Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 1 hónap alatt híztam 5 kilót....

1 hónap alatt híztam 5 kilót. Hogyan változtassak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Nem, nem eszek sokat. Csak rendszertelenül. Tanácsokat kérek, hogyan tudnék rendszert vinni az életembe.

Járok kondizni, személyi edzőt fizetek, heti 3x súlyzós edzés, heti 2x 10km futás. Mellette dolgozok. Sokat :(

A munkahelyem egy káosz lett. Ha egész nap dolgozok, 10 órakor és este 6-kor engednek enni. Éjjel 2-re érek haza. Ha este dolgozom csak, akkor délután 5-től éjjel 2-ig megint semmi. Híztam 5 kilót mióta ez a stresszes, össze-vissza életem van és egyre rosszabbul érzem magam a bőrömben. Folyton fáradt vagyok, álmos, izzadok és már aludni sem tudok rendesen. Egyszerűen nem tudok sokat enni (időm sincs rá), és van, hogy wc-re heti 1x megyek csak :( Ha eszem, igyekszem egészségesen, chia magos joghurtot csinálok magamnak, csirkemell, de néha becsúszik egy csoki, ha már ájulok el munkában. Nagyon el vagyok keseredve, az edzőm azt mondta, hogy nagyon le van lassulva az anyagcserém és mindent elraktároz. Hogyan oldjam meg ezt a helyzetet? Annyira szeretnék visszafogyni, de ha elkezdek enni rendesen, sztem 70 kiló is leszek :( Hogyan kezdjek neki?


22/L


2016. júl. 8. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Kalóriatöbblet nélkül nem hízol, főleg ennyit nem, ez ellentmond a fizika törvényeinek...

Mindazonáltal vannak fura dolgok, a stressz, pihenés kapcsán, de a semmiből akkor sem lesz zsír. Szerintem is az anyagcserédnek kell lassúnak lennie, ha viszonylag kevéstől is hízol. Bár azt is nehéz kegyetlenül alacsonyra vinni, főleg koplalás nélkül, de sokakról hallottam, hogy mégis összejött...

De ha lassú is az anyagcseréd, a mozgást nem tudja akármilyen kevésből kihozni...


Ehhez valaki átkozottul hozzáértő kellene, ha kiszámolod és tényleg nem eszel sokat (nem tippelni kell, mérni és kiszámolni, bár lehet, hogy olyan keveset eszel, vagy annyira értesz hozzá, hogy ránézésre tudod, hogy kevés).

Én a normális alaptudással rendelkezem, az ilyen érthetetlen esetekhez nem értek, nem is értem, hogyan lehetséges az az elvi lehetetlenség, amiről egyesek beszámolnak.


Testméretek és bevitt kalóriamennyiség azért érdekelne. S hogy mióta és miért eszel ilyen rosszul. De akkor sem hízhatsz, ha alig eszel...

2016. júl. 9. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem a kalcium javított az emésztésemen (tovita) pajzsmirigyed rendesen működik? Lehet meg kellene nézetned. Vagy a túl vagy alulműködésnél előfordulhat izzadás, magas pulzusszám is.
2016. júl. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát...valami rendszert kellene a káoszba vinni... Tudom, mondani könnyű, viszont ezt csak te tudod megoldani.

Addig is igyekezz alacsonyan tartani az inzulinszintedet, inzulin nélkül lehetetlen zsírt raktározni. Inzulinszint a vércukor szint függvénye, tehát a feladat kevés szénhidrát, abból is a lassan felszívódó (alacsony glikémiás index).

2016. júl. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Muszáj lesz a táplálkozásodba rendet,rendszert tenni,különben az edzőterem,személyi edző kidobott pénz lesz. Alkalmazkodni kell az adott körülményekhez! Nekem eddig mindig sikerült.
2016. júl. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Válts munkahelyet a stresszes állapot miatt még többet fogsz hízni!
2016. júl. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos én sem tudom, igen, elég lehetetlenül hangzik. 1 hónap alatt az 5 kiló még zabálással is sok. Folyamatosan fáj is a hasam.

Értek hozzá, számolgatom a kcal-t, szénhidrát, fehérje, zsír, semmiből nem megyek a napi mennyiség fölé.

Külföldön élek, itt nem olyan egyszerű leszaladni az orvoshoz sajnos. Tudom, hogy rendszert kellene vinnem bele, de hogyan? Tanácsok?

Egyébként 171/65kg vagyok most, 171/58-60at tartottam évekig. A mennyiség ugyanaz, amit eszek. Sőt régen még egészségtelenebbül ettem. Kondizni, futni pedig imádok. Csak az elmúlt 1 hónapban kevesebb erőm van hozzá.

2016. júl. 9. 12:57
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is külföldön nyomom az ipart,három műszakban...

Nem tudjuk a részleteket, így nehéz tanácsot adni. Szüneted csak van?

2016. júl. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Leírtam :) Ha egész nap menni kell (vendéglátás) akkor délelőtt 10-re megyek, délután 17-18kor kapok egy fél órás szünetet és éjjel 2-re érek haza. Ha csak esti műszak, akkor nincs szünet, 17-től éjjel 2-ig nem tudok enni. Sajnos szemét bunkók, csak joghurtot akartam enni és nem hagyták, mert hogy nincs szünet.. Szabadnapomon legszívesebben felfalnám a hűtőt, annyira kijön rajtam az éhség :)
2016. júl. 9. 20:37
 9/9 A kérdező kommentje:
1300 Kcal étrend és híztam 0,5kg-ot 4 nap alatt. Már félek enni, bűntudatom van :( Pedig egész nap rohangálok melóban is :(
2016. júl. 12. 02:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!