Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Így le tudok fogyni nyárra?

Így le tudok fogyni nyárra?

Figyelt kérdés
Fogyni szeretnék, hogy nyárra vékony legyek.. 14 éves lány vagyok és utálom magamat. Mivel még gyerek vagyok és nem lehet komoly diétát csinálni, így a suliban megeszek egy szendvicset rendes kenyérrel.. De csak tízóraira.. Ha hétvégén ebéd van akkor csak addig eszek amíg nem érzem magam éhesnek.. Különben hétköznap Norbi Updateben eszek, vagy abonettet. Van egy olyan alkalmazás telefonra, hogy 7minutes, ami elég jó edzés és mindennap csinálom. Édességeket csak minimálisan eszem. Futást nem bírja a bokám, mert valami van vele, de azt ki kéne vizsgáltatni. Inni inkább édesítőszeres italokat iszom.. Mit tudtok még ajánlani? És tudtok valami recepteket amik gyorsan elkészíthetőek és diétásak? Meg láttam hogy vannak ilyen zsírégető italok.. Azokra is kéne recept. Meg kéne olyan édesség ami diétás. Előre is köszönöm? :)

2016. ápr. 12. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Érdemes reggeli előtt meginni egy nagy pohár citromos vizet.

Továbbá reggelire érdemes kipróbálnod a zabkását, nagyon finom, és lehet variálgatni mindenféle gyümölccsel.

Inni sima vizet igyál, ne mást, mert van, hogy az édesítőszeres innivalók is rengeteg felesleges kalóriát/szénhidrátot tartalmaznak.

Édességnek mindenféle édes gyümölcs, banán, alma, eper, málna, stb.. Esetleg műzliszelet, neten van házikészítésű receptje.


Amire nagyon figyelj, hogy lehetőleg 5 étkezést próbálj beiktatni, akkor is, ha nem vagy éhes.

Tehát legyen tízórai is, és uzsonna is.


Az edzés egyelőre jó, ha kicsit erősebbnek érzed magad, akkor csinálj hosszabb edzéseket.


Azt, hogy mennyit fogsz fogyni, nem fogjuk tudni megmondani, lévén , nem tudjuk, hogy hány kiló vagy, de ha ezekhez tartod magad, akkor 1-2 hónap alatt szépen lepucolódik rólad minden.


Javaslom egyébként a (fehér)kenyér/liszt,stb.. elhagyását, nagyon sokat lehet vele fogyni, anélkül, hogy éheznél.

2016. ápr. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

előszöris ne utáld magad, mert attól nem lesz jobb. Bízz magadban, hogy sikerülni fog úgy alakítanod a tested, ahogy neked megfelel.

A testnek nem arra van szüksége, hogy megvond tőle a számára fontos dolgokat, hanem hogy valamit csökkents, valamit növelj.

Suliba vigyél csirkemellet salátávál kis ételhordó dobozban (én is úgy csináltam) reggel felkelsz pár perccel hamarabb és máris sokat teszel magadért.

A minimális édesség is sok, ha nagyon édességhiányod van olyat ajánlok, hogy túrót összekeversz tojáshoz hozzáraksz nnyi lisztet ( természetesen szénhidrát csökkentett, vagy tönkölybúzaliszt) amennyitől formálhatóbb lesz (gyúrsz belőle egy gömböt és kilapítod) kókuszzsíron megsütöd, eszel hozzá gyümit és VOILÁ, kész a fini édesség.

Az édesítőszer is hízlal. Igyál vizet! Az a legjobb. Az édesített italok amúgyis egészségtelenek.


youtube- Shop.Builder.hu webáruház lejátszási listái között ott a builder gasztro :)


Zsírégető italok? mire gondolsz?

2016. ápr. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az előttem szólóval.


A citromos víz tényleg jó.... javaslom neked én is. Reggelente én is iszom egy pohárral.


A kenyeret , lisztes kajákat, tésztákat, tényleg vond ki a mindennapi kajádból teljesen.


Igyál rengeteg folyadékot, legalább napi 2-3 liter VIZET lehetőleg!!!



Konkrét receptekkel én nem tudok neked sajnos szolgálni, ugyanis én nálam a mozgás, a szénhidrátmentes étkezés, és napi 3 liter ásványvíz vált be. Ezeket kombinálva szép eredményt lehet elérni. A fogyás első sorban az étkezésen múlik, csak utána a mozgáson.

És futni én sem nagyon tudok, nekem a térdem nem bírja... otthon kardió edzéseket csinálok. van a neten is jó néhány videó, telefonra alkalmazás is. Teljesen jó és bevált. Ajánlom neked.

2016. ápr. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem szeretnék suliba ilyen ételeket vinni, hanem akkor viszek répát meg gyümölcsöket. Ebédre mit tudnék még enni? Nem szeretnék nagyon sok időt az étellel tölteni és nem is kapok sok pénzt ételre. Szval valami gyorsan elkészíthető és olcsó étel kéne..
2016. ápr. 12. 11:45
 5/9 anonim ***** válasza:

a nap nagy részét suliban töltöd el, nem vagy nyúl, hogy elég legyen a répa :) tápanyagra van szükséged! de akkor pl ott a cottage cheese (ami olyan dobozban van mint a joghurt)

csirkemell csíkok- só, bors- saláta.

sajnos az igazán jó étrendet nem tudod megúszni annyiból mint egy zacskós levest, viszont elfogadható áron vehetsz simán salit és csirkemellet amit kedved szerint ízesíthetsz :)

2016. ápr. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nekem elég lesz azt vinni.. Igyis nagyon éhesen megyek haza és csak kb 3kor tudok ebedelni.. A suliban nincs idom ra és helyem se ahol megegyem..
2016. ápr. 12. 12:50
 7/9 anonim ***** válasza:

A répa és némi gyümölcs pont szinte semmit nem ad a testednek, rendesen kell enned. Csak mert gyerek vagy, még nem muszáj kenyeret enned s direkt jó egy jó diéta. Nyilván nagy deficittel ne próbálkozz, de egy picit szolidabb étkezés jó ételekből, úgy, hogy sosem hagyod magad éhesen, az rendben van.

Persze mozogj. Nem kell futni, én se tudok, nem is akarok, más mozgást végzek, amit szeretek. Oké, hogy már mozogsz, de nem árt többet.


Diétás édesség sok van, illetve természetesen attól függ, milyen diétáról van szó. Bármilyen édesség mellett le lehet fogyni, persze, de az egészség s egyebek miatt jó ötlet elhagyni a cukrot (legalábbis a hozzáadottat, a gyümölcsöt én sem kerülöm, csak minimalizálom, de van, aki sokat is ehet belőle, ez változó).

A Shop Builder édességei nekem is bejönnek, legalábbis némelyik (csak éppen nekem egyik sem diétás, tele van szénhidráttal, ami nekem nem jó. a máktortájuk speciel jó, de ha fogyni akarok, akkor csak egy pici fér bele, tele van mákkal, ami jó, de nekem nem fér sok). De van egy csomó zabos meg fehérjés meg túrós édesség, palacsinta... Én piskótákat szoktam enni (az enyém szinte kizárólag tojásból áll), az az egyik legjobb ötletem magam számára, ha fogyni akarok.

2016. ápr. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Épp ez az, hogy nagyon éhesen mész haza, nyilván túl keveset eszel a suliban. Dehogy nincs helyed és időd megenni, a párom munka közben, állva eszi meg a zabkásáját vagy amit visz, neked pedig van szüneted.

A csirkemell drága, arra nekem se telik, de nem is bánom, a tojás egyszerűbb, változatosabb, finomabb. Tápanyagdús, laktató, jó az összetétele, persze ha valaki valamiért nem akar sok zsírt enni, az ne egyen belőle sokat. Jól megy hozzá a zöldség, akár belesütve, akár nyersen mellé.

2016. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Írok még egyet. Kvázi nem tudsz szénhidrátmentesen étkezni (nem is kell, persze) és nem kell napi ötször sem enni. Kinek ez jön be, kinek az. A citromos vízhez nem értek, szerintem alapvetően semmit sem ér, de biztos van, akinek valamiért igen. Elvégre odafigyelés mellett nekem is csökkentheti a kalóriabevitelemet a sok kávé, ahogy a már említett piskóta is, vannak ilyen egyéni dolgok.
2016. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!