8. 14:11
 7/11 A kérdező kommentje:
*48/272 g az a szénhidrát
2015. aug. 8. 14:26
 8/11 anonim ***** válasza:

Nagyon rosszul csinálod sajnos.


Eleve 15 évesen még természetesen pörög az anyagcsere, ennek köszönhetően önmagában az egészséges étkezés (nem fogyókúra!) és a mozgás elég kellene, hogy legyen.


Ilyen buta fogyókúrákkal jól megzavarod az anyagcserédet, belassul, és megáll a fogyás, ahogy nálad is történt. A belassult anyagcsere későbbi életszakaszban hízékonyságot, nehézkes fogyást eredményez.


Úgyhogy neked semmiképpen sem ajánlanám a kalóriaszámlálást, csakis az ésszerű, egészséges étkezést és a mozgást. Időbe telik, míg helyreáll az anyagcsere.


Ha már mindenképpen számolgatni akarsz, akkor is minmum alapanyagcsere + 200 kalórián kezdünk, hogy ha később egy szakaszon megáll a fogyás, akkor legyen hová csökkenteni.


Még az 1000-1200 kalória is nagyon kevés mindenkinek, nemhogy egy fiatal, fejlődő szervezetnek.


Nagyon egészségtelen dolgot művelsz, és ez hízáshoz fog vezetni hosszútávon.

2015. aug. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Egészséges életmóddal és sok sporttal kb. mennyit fogyhatok 1 hónap alatt?
2015. aug. 8. 14:49
 10/11 anonim ***** válasza:
Miután az anyagcseréd helyreáll (mint mondtam, ez idő!), be kell állnod havi max. 2-4 kg-s fogyásra. Ezt nevezik egészségesnek, ez az, ami tartható, amit nem hízol vissza.
2015. aug. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!