Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak le heti 1 kgt...

Hogyan fogyjak le heti 1 kgt zsírból?

Figyelt kérdés
Nem kell, hogy gyors legyen csak szeretném ha egy héten 1 kg tényleg lemenne és az zsírból. Tudtok segíteni mit egyek, mennyit mozogjak stb.? Olyan 8 kgt szeretnék leadni.
2015. dec. 19. 09:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez csak eleinte lehetséges, akkor, amikor még van miből elvenni. A zsírszövet tartalmaz vizet is, így ~7200kcal az 1 kiló zsír, ami azt jelenti, hogy napi ~1028 kalóriadeficitben kellene lenned ahhoz, hogy a heti 1 kiló meglegyen. Ha már eleve csak 1600 a kalóriabeviteled átlagosan, nem pedig 2700, akkor ez elég lehetetlen feladatnak hangzik.


Mozoghatsz többet, tekerhetsz akár napi 3 órát is, a probléma az, hogy ha nincs tápanyag, a szervezet meg fogja keresni a módját annak, hogy előteremtse, szóval ha te csak 1600 kalóriát viszel be egy nap, de elégetsz ezret, éhezni fog a szervezet, és nincs olyan, hogy "én csak ezt használom fel energiaforrásként", nem hasznosul minden 100%-osan, ez egyszerűen káros lesz. Én februárban 2 hét alatt 10 kilót fogytam, amiből 6 volt víz, 2kg zsír, 2kg pedig izom. Csak hogy egy jó példát mondjak arra, hogy mivel játszol, ha koplalsz, de sokat mozogsz mellette.


Ha nem vagy túlsúlyos, az a 8 kiló olyan, hogy csak jó lenne megszabadulni tőle, esetleg már eleve vékony vagy, csak még vékonyabb szeretnél lenni, akkor tűzz ki reális célt, 20-30% deficitet, vagy max. 500 kalóriát. De soha ne menj túl alacsonyra.

2015. dec. 19. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Heti 1kg fogyáshoz nagyobb túlsúly kell, értsd 30+.
2015. dec. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!