Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Stagnál a Fogyásom?

Tibor Muhatu kérdése:

Stagnál a Fogyásom?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hete kezdtem el komolyabban fogyózni.

140 Kg ról indultam -32 éves férfi vagyok.Testem inkább Endomorf, és amit tudni kell ,elötte ( 2 év ) súlyzós edéseket végeztem ( van némi izomtömegem ).

Makrokomponensek számolásában hiszek, azaz Fehérje, ZSír, Ch-számolás.

Elkezdtem 2 Ch, és 3 gramm / Tskg Fehérjével "tisztán"étkezni -és nem ettem félre ! Igazi cukrok majdnem 0 gramm.Mellette súlyzós edzésem van( Jelenleg még csak átmozgató ami az egész testemet érinti – 1,5 óra ),és m inden másnap pedig 40 perc Aero 30 pulzusszámú edzés.Egy hete 135 kg körül stagnálok, úgy hogy kb 2-3 napja már 1,2 re levittem a Ch-t.

Mai nap már úgy csinálom hogy súlyzós edzésnapokon 1,5 Ch a bevitelem / Tskg és Aerob napokon pedig max.60 ramm Ch/nap - Fehérje persze marad a kb.3gramm / Tskg

A Kcal ( Kalória ) soha nem lépi át a 3000 Kcal- ilyen 2200-2500 Kcal nél mozog

Nem akark gorsan fogyni, de szerintem valami nem oké :(

Ja igen…a zsírok kb.50-55 gramm-nál mozog / nap, és természetesen a „jó zsírokból „

Mindenböl zsírszegént veszek, alacsony glykémiás indexü Ch- pl. 99% Teljeskiörlésü tészta, Bulgur, Kuszkusz…stb, és a Fehérjém 85 % kemény táplálékból megy be, maradék Fehérje por ( 100% WPP Scitec )

Szerintetek mi leht a gond ?


Elöre köszönöm a segítségetek !



#diéta #fogyás #makrokmponenek
2015. szept. 17. 14:53
 1/4 A kérdező kommentje:

Valamiért csomó mindent elírt ez a szar :)

Aerob minden másnap -130 Pulzusszámu gyak.(Meredek gyaloglás,bycaj..)

2015. szept. 17. 15:06
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha 2-3 napja csökkentetted a ch-t, akkor nyugodtan várjál még egy picit, víztartás, széklet súlya stb. miatt simán stagnál hosszú napokig is az ember, sőt nagyobb súlyt is mutathat a mérleg, miközben a zsírtömeged csökkent.


Amúgy a súlyzós edzés kalóriafogyasztása minden ellenkező híresztelés dacára töredéke az aerobénál, pláne a kardiónál, úgyhogy a napi másfél óra súlyzózásnál sokkal többet érnél ugyanennyi tempós gyaloglással vagy biciklizéssel.


A másik meg, hogy teljesen felesleges napi 420 gramm fehérjét fogyasztani.

2015. szept. 17. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Sok a fehérje, 3 még csak-csak, bár 2 is elég szokott lenni, de azt nettó testtömegre számolva, a hájnak nem kell fehérje.

Meg nem mondom, mi lenne a megfelelő bevitel, de ha jólé belövöd, akkor azt mondom, türelem. Még ekkora túlsúlynál is van, hogy stagnál az ember s nem mindenki fogy gyorsan, még a súlyosabb férfiak között sem.

2015. szept. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1.) Edzem egész testem+minden másnap cca.40 perc Aerob edzés !

2.) Nem tudom a "tiszta" testömegem szóval ezt hanyagoljuk

3.) Értelmes választ várnék,nem találgatásokat.


Ma már azt mondták egyek több halat,és ne csak csirkemellet.Meg hogy növeljem kicsit a Cht mert alacsony az 1,2 körüli.Szóval mindenki mást mond.Nekem kell majd kitapasztalnom sok türelem és pénz árán :( Ma olvastam hadjam a francba a WheyProteineket mert átbaszás.N3zd meg hogyan készül.Legfontosabb(àlìtòlag)

1. Kreatin Monohydrát

2. Chróm-Vitaminok

3. Zink


És tiszta kaja-max edzés után egy gyors fehérje.Na majd lesz valahogy

2015. szept. 18. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!