Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha szénhidrátmentes és tejterm...

Ha szénhidrátmentes és tejtermékmentes diétát szeretnék tartani, akkor mégis mit ehetek?

Figyelt kérdés

Kiesik minden péksüti, minden tésztaétel, minden édesség, a főzelékek többsége.

Mindig csak húst egyek zöldséggel?



2015. nov. 10. 12:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Szenhidrát mentesen fölfordulsz. A zöldségekben amúgy van szénhidrát. Arra kell figyelni, hogy lassan felszívdó legyen a CH, de amúgy szügséges a bevitele. Túl sok hússal, ha nem kiegyensúlyozott mellé a táplálkozás, hamar fölmegy a húgysavad, aztán nézelődhetsz a köszvényeddel.
2015. nov. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szénhidrátmenteset úgy gondoltam, hogy liszt- és cukormentes. Mármint ami alapból tartalmaz cukrot (pl. gyümölcs), azt azért megenném.
2015. nov. 10. 12:35
 3/6 Bob the builder válasza:
néz utána a nyers vegán konyhának és ahhoz tegyél húst
2015. nov. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

SENKI nem eszik szénhidrátmentesen, aki eszik.


Ha napi <5g szénhidrátot akarsz enni, akkor legyél zerocarber, de nem ajánlom, mert az nehéz és milyen már növények nélkül...


A főzelékek miért esnek ki, ha úgyis eszel zöldséget? De való igaz, főzelékekkel rengeteg szénhidrátot be lehet vinni, ha azzal akarsz jóllakni, túl kalóriaszegény vagy túl szénhidrátos.


Ha simán ketogénezni akarsz, akkor ehetsz húst, tojást, zöldségeket, olajos magvakat, növényi és állati zsírt. Nekem ebből kiesik a hús (nem tudok ketogénezni hús mellett, igaz, nem is akarok. nagyon ritkán eszem csak húst), de ha azt hiszed, hogy nem marad akár óriási változatosság, tévedsz. Csak tojásból ezerféle dolog készíthető.


Aki szereti a húst, az ehet mindig húst zöldséggel, igen. Az is változatos, sokféle hús és zöldség, sőt elkészítési mód létezik.


Ha pedig még ketogénezni sem akarsz, akkor igazán sok lehetőséged van. S persze az alap ketogén sem tilt el semmitől, csak férj bele a keretbe. Én simán eszem banánt (fagyasztottat, amiből nekem pici is elég) és mazsolás répatortát is, ha arra támad kedvem. Utóbbiból elég sok fér, mert lisztet nem használok. De ugye a gyümölcsök eléggé szolidan képviseltethetik magukat (pláne a cukrosabbak), ha sok zöldséget akarsz enni... Alma pl. szinte esélytelen, bár ma ettem már 7 grammot... Túl sok van itthon :D

2015. nov. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja... Akkor jó neked a szénhidrátdús étrend is? S mi a helyzet a zsírral?

Inkább a paleo környékén keresgélj akkor, ott kiesik a legtöbb keményítő, a normál cukor és a szigorúban az összes tejtermék. Lehet szénhidrátdúsan és szénhidrátszegényen is csinálni.

2015. nov. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Még valami. Nem esnek ki az édességek, sok ketogénező is rengeteg édességet eszik... Mindössze szénhidrátszegényeket.

Én magam szinte mindennap eszem édességet, bár remélem, hogy egyszer majd le tudom építeni ilyen heti 1-2 alkalomra, az lelkileg egészségesebbnek tűnik. Persze az édesítő nélküli bonbonjaim nem számítanak s a tojástejes-rumos-kakaós kávé sem :)

2015. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!