Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tényleg igaz ha nem eszek 1...

Tényleg igaz ha nem eszek 1 hétig akkor meghallok? Csak mert diétázom és az éheztetés is normális nálam. De hallotam ezt az egyik b-nömtöl s gondoltam kideritem h igaz e

Figyelt kérdés

2015. okt. 20. 23:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
Ha nem eszel semmit, egyáltalán, akkor igen, meghalsz kb 1 héten belül. Amúgy meg ha diétázol akkor pont hogy normálisan kell enni, kb 5-ször egy nap, az éhezéstől csak beteg leszel, aztán ha le is fogysz utána duplán jön vissza a rossz bélműködés miatt. Szóval semmi értelme éhezni. Az nem diéta, hanem idiótaság.
2015. okt. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nem, éhségsztrájkolók rendszeresen szokták 20-40-60 napig is bírni kaja nélkül. Mindazonáltal nem vagyok szakértő, de szerintem nem egészséges egy olyan diéta, amelyben napokig éhezteted magad. Biztos, hogy nem vagy anorexiás? Hiába fogyasztod le akármennyire, ha a diéta vége után visszamennek rád a kilók - nem az a lényege egy jó diétának szerintem, hogy egy ideig semmit ne egyél szinte, hanem az, hogy a táplálkozási (és mozgási) szokásaidat változtasd meg úgy, hogy a diéta után is tudd tartani a súlyodat.
2015. okt. 20. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Dehogy. Rengetegen koplaltak már jóval hosszabban. Jól is néznénk ki, ha ilyen életképtelen kreatúra jött volna ki, mint az evolúció csúcsa (erről most ne vitázzunk, hogy az-e).

S tekintve, hogy egyszer nem ettem 4,5 napig és még csak rosszul se lettem, eléggé furcsállnám a dolgot :D De tényleg van, aki hónapokig húzza, persze ehhez már kellenek tartalékok s az sem árt, ha kifejezetten egészséges, stramm emberről van szó.

Állítólag vitaminozva, orvosi felügyelet mellett egy évig is elvolt egy eredetileg kövér ember, ez már elég hihetetlenül hangzik, bár az is hihetetlennek tűnik, hogy az anorexiások évekig éljenek napi párszáz kilokalórián vagy még kevesebben. Hihetetlen, amire a test képes néha.


Természetesen életben maradni és nem szenvedni súlyos, maradandó károsodást, az kettő. Lelkileg is nagyon durva lehet az ilyesmi már rövidtávon, anorexiába is sokan sodródnak egy kósza koplalásból kiindulva...

S mit nyer az ember? Legjobb esetben egy picit gyorsabb fogyást, amihez egy csomó kockázat jön az extrém kalóriadeficit és a hiányos vagy nem létező táplálkozás miatt. A testnek üzemanyag kell, nem tudom, valaki hogyan gondolja, hogy ettől megfosztja, az pedig majd fényből él s spontán termel aminosavat, vitamint, ásványi anyagokat...

2015. okt. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
#1: Azért amit te írsz, az sem okosság... Az OK, hogy rendesen kell enni, de nem muszáj ötször (Isten ments, nekem az szörnyű lenne) és a dupla visszahízás is csak egy kedvelt hangzatos szólam, egyáltalán nem tuti még az sem, hogy nem tartja az ember nagyjából a lekoplalt súlyát. Nehéz, nem éri meg, sokaknak nem megy, de lehetséges, kalóriabevitel kérdése. De aki visszahízik, az se automatikusan duplán, ennek semmi értelme.
2015. okt. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Meghalhatsz extrém esetben igen, de egy egészséges ember valójában jóval tovább bírja egy hétnél.


Egyébként a koplalás a lehető legidiótább fogyási módszer, ugyanis a szervezet először nem a zsírt kezdi el felhasználni, hanem a ványadt izmaidat építi le, hogy kevesebb energiát használjon. Amúgy meg kötve hiszem, hogy lenne olyan akaraterőd, hogy ne egyél egy hétig, szóval tök mindegy.

2015. okt. 21. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Nekem volt akkora akaraterom, hogy ne egyek egyszer vagy 10 napig. Emelyges es rosszullet lesz az elso par napban de aztam mar jobb. Ja, en akkor beteg voltam (eveszavar), ezt mentalisan egeszseges emberek nem csinaljak. Ne tedd tonkre magad, nem eri meg.
2015. okt. 21. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem halsz meg, de nagyon legyengülsz és könnyen megbetegedhetsz. Sajnos ez nem diéta, hanem koplalás. A szervezet vigyázni fog a zsír tartalékokra, az izmaid kezdenek eltűnni, ha le is fogysz nem lesz jó alakod. Olyan leszel mint aki hosszú ideig beteg volt.
2015. okt. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ha nem iszol, akkor halsz meg.

De az se mindegy mit iszol, ha magas tápanyagtartalmú turmixokat iszol (proteinturmix, gyümölcsök, meg azok csokis-gyümölcsös-zsíros csodák, amikkel több kalóriát lehet bevinni mint egy fél disznóval) akkor gyakorlatilag semmi bajod nem lesz.

Vízen is el lehet élni egy hétig, de akkor tényleg legyengülsz.

2015. okt. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy bármit is meghallanál amit jóllakottan ne hallanál... Bár lehet, hogy az éhségtől halucinálsz és hallasz olyan dolgokat, amiket amúgy nem hallanál...
2015. okt. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Diéta: ilyen-olyan elvek szerint megválasztott ételek fogyasztása. Ha nem is akármit, DE ESZEL!

Éhezés: tápanyag teljes megvonása.

Döntsd el, melyik az élettel nem összeegyeztethető...

.

Egy heti éhezés az emberek nagy többségénél nem okoz halált.(Ha netán te nem a "nagy többséghez" tartozol, időben kiderül.)

A szervezetnek viszont tápanyagra szüksége van. Ha nem veszel magadhoz, keres - és megtalálja izmaidban, amiket kezd lebontani, felélni.

Nem a zsír-, hanem az izomveszteség miatt leszel soványabb és betegségre hajlamosabb.

Fizikai betegségről beszélek, mert az önkéntes éhezés is betegség, csak mentális...

2015. okt. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!