Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy aki keveset...

Miért van az, hogy aki keveset eszik, de rengeteg tornázik, az nem izmosodik? (többi lent)

Figyelt kérdés
Arról van szó, hogy barátnőm, aki alkatra elég izmos (rendszeresen, keményen tornázik) az utóbbi 2 hónapban sokkal kevesebbet eszik, mondván fogyni akar (max 500kcl-t eszik egy nap...) és látszik, hogy pl. a combja már sokkal vékonyabb. De ez nem úgy van, hogy mindegy mennyit eszel, ha rendszeresen keményen tornázol, akkor is izmosodni fogsz?

2016. máj. 18. 14:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az izomnak tápanyagra van szüksége. Ha max 500 kalóriát visz be naponta, akkor az izmoknak nincs elegendő tápanyaguk a fejlődéshez.
2016. máj. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Izmosodni akkor fog az ember, ha van miből! Tehàt ha adott a megfelelő, minőségi tàpanyag bevitel. 500 kcal-val mindent lehet, csak izmot epíteni nem. Ilyen keves bevitel mellett az izomzat is leépûl, nemcsak a zsír. Aki izmot épít, annak kell bőven ennie, de nem szemèt kaját, mert attòl elzsírosodik.
2016. máj. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a gyors válaszokat! Szóval, ha valaki keveset eszik, de intenziven tornázik, akkor nem csak a zsir, de az izom és eltűnik?
2016. máj. 18. 14:27
 4/8 anonim ***** válasza:
A szervezet az energia kifejtéshez bontja az izomzatot, mivel fehérjére van szüksége és ezt az izmokból tudja kinyerni. Mellette a zsír is bomlik, de az izom ahogy fejlődne, abban az ütemben bomlik is. Ha izmosodni szeretne a barátnőd, akkor fehérjét kell fogyasztania. Fehér húsból elsődlegesen. Edzés után fehérje turmixot is ihat, sőt! Ha izmosodni akar, akkor az kell is!
2016. máj. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az izomépítéshez, hacsak nem kezdő az ember, mindig szükség van kalóriatöbbletre. Plusz fehérjére is, mindentől függetlenül.

Azt még el tudom képzelni, hogy ha valaki kemény edz valamelyik izmára, de nem visz be elég fehérjét, akkor a test kényszerűségből izmot bont, hogy azt az adott izmot erősítse, de ehhez nem értek, mindössze logikusnak tűnik számomra. De a semmiből nem lesz izom, ez világos, kell hozzá anyag.

Ha nagyon keveset eszik az ember, akkor pedig a test szívesen elbontja a költséges izmokat, akár edzünk, akár nem, sőt, sok edzés a koplalás mellett inkább gyorsíthatja a folyamatot, hisz még inkább elmélyül a kalóriadeficit. A deficitnél inkább csak esélyek vannak, de fehérjehiányban MUSZÁJ izmot bontani. Az edzés növeli a fehérjeigényt, s ha ezt koplalásra végezzük, még több izomnak kell elbomlania. Lehet, hogy nem a leginkább edzett izmok, s tuti nem a legfontosabbak, mert az az életbenmaradáshoz kell, de valami elbomlik, mert a testnek fehérje kell a működéshez, minden nap.

2016. máj. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőd szervezete elkezdte lebontani az izmait, mert éhezteti magát.
2016. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólóknak, a barátnőd szervezete elkezdte lebontani az izmait. És mivel a szíve is izomból van, nem sokáig fogja húzni ilyen kevés kalóriával, főleg mivel keményen edz is mellette, az pedig még több kalóriát igényelne. A barátnőd iszonyatosan nagy butaságot csinál, tönkreteszi az egészségét. Próbáld meg észhez téríteni, amíg még nem késő...
2016. máj. 19. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Hát szerintem iszonyat egészségtelen, amit csinál! Én fogytam már izomból, de nem így...
2016. máj. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!