Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha sokat eszem (legtöbbször...

Ha sokat eszem (legtöbbször sajnos egészségtelenül), de közben sokat sportolok (napi 5-6 km futás, plusz heti két erőnléti edzés), attól még megtarthatom az alakom és a súlyom?

Figyelt kérdés

Vékony vagyok (175 centi, 59 kiló), de aggódom, hogy az étrendem miatt esetleg elveszthetem a formámat. Legalább hetente megeszek egy zacskó kekszet vagy chipset (egynél többet soha), néha napján cukros joghurtokat, esetleg cukorkákat fogyasztok, bőven sokat eszem fehér kenyérből és péksüteményekből, és kb havonta egyszer egy nagy pizza is lecsúszik. De arra amúgy figyelek, hogy ezeket a cuccokat napközben, vagy reggel egyem, este már kevésbé gázabb kajákat egyek (salátát, húst, rizst, gyümölcsöt, néha kakaót, viszont van, mikor tészta vagy pöri csúszik be). Alapjáraton imádok enni és nassolni, néha össze-vissza eszem, de próbálok olykor nassból is valami egészségesebbet találni, pl. almachipset, vagy banánchipset, ami mondjuk cukrosabb, de legalább gyümölcs. Csak ezekkel az a baj ugye, hogy drágák. :(

Szóval szerintetek, ha naponta sportolok, akkor mennyire van veszélyben az alakom? A nasik mellé gyümölcsöt és zöldséget is eszem egyébként naponta, meg fehérjéket, ezeket sosem hagyom ki.


2016. máj. 20. 23:45
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Szia, szerintem veszélyben van, mert akármennyire is sportolsz egy nagy adag egyszerű szénhidrát egy baromi energialöket a szervezetnek. :( A szomorú folyamat pedig a glükóz a vérben, inzulin az egekbe, jön a lekötés ami a zsírszövetekbe megy mivel előtte nem edzetted meg az izmaidat, nem ürítetted a glikogénraktárakat.

Az egyik alappillér, hogy több kalóriát égess mint amit beviszel, ugyanakkor nem mindegy hogy 500 kalóriát csokiból viszel be vagy csirkemellből. Az egyik a zsírraktározást gyönyörűen prezentálja, míg a másik az izomzat épülését/megtartását segíti. :)

Meg eleve ezek csak "szemétkaják", szerintem mellőzd ezeket és csak ritkán iktass be "csalónapot" :)

2016. máj. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ismered a mondást? "Az vagy,amit megeszel."

Hm...

2016. máj. 21. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ezt nerm lehet tudni. Én sokkal durvábban ettem mi te, gondolom kétszerannyit minimum (rengeteget, de nem számoltam, csak utólag visszanézve borzadok el pár emlékemen), esténként sok tészta, zsír, édesség, nem edzettem s bizony feljött évi egy kiló... Oké, én ritkább típusba tartozom, de ez akkor is emberfüggő, azonkívül leginkább a kalóriaegyenleged számít (én csigatempóban hízom nagy többlettel, de többlet nélkül más sem hízik), amiről ugye nem tudunk.


Azért egészségesebb lenne életmódot váltanod, én örülök, hogy megtettem.


Lelkileg pedig nem tartom jónak, ha folyton nassol az ember, bár nem mindegy mit, én most épp gyümölcsteát, de a friss káposzta is vonzó jelöltem mostanság. Eszem én sütit is, de nem ilyenkor.


A havi egy pizzát nem érzem vészesnek, persze ki mennyire szigorú magához. A folytonos péksütizés már kevésbé szerencsés (függetlenül a színétől, a tk-ban is ugyanaz van, csak egy kis extra is, ami persze sokat jelent, mert lassítja a felszívódását, de azért alapjaiban nem változtatja meg a világot. s a gyümölcs is gyors ch, az miért nem baj? bár van, akinek az).


A pörkölt teljesen jó este és fogyáskor is, bár célszerűbb szénhidrátszegény étrendben enni. S nem galuskával.

2016. máj. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Annyit nem bírsz sportolni, hogy ez mind lemenjen.
2016. máj. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
Iszonyú narancsbőröd lehet!
2016. máj. 21. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Ugyanezt csinálom,kb. minden nap olyan kajákat eszek amiket "nem szabad",és szombatonként igazi habzsi dőzsit tartok,mégis tartom az alakom (173 cm,56 kg).Viszont amikre figyelek: megiszok napi 2-2.5-3 liter vizet (mikor mennyi jön össze),bármit is eszek nem megyek 1800 kalória fölé,és nagyon sokat sportolok.Reggel 1,5 óra futással indítok,este 1 óra úszás,1 óra kondi.2 éve fogytam le 107 kilóról 56-ra és azóta maximum pár deka csúszik fel néha napján.Narancsbőröm nincs,a régi striáim mára már halvány nyomát leszámítva nincs semmilyen bőrhibám.
2016. máj. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%
A sok sport nem napi 5-6kmnél kezdődik, mondom ezt biciklis futárként, napi átlag 90-110km letekerése mellett. Persze nincs is gond a súlyommal.
2016. máj. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A súlyodat és az alakodat megtarthatod, az egészségedet kevésbé...
2016. máj. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!