Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Vékonyabbnak nézek ki, mégis...

Vékonyabbnak nézek ki, mégis híztam?!

Figyelt kérdés

Elkezdtem sportolni (eddig szinte nem mozogtam semmit), heti 5-6x cardio edzés (45 perc eliptikus vagy futás), viszont a kajámra nem figyelek, eszek mindent, nem diétázok, de nem kajálom tele magam szénhidráttal.

Heti 1x mérem a súlyom és most +1 kg feljött. Nem nagyon hiszem, hogy az izom, mert nem súlyzózom csak cardiozok, aminek elvileg zsírt kéne égetni...



2015. nov. 22. 14:54
 1/6 anonim ***** válasza:
esetleg olvashatnál némi biofizikát, biokémiát, élettant....
2015. nov. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha vékonyabbnak nézel ki és a súlyod sem ugrott meg, akkor nem tudom, mi a gondod...

1 kiló semmit nem jelent, spontán többet ingadozik az ember testsúlya. Ha eddig a tied stabil volt, az sem akadály neki, hogy most több lehet hízás és izmosodás nélkül is.

2015. nov. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy kiló nagyon kevés, egy kiadós ebéd sok innivalóval is simán lehet ilyen súlyú. De az is tény, hogy adott térfogatnyi izom nehezebb adott térfogatnyi zsírnál, a mozgástól pedig mindenképpen izmosodsz, úgyhogy valamilyen mértékben ez is bejátszhat.
2015. nov. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Az egy kg. az minimális. Mint az előttem lévők is írtákaz lehet egy étel,ittal amitől felmehetet. Vagy ugye,ha az alakod vékonyabb lett de híztál 1 kg.-ot(Ami kevés) az az is lehet,hogy izmosodtál. Ezért ajánlják sokszor inkább a tükröt,mint a mérleget,mert lehet,hogy amit leadsz vissza jön izomba:)
2015. nov. 22. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Döntsd el, mi a célod: a kívánt optikai alak vagy egy jól hangzó kg számban kifejezve? Te dolgod, nekünk mindegy. Nincs teljesen egyenes arányban a kettő. Ugye az izom fajsúlyosabb, mint a háj. Ha rövid idő alatt történik változás, az inkább abból fakad, hogy mennyi víz van megkötve a szervezetben. Bármilyen életmód, betegség vagy időjárás változástól (pl. megkezdődik a kánikula) az szokott változni ide-oda, hogy pontosan hogyan, merre, az nehezebb kérdés, ezt inkább magán tudja kitapasztalni az ember. Nem fogja látni magán cm-ben hogy hol lett kisebb a pocakja vagy nagyobb a karizma, csak egyszerűen nem érti a mérleget. Ez ilyen dolog. Az ember szinte vízből áll, ha egyenletesen megkötődik/eltűnik 1% víz a szervezetbe/ből, azt nem látni külsőleg, de a mérleg mutatja. Amúgy meg elég jellemző, hogy aki sportolni, fizikai munkát végezni kezd, arra feljön pár plusz kiló, miközben optikailag pont úgy érzékeli, hogy karcsúsodott, nem dülled ki a hasa, stb. Ha a derekunk pár centit változik, azt rögtön érezzük a nadrágon, de ha mellkas nő, vagy vállasodik az ember, azt nem fogja érezni a pulóveren, meg lecentizni se nagyon tudja pontosan, mert több a "hogyanméredből" fakadó hibahatár, mint amilyen változások lehetségesek egy-két hónap alatt. Mozgástól amúgy is megjön az étvágy, ha valaki nem egy szétfolyó hájtenger, hanem inkább egy vézna valaki, akkor a mozgás általában súlynövekedéssel jár nála.
2015. nov. 22. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mikor mérted? Mert az ember normál testsúlya az reggel mosdózás után mérhető.
2015. nov. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!