Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy váltsak életmódot, ha az...

Hogy váltsak életmódot, ha az új életmóddal nem tudnám jól érezni magamat?

Figyelt kérdés
15 éves, duci lány vagyok. Tudom, hogy amíg így nézek ki, addig nem sok mindent várhatok az élettől, de nem igazán van akaraterőm a fogyáshoz. Többször elkezdtem már esténként felüléseket csinálni, meg ilyesmi, egyszer még eredménye is volt, de az esetek többségében négy-öt nap után a lelkesedésemet elnyelte a balladai homály. Mindenhol azt írják, hogy életmódváltás kell, de az új életmód olyan lenne, hogy keveset kell enni és sokat kell sportolni. Képtelen lennék így élni. Imádok enni, a mozgásnak ellenben majdnem minden formáját gyűlölöm. Karatézni szeretek, de az nem fogyaszt (több mint négy éve karatézom, eddig semmi hatása nem volt), meg biciklizni, de azt hidegben nem lehet, csak nyári szünetben van rá rendesen időm, suliidőben legfeljebb félórák, az meg elég kevés. Szüleim sötétben nem is mindig engednek el, de napközben meg tanulok. Mit csinájak? Nincs valami trükk, amivel nagy életmódváltás nélkül lehet fogyni, esetleg olyan trükk, amivel ilyen 'egészséges' életmódot folytatva is jól tudnám érezni magam? Légyszi normális válaszokat, ez nekem tényleg fontos, úgyhogy a trollokat megkérem, hogy máshol trollkodjanak!

2016. jan. 18. 22:18
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szia. Öcsém hasonló volt, mint te de minimum 20 kg-t is sikerült azóta lefogynia. Az étrend volt a kulcs, mert ő is mindig sportolt mégsem volt változás a súlya terén. Ha a szüleid támogatnak benne, kezdjetek el kísérletezni az egészséges ételekkel. Nem kell éhezned, én tudom milyen az, ha szeret enni az ember, mert én egyszerűen imádok, én sem tudnék lemondani róla, de rengeteg nem hizlaló egészséges étel van. Öcsém sosem evett zöldséget, mert azt mondta nem szereti, aztán szép lassan rávezettük és megszerette őket. Először pl a csőben sült karfiollal kezdett sok sajttal, aztán szépen ahogy rájött, hogy ehető a karfiol, elkezdtünk másféle karfiolos recepteket is próbálgatni. Kenyérrel ugyanez, nem egyből a legsötétebb rozskenyérrel kell kezdeni, hanem kísérletezgetni kevésbé drasztikus változatokkal. Már az is nagy váltás. Cukros üdítők helyett lehet pl light gyümölcsleveket inni. Édes nassolásnak meg lehet csinálni turmixot, natúrjoghurtot, banánt, tejet összeturmixol kis fahéjjal, sokkal egészségesebb és telítőbb, mintha csokis fánkot vagy pudingot ennél. Hosszú távon a jó étkezés meghálálja magát az alap mozgásod mellett is , mint a karate.
2016. jan. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. jan. 20. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!