Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan fogyjak ebből, és mit...

Hogyan fogyjak ebből, és mit sportoljak mellé, ha jó testet akarok? (kép)

Figyelt kérdés

Én <3


[link]

[link]

[link]

[link]


Amilyen testet akarok :)


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

remélem láthatóak így a képek, megpróbáltam 2féleképpen is belinkelni...


Lehetne ilyet?

Most 171-173 cm körül vagyok, és kb 66 kg. Nem sokára 19 leszek, és persze lány vagyok :DDDDDD


Köszönöm a segítséget :)



2016. máj. 11. 18:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Egész jó alakod van, simán ki lehet hozni ezeket.
2016. máj. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Lehetni lehet, de sok év munkája van ebben a testben. Először is a napi étkezésedet kellene leírni !


Az ilyen mértékű izmokhoz kell kb 2-3 év, kemény edzések, és tömegnövelő étrend , valamint megfelelő táplálékkiegészítők

2016. máj. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
És hogyan? :)
2016. máj. 11. 19:05
 4/17 A kérdező kommentje:

Hát, bármit megeszek :DDD nincs semmi, amire azt mondom, hogy nem... öhm, talán csak a paradicsomos káposzta főzelék, meg a sóska, meg a káposztás krumpli, ja, meg a pisztácia... ezeket nem szeretem, pfujjj, nagyon nem :D

de amúgy minden más oké

nem nagyon válogattam eddig, de pl ha lehetne olyat, akkor én el tudom képzelni, hogy mondjuk csak gyümölcsöt eszek, vagy ilyesmi... az nem tudom jó e... gondolom, ha izmot akarok, fehérje kellene elsősorban...

de tömegnövelést nem akarok, mert nagyon hízékony vagyok

ha van időm, futni szoktam, vagy úszni reggelente, és 2x egy héten karatézok, bár most az érettségik miatt ez picit háttérbe szorult

2016. máj. 11. 19:11
 5/17 anonim ***** válasza:
68%

sok fehérjét kell enned, jó sokat, kb semmi zsírt, csak annyit, ami kell az anyagcseréhez.

Kondiba kell járni rendesen, heti minimum 3, legalább 1,5 órás teljes testes erősítésre, és legalább heti 3 kardiót kell csinálnod. Az ilyen teljesítményhez szükségesek személyi edzők, legalább az első 1-2 hónapban, utána pedig fél évente konzultálni, hogy tudd tartani a megfelelő ütemet. A mérleg amúgy többet fog mutatni, mindenképpen, erre készülj fel, és értsd meg. Ha ezt nem tudod elfogadni, akkor kár belefektetni azt az energiát és pénzt, hogy aztán még kellemetlenebbül érezd magad.

Amúgy pedig hajrá!

2016. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
kardiónak mi a legjobb?
2016. máj. 11. 19:35
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Pedig tömegnövelés nélkül nem fogsz ilyen testet építeni, mert ahhoz kalóriaplusz szükséges. Alapból logikátlan is lenne, ha a test kalóriadeficit - fogyás - mellett építene izmot, mikor azokat a legenergiaigényesebb fenntartani. Kezdőként egy darabig megy, ezek a csajok viszont nem kezdők. :)

Szóval tömegnövelő étrend és súlyzós edzés kell neked kezdetben egy teljes testes átmozgató edzéssel, mondjuk heti 3x, amikor nincs karate edzésed. A tömegnövelő étrendnél meg próbálkozni kell úgy belőni a szénhidrátot, hogy az izom mellé minimális zsír jöjjön fel. Valamennyi biztos fel fog jönni, de azt egy szálkásító diétával le is tudod utána adni. Hogy tisztábbak legyenek ezek a fogalmak, olvasd el a sárga kapszula c. könyvet:


[link]


innen ingyenesen le tudod tölteni.


Aztán olvasgathatod ezen az oldalon a cikkeket:

[link]

Vannak fent mintaétrendek, edzéstervek, és van külön női rovat is:

[link] noi-rovat-a508


Sok sikert! :)

(A karate amúgy egy remek sport.)

2016. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

És meg is van a gond !  Először is ezeket az ételeket alapból is felejtsük el !

Amiket linkeltél képek, az azokon szereplő nők fitnessmodellek. Ahhoz, hogy hasonló izomzatra tegyél szert, tisztán kell étkezni! A tömegnövelést nem úgy írtam, hanem izomzatnövekedésként értettem.

Életmódváltás legyen az első cél !

Tehát kezdjük azzal hogy ezen az oldalon szépen kiszámolod az alapanyagcserédet :

[link]

Ezt a kalóriamennyiséget akkor is meg kell enned, ha csak ülsz.

Ennél csak többet kell enned.

Azt tudnod kell, hogy a hasonló alkatú nők makrók alapján táplálkoznak. Az azt jelenti, hogy mérik a szénhidrát, fehérje és zsír bevitelt grammban. Ehhez elengedhetetlen egy konyhai mérleg , ami grammot mér pontosan. ( Nálam az alap grammok úgy alakulnak, hogy 2 gramm/testtömeg kg fehérje, 2,5 gramm/ttkg szénhidrát és 0,8/ttkg zsír. Ez az alap, majd idővel kitapasztalod, hogy mennyi kell a testednek. Tömegnövelő étrendben sajnos nem vagyok jártas, de ajánlom a biotech.hu szakértő válaszol rovatot. Illetve nem tudom, hogy ismered e hallásból Kiss Virágot. Ő egy tipikusan nőies fitnessmodell. Ő tudna olyan étrendet neked javasolni ami nagyobb izomnövekedést tudna elősegíteni)


Én csak az alapokat tudom, melyeket saját magamon tapasztalok.

Amit ehetsz:

szénhidrátok ( zabpehely, 100%os rozskenyér, barnarizs, jázminrizs, bulgur, köles, hajdina, basmati rizs, édesburgonya stb )

zöldségek ( főként a zöld zöldségek, azonban hüvelyeseket ne nagyon, padlizsán, paradicsom, karfiol stb )

gyümölcsök inkább bogyósak ( banánt lehetőleg kerüld, vagy fél db/ nap max)

sovány húsok: csirke, pulyka, hal, sovány marha ( natúran, vagy zöldfűszerekkel, sóval óvatosan bánj, vagy bors esetleg gyros fűszerkeverék)

tejtermékeket ha lehet kerüld, inkább magtejek. Ha nagyon szeretnél enni mégis, akkor inkább sovány túró, cottage cheese, mozarella és társai.

főzni olivával vagy kókuszolajjal.

Minimum 2-3 liter szénsavmentes ásványvíz és/vagy zöldtea.

A főzelékeket és a cukortartalmú ételeket ( igen virsliben és konzervekben is rengeteg cukor van !) kerüld! A finomított szénhidrátokat és az ezzel készült ételeket is kerüld ( pl péksüti, fehér kenyér, zsömle, kifli stb )

Azt viszont tudnod kell, hogy ilyen testhez muszáj súlyzós edzéseket végezni ( amiket leginkább konditeremben tudsz végezni) A futás úszás aerob edzésnek jó, de ezzel nem fogsz ekkora izomzatra szert tenni.

Remélem nem lomboztalak nagyon le  Azonban fontos, hogy ezeket tudd. Ez a kiindulási alap egy olyan testhez, amit ide belinkeltél.

2016. máj. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Kis szoli kellene és egész jó csaj lennél.

A fitnesz modell testhez pedig elmész egy személyi edzőhöz és elmondod neki mit szeretnél.Ír egy étrendet,megtanít edzeni és egy év múlva akár versenyre is mehetsz ha van rá pénzed.

2016. máj. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
89%
Tok jol nezel ki....am ha tenyleg ilyen testet akarsz akkor egy szo: workout, egyebkent, nem is tudom azert ne legyel tul izmos mer egy idoutan nem jonnel be nekem xD. (Fiu vok) Ezt most nem azert mondtam h meggatoljalak, mert edzeni jo en is csinallok kuzdosportokat ugy kb otfelet meg par mas sportot is, es ott latok hasonlo csajokat de nem tom, melyik csako szereti a nalla izmosabb noket? XD ezert is ajanlom a workoutot mert azzal a sajat testsulyodat birod el es akkor nem leszel olyan kondis vastag csirke xD de nem muszaly ram hallgatni, vegulis szemelyes velemenyemet irtam le, de azert mint tokos legeny, megallapithatom h tenyleg jol nezel ki (atlagon feluli vagy) es ne vidd tulzasba, ja es ha megis csinalnad, vigyazz a vallaidra, h ne legyenek tul nagyok ;)
2016. máj. 12. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!