Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Egy napig nem evés belefér?

Egy napig nem evés belefér?

Figyelt kérdés

Nem fogyni szeretnék, csak néha van hogy egész nap nem kívánok semmit csak folyadékot, de általában mindig magamba erőltetek vagy belém erőltetnek valami kaját. A kérdésem az lenne, hogy ilyenkor (havonta kb egyszer van ilyen) egyszerűen nem ennék semmit, abból lenne valami bajom?

Köszi


2016. márc. 22. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:
Belefér, nem lesz tőle semmi bajod.
2016. márc. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
46%

Persze, van, aki minden héten nyom egy ekkorka kis böjtöt...

Előfordul az ilyen. Én ilyenkor úgy gondolom, a testem tudja, mit csinál s én sem eszem. Bár gyerekkorom óta nem fordult elő ilyen.


Max. egy minimális izom bomlik a végén, de rendes evéssel hamar visszajön. Egy egészséges szervezet lazán bír pár nap böjtöt is, utána már jó eséllyel kissé belassul az anyagcsere s mindenféle változások történnek, mivel a test észleli, hogy éhezés van s megpróbál takarékoskodni s életben maradni.

De 1-2 nap tényleg nem okozhat gondot, hacsak nincs valami komoly baja az embernek.

2016. márc. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
21%
1x volt ilyen hogy alig ettem hasmenesem volt meg minden bajom es akkor ugy voltam vele jobban jarok mert addig is pihen a belem de amugy nem tesz jot
2016. márc. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Újabb vizsgálatoknál azt találták, hogy a böjtölésnek vannak kifejezetten előnyös hatásai. Ennek nyomán kezdenek elterjedni az időszakos böjtön alapuló diéták. Van, aki hetente több egynapos böjtöt tart, és semmi baja, sőt mellette keményen sportol, akár súlyzós edzést végez. A többi napon így ehet kedvére, a heti kalóriabevitele akkor is kijön, és az eredmény hasonló lesz, mintha ugyanazt a kalóriát napi rendszerességgel vinné be. Viszont böjtöléskor a szervezetben beindulnak egyes sejtmegújító folyamatok, valamint hormonálisan is kedvező hatásai vannak.

Megdőlni látszanak a testépítő dogmák a három óránkénti evés szükségességéről.

Az is lehet, hogy nem véletlenül nem kívánsz ilyenkor az ételt. A test nem hülye, talán okkal vannak ezek a napjaid. Amíg egy-egy napról van szó, nincs mitől félned. 2-3 napnál hosszabb böjt esetén lassul az anyagcsere, és megindul az izomzat bontása.

2016. márc. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2016. márc. 22. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!