Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy ne adjam fel...

Nagy Fruzsina93 kérdése:

Mit tegyek hogy ne adjam fel a fogyókúrát/életmódváltást?

Figyelt kérdés
Kérlek segítsetek abban, hogy hogyan tudnék lefogyni vagyis inkább életmódot valtani, úgy hogy ne adjam fel egy hét után mert sosem sikerül kitartani. Minden tanácsot várok.
2016. ápr. 8. 22:03
 1/5 anonim ***** válasza:

Itt egy mai válaszom, olvasd el!


http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__77..


Egyébként minden agyban dől el. Sportnak a legideálisabb lenne heti 3-4 aerob, plusz 3 súlyzós edzés.

Olyan sportot válassz, amit nem kényszerből csinálsz a fogyás miatt, hanem amit élvezni is tudsz!

2016. ápr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Jó életmódra kell váltani, amivel egyetértesz és élvezed... Ha ki is lengsz néha, nem tudod abbahagyni :D Nekem ez volt, hiába vagyok rebellis meg hedonista, felégettem a hidat, muszáj voltam kitartani. Az egészségtudatosságom volt a döntő tényező. Ha valamit nem tartok jónak, azt nem szoktam megenni. Biztos nem mindenkinek ilyen egyszerű, de az első drasztikus életmódváltásom után egy csomó ételt automatikusan nem tartottam ételnek, nem csábított kicsit sem... Viszont jókat ettem, ez azért fontos volt.

S nem szabad kizárnod a számodra alapvetően fontos ételeket, mert akkor csak szerencsétlennek érzed magad. Nem azt mondom, hogy nem zárhatod ki egyes kedvenceidet, én odavoltam a krumpliért, de simán kihagytam évekre s ha néha 1-2 deka fel is bukkan az ételemben, már nem is tudom, miért szerettem annyira. Finom, de annyi finom cucc van, ami jobban esik, nem vesztek vele a világon semmit. (Megjegyzem, semmi bajom a krumplival, nem tartom rossznak, bár ideálisnak sem, csak az én életmódomba nem passzol.) De próbálja valaki elvenni tőlem akár a hozzáadott zsírt, pedig abból nem is eszem sokat, nem fér... :D Ugyanez van a zöldséggel, a tojással s szerintem a gyümölcsökkel is, édesség nélkül elvileg meglennék, de ritkán van olyan napom, régi, finom szokás, majd küzdök még vele, de annyira nem vészes ám. Csak résen kell lenni s a szervezetemnek igazából nem kell... No mindegy.


Ne legyél túl szigorú, főleg az elején. Az életmódváltás épp elég nehéz tud lenni kalóriadeficit nélkül is, akármennyire is jókat eszel. Egy csomó dolog kiesik, megváltozik, még nem jöttél bele, borulnak a dolgok... Nem kell még azzal is küzdeni, hogy nehéz jóllaknod, a számolás stressze is sok mellé... Nekem legalábbis az lett volna.


Persze mozogj is :)


Életmódot nem tudok javasolni, hisz nem tudom, neked mi a jó, sokféle jó életmód van, de egy sem, ami mindenkinek megfelelő.

2016. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valóban agyban dől el. Kell tudnod mért teszed. Tehát ne a kilók lemenésén agyalj, hanem fókuszálj a vágyott célra, pl. milyen érzés 36-os ruhákban, hogy öltöznél soványan, milyen előnyökkel járna a sportosság, milyen pasikat tudnál megszerezni, stb. Végezz heti min 3 szor zsírégető edzést,olyat, amit élvezel és nem nyűgként csinálod. A fogyókúrát illetően kérd ki személyi edző tanácsát, nem biztos, hogy jól csinálod, lehet rossz az összetétel vagy a mennyiség is. Ha fogyni akarsz a lényeg, hogy több kalóriát égess el, mint amennyit beviszel.
2016. ápr. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ne fogyokurakent fogd fel,hanem hogy ezzel jot teszel magadnak.tenyleg eletmodot kell valtani.megehetsz barmit,csak ugye mas alapanyaggal dolgozol.egy ket honap es rutinos leszel.egy a lenyeg.ne legyen csalo etkezesed.sajnos ott bukik el a legtobb ember.hogy jajj egyszer belefer,aztan masnap,harmadnap es ennyi is volt a tiszta etkezesnek.nagyon sok hasznos recept van a neten,azokbol tudsz szemezgetni.1,5eve valtottam eletmodot,30 kg-tol szabadultam meg,jelenleg a formalason vagyok.legyen celod.es amit ajanlok es ez a legfontosabb,a merleget dobd ki
2016. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én is azt tudom tanácsolni, hogy úgy csináld, ahogy élvezed, akkor meg sem fog fordulni a fejedben, hogy feladd.

És elsősorban az életmód váltásra törekedj, ne kezdj bele durva diétákba, mert az csak szenvedés lesz és egyértelműen feladod majd.


Térj át fokozatosan az egészséges életmódra, talád meg azokat az egészséges élelmiszereket, amiket szeretsz, kísérletezz ki új ízeket és élvezet lesz majd kitalálni miket egyél, miket főzz, miközben eltölt a kellemes érzés, hogy valami jót tettél a szervezeteddel.


A mozgás ugyanígy...ha utálsz futni, ne kényszerítsd rá magad. Találj olyan mozgásformákat, amiket élvezel és amit örömmel csinálsz majd...íratkozz be tánc órákra, biciklizz és társai...


Az életmódváltás nem megy egyik napról a másikra, fokozatosan kell átállni étkezés és mozgás terén is, lassacskán megtalálva azokat a dolgokat, ételeket, amiket szeretsz és élvezel, de egyben jót is teszel magadnak velük.

2016. ápr. 9. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!