Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Butaság lenne csak diétával...

Butaság lenne csak diétával (minimális sportal) fogyjak? 5 kilót kene

Figyelt kérdés

159cm/59 kg 18 lány :)

Inkább a hasambol szeretnek


2016. júl. 13. 23:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Jobb a mozgás, de butaságnak máshogyan sem nevezném. Ha valamiért nem tudod rávenni magad a mozgásra, akkor is inkább fogyj, ha egyszer szükséged van rá, mint hogy ne.

Mennyi az a minimális sport? Az azért jó, hogy akad valami...

2016. júl. 13. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én diétával 2 kilónál többet sosem adtam le. Mozgással nem a megszakadásosról van szó, hanem jól eső kiadós edzésről leginkább kardió és némi erősítéssel és odafigyelt étkezéssel nem diéta hanem odafigyeltem magyarul annyit jelent hogy nem nassoltam összevissza és figyeltem arra hogy minél egészségesebb dolgokat egyek azzal 30 kilót dobtam le magamról.
2016. júl. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez annyira ember-függő. Én úgy fogytam le véglegesen, hogy csak a kajára figyeltem, nem volt időm, sem energiám, sem kedvem sportolni. Most úszom heti 2-szer, 3-szor, de alapjában a fogyást az étkezésre odafigyelésnek köszönhetem. Ettől persze nyilván sokkal eredményesebb és szebb az eredmény, ha sportol is az ember.
2016. júl. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A fogyás 90%-ban az étrenden múlik. Teljes mértékben lehetséges sport nélkül is.
2016. júl. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2016. júl. 14. 10:36
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

A gond csak az lenne vele, hogy izmot is bontasz fogyáskor, bármilyen jó is az étrended, hisz deficitben kell lenned. A jó alakot az izomzat adja, egyébként löttyedt, szétfolyós leszel.


A másik fő probléma a mozgás nélküli fogyással, hogy lassítja az anyagcserét, ami nehezíti a fogyást és a súlytartást is.

2016. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"A gond csak az lenne vele, hogy izmot is bontasz fogyáskor, bármilyen jó is az étrended, hisz deficitben kell lenned. A jó alakot az izomzat adja, egyébként löttyedt, szétfolyós leszel. "


Ez úgy ahogy van baromság. A kalóriadeficittől fogysz, de nem feltétlenül fogsz izmot bontani, ha nem viszed túlzásba és az izmok számára szükséges tápanyagokat beviszed. Ha mozgással éred el a deficitet akkor is ugyan ez a helyzet. Ráadásul a legtöbb mozgásforma izmot BONT, ha megfelelő étrend nélkül csinálod.

2016. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Annyiban segít az izommegtartásban a mozgás, hogy ugye ahogy csökken a hájtömeg, kisebb súlyt cipel a test s mozgás nélkül a megjelenő felesleget leépíti. Nem lesz löttyedt az ember, csak kicsit több izmot veszt, mint teljes testes mozgással, persze megfelelő étrendet tételezek fel, ami nem kényszeríti izombontásra a testet.

Plusz kezdőként izmosodni is lehet kalóriadeficitben.

De mozgás nélkül sem várható tragikus izomvesztés, ha az étrendet nem rontjuk el nagyon.

2016. júl. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!