Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sok kérdésem van: hogyan...

Sok kérdésem van: hogyan lehet fogyni és/vagy alakot formálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Fél évig fogyóztam, de pár hete besokalltam és úgy döntöttem, hogy abbahagyom. A kevés kalóriabevitel következtében hiába fogytam, ugyanis az alakom nem változott. Talán kevésbé ért össze a combom és kisebb volt a hasam, de a zsírréteg ugyanúgy ott tornyosult.

Áttértem egy magasabb kalóriatartamra és ezáltal vissza is jött 4kg, ami igazából nem nagyon látszik meg. Elkezdtem sportolni is és elhatároztam, hogy inkább a centire hallgatok, mintsem a mérlegre.

Az interneten és az életben is nagyon sokan adtak tanácsokat, hogy hogyan érhetem el a célomat: Egy alacsonyabb testzsírszázalékú, fitt alkatot. Lenne pár kérdésem, hogy megtudjam, mi az igazság és én is egy kicsit tisztábban láthassak.

Szóval jelen pillanatban a méreteim: 17L/171cm/56-57kg

1.: Mi igazából a szénhidrát-zsír-fehérje arány? Fogyókúra alatt ennek hogyan kell kinéznie és mi a szepee?

2.: Kalóriaszámlálás...Ha a makrók jók, de a kalória sok, akkor hízni fogok? Vagy éppen fordítva: Ha a kalória jó, de a makrók szerint sok szénhidrátot vagy bármi mást vittem be, akkor mi történik?

3.: Ha elégetek egy nap 1000kcalt (hétfő-szerda-pénteken általában ennyit szoktam ledolgozni), akkor mennyivel kell többet ennem?

4.: A fehérjepor edzés előtt vagy után miben segíthet vagy milyen élettani hatásai vannak?

5.: A súlyzós itthoni edzés (bicepsz, tricepsz, guggolás) segíthet az alakformálásban?

6.: Ha a szénhidrátbevitelem sok, de mondjuk azt zöldségekből vittem be, tehát rost formájában, akkor az kevésbé káros?

7.: Naponta 1 túrórudi vagy 2 kocka csoki vagy bármi más kisebb nasi belefér a diétába?

8.: Látható eredményt lehet elérni 8 hónap alatt életmódváltással és rendszeres sporttal?

Elnézést, ha nagyon amatőr vagyok, de éppen ezért szeretném tisztázni a dolgokat. Egyébként nem eszek fehér lisztet és cukrot sem. A burgonyát is kizártam az életemből.



2016. máj. 17. 12:38
 1/4 anonim ***** válasza:
8: igen
2016. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a tartalmas választ :D
2016. máj. 17. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Kilóra teljese rendben vagy, úgyhogy ne a fogyásra, hanem az alakformálásra koncentrálj.

Ehhez elég a mozgás, és egy viszonylag egészséges étrend.

1. Fogalmam sincs, amennyire én tudom ez egyénre szabott, de azt érezni fogod, hogy mikor ettél keveset szénhidrátból, mert szédülsz, gyenge vagy, és rossz a közérzeted.

2. Igen. A kalória számít.

3. Nyilván a tested fenntartásához szükséges energiát azért pótolnod kell, de ezt a mozgástól megjött étvágyad majd úgyis jelzi.

4. Utána kell inni, hogy ne épüljenek le az izmok. Én aerob edzés után is szoktam, de elvileg elég súlyzózás után.

5. Igen, főként az fog segíteni az alakformálásban, a tipikus aerob tevékenységek (pl. kocogás, ellipszis, laza bicajozás) fogyasztásra, állóképesség növelésére jók, de nem leszel tőlük különösebben izmos.

6. A szénhidrát nem káros.

7. Hát ha akarod, hogy beleférjen... én mondjuk reggelre tenném. Ha a súlyod oké, márpedig neked oké, miért ne, ha fogyni akarsz, majd úgyis legelőször azt kell kiiktatnod az életedből.

8. Igen, hamarabb is.

2016. máj. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszodat :)

Spinning edzésre járok, mert többen azt mondták, hogy nagyon intenzíven fejleszti az állóképességet. Pár óra után és is rájöttem, sokkal jobban bírom a terhelést. Korábban egy nagyobb domb is kondot okozott és kifulladtam, most viszont simán bírom az "akadályt". Persze ehhez a rossz egészségügyi állapotom is társul, de az aerob edzés úgy érzem, hogy fizikálisan mindenképpen segít.

Súlyzózásban nagyon nagyon amatőr vagyok. Kicsi súlyokkal kezdtem (2x1.75 bicepszre például) és másnap borzalmas izomlázzal keltem. Viszont úgy érzem, hogy az is fejlődik szépen.

2016. máj. 17. 15:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!