Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Csak kardio edzéssel le lehet...

Csak kardio edzéssel le lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi,hogy ha más edzést nem végzek és diétázom mellette,akkor le tudnék-e fogyni.

Sikerült így esetleg valakinek? Mennyi idő alatt?

Köszi!



2016. ápr. 11. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:
49%
Sport nélkül is lehet fogyni. Kalóriadeficit. Ha ez megvan, lefogysz. Ha nem, akkor nem. Más kérdés, hogyha sportolsz az csak hasznos, nem leszel olyan mint egy telesz*rt zokni.
2016. ápr. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha kalòriadeficit megvan akkor igen. De formàtlan leszel.
2016. ápr. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Már miért lenne formátlan? Mindössze nem izmosodik tőle, de ez nem mindenkinek cél.


Ahogy már írták, valami mozgás igen célszerű (elég sok okból egyébként), de lefogyni még anélkül is le lehet, az étrenden múlik.

2016. ápr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kerdezo es eddigi Valaszolok!


Eloszor is nagyon fontos megallapitanunk hogy egy adott (zsiregeto cellal elvegzett) edzes nem a mozgasformatol, hanem a szervezetre gyakorolt hatasatol lesz sikeres, avagy sikertelen.


Indul a biologia ora.


Kardio edzes (mondjuk futas) kozben a pulzusszam es az izommunka magas, ezaltal, a testunk nem a zsirt, hanem az izmokban levo szenhidratot hasznalja energiakent. Az ilyen fajta edzest szalkasitasra, allokepesseg-novelesre hasznaljak.


A zsiregetes biologiai feltetelei akkor teljesulnek, amikor pulzusunk 120-130 kozott van, es az elvegzett izommunka alacsony. Ekkor ugyanis, testunk a zsirt hasznalja energiakent, igy indul be a fogyas (es egyebkent emiatt nincsen helyi zsiregetes sem).


Sokfajta elmelet letezik, de a leginkabb elfogadott szerint a zsiregetes 40 perc utan indul be, egy zsiregeto edzes idotartama tehat jobb esetben 45-60 perc.


Az, hogy a pulzusa kinek mikor van a kivant tartomanyban, eltero. En a setahoz is a futopadot szoktam javasolni, ott kontrollalt korulmenyek kozott, a pulzusszam es a sebesseg ellenorzesevel tudjuk elvegezni a zsiregeto edzesunket. Nekem, 8%-os emelkedon, 6 km/h-s sebessegnel van jo tartomanyban a pulzusom, de ehhez kell a futopad, hogy ezt mindenki maganak ki tudja tapasztalni. Az edzest megszakitas nelkul kell elvegezni!

2016. ápr. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt kifelejtettem, hogy igen a koplalastol formatlan es plottyedt lesz az ember teste. Ugyanis, a szervezetnek a mukodeshez alapesetben feherjere es szenhidratra van szuksege (meg vitaminokra es elemi rostokra), ha ezeket nem visszuk be, akkor az izmokbol vonja el! Kovetkezeskeppen, ha valaki koplal akkor ugyan bekovetkezik sulycsokkenes, de ez majdnem kizarolagosan izombol, az emberen levo zsir ugyanugy ottmarad! Tovabba, ha az ember nem redszeresen taplalkozik, akkor egy-egy etkezes utan testunk nem tudja hogy mikor jon a kovetkezo adag kaja, igy a bevitt dolgokat a felhasznalas helyett elraktarozza, igy (is) keletkezik rajtunk a zsir.


Osszessegeben, ha valaki fogyni akar a legrosszabb dolog amit tehet, hogy koplal! Rendesen, valtozatosan kell enni es edzeni melle!

2016. ápr. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Utolsó akkor szeretnék intézni egy kérdést hozzád. Van ez az intervallum 20mp sprint 40mp gyaloglás. Itt össze van gyúrva a futás meg a séta, és mégis ezt nevezik a legeslegjobb zsírégetésnek. Miért? Pedig ezt kb 20 percig kell csinálni. Nem belekötni akartam a válaszodba, egyszerűen kíváncsi vagyok mert nem értem.
2016. ápr. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Akar kotekedhetsz is, egyreszt nem fogok megsertodni, masreszt nem kotodom erzelmileg az elmelethez igy nem erzem szukseget hogy veres szajjal, frocsogve vedjem meg.


Mint irtam sokfajta elmelet letezik, nem zarom ki hogy vannak olyanok akik az altalad interpretalt emleletet tartjak igaznak. En nem tartozom kozejuk, es ha szakmailag komolyabb forumokon kicsit utananezel akkor latni fogod hogy a hozzaertok tobbsege sem! Tobbet ehhez nem tudok hozzatenni, az en tudasommal es az altalam igaznak velt dolgokkal teljesen osszegyeztethetetlen baromsagnak tunik amit irsz. Ez termeszetesen nem zarja ki hogy tevedek, az enyem is csak egy velemeny a sok kozul.


Tovabbi szep napot.

2016. ápr. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
73%

Ezek mind tök jó és hasznos sportelméletek, csak laikusoknak/kezdőknek nagyobb túlsúllyal kvázi mindegy is. Nem kell ezt agyon tudományoskodni.


Aki egészségesen táplálkozik és mozog az csak jót tesz magával! Aki eddig ezt nem tette és emiatt túlsúlyos, az pedig fogyni fog. Mindegy mit mozog, csak mozogjon! AZT SPORTOLJON AMI JÓLESIK ÉS AMIRE VAN LEHETŐSÉGE! Szeresse meg, kapjon kedvet hozzá. Aztán már jó kedélyűen egészen egyértelmű lesz, hogy az egészséges életmód jó és élvezetes.

2016. ápr. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!