Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A biciklizés valóban jó sport...

A biciklizés valóban jó sport ha fogyni szeretnék?

Figyelt kérdés

Július első hete óta diétázom, mennek is le a kilók de meguntam a tornázást és olyan sportot szeretnék csinálni, amit élvezek is. Minden nap kimennék biciklizni 1-2 (esetleg 3) órát, de ez hatásos? Nekem olyan könnyű mozgásnak tűnik a biciklizés, ráadásul ha biciklizek pl 1 órát akkor nem folyton tekerek, hanem megtekerem, megyek, megtekerem megyek... bocsi ha hülyén írom le :D


Tehát fogyhatok tőle? Egyébként 20 kg túlsúlyom van, ha ez számít valamit (kalóriafelhasználás pl)



2016. júl. 19. 18:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Versenyszerűen kerékpároztam, úgyhogy biztosan mondhatom, nem olyan könnyű az. Főleg, ha feltekersz valami hegyre. Plusz ilyen apróságok,hogy az első egyórás tekererés másnapján nem fogsz tudni ráülni a nyeregre, mert feltörte a sejhajod. Szokni kell.

Na de a kérdés,ami felmerűl bennem: a biciklizést mennyi idő után fogod megunni, ha a tornát két hét alatt sikerült?

2016. júl. 19. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nyár eleje óta járok biciklizni, egyébként. Meg előtte évekig tekertem, nekem sosem volt megterhelő. Mivel egyik barátnőmmel tekerek, ezért nehezebb megunni mint a szobában végzett monoton tornagyakorlatokat. A kérdésem arra irányult, hogy ez a biciklizés elég-e a fogyáshoz, vagy keressek megterhelőbb sportot. Köszi azért
2016. júl. 19. 18:52
 3/9 anonim ***** válasza:
A fogyás étrendi kérdés. Ha az rendben, akkor a bringázással is lehet fogyni.
2016. júl. 19. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nálam a bringa a favorit.

Persze megfelelő étrend mellett.

2016. júl. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, én is mindig csodálom, hogy ilyen könnyű valami kalóriát éget... S 3 sebességes agyváltóssal megyek hegynek fel is (persze nem nagyon erős emelkedőn).

Bár 40 km-es teljesítménytúra fagyban a Magas-Bakonyban is sok kalóriát éget és az is könnyű, sőt élvezetes, még akkor is, ha elfelejtek elég ételt vinni.

Kinek mi a könnyű s élvezetes.


Akkor fogysz, ha kalóriadeficitben eszel, napi 3 óra biciklizés mellett is lehet hízni is, evés kérdése.

2016. júl. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok, mennyit fogytál eddig kérdező?:-)
2016. júl. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)

Az étrendem megfelelő, tudom hogy a sport nem minden és magában nem elég, de nekem sima diétával mindig lassan mennek le a kilók és ezért mozgok mellette, de beleuntam a tornázásba és váltani akartam :D de akkor ezek szerint a bringázás is jó mozgásnak :) (és inkább a mozgásba unjak bele, mint a diétába xD)

4 kilót fogytam eddig

2016. júl. 19. 20:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Versenyszerűen biciklizek, napi 3-6 órát, intenzíven. Nekem arra kell figyelnem, hogy eleget egyek, szóval nem igaz, hogy a diéta a legfontosabb. A sport is ugyan olyan fontos.
2016. júl. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 K...László válasza:
Nekem az a tapasztalatom, hogy az első 2 évben folyamatosan fogytam a biciklizéstől, 106-ról 86 kilóra, pedig csak napi 2x 12 km-t mentem Pestről Csömörre munkába meg vissza. Kezdetben nehéz volt a fél órás út, és volt, ahol tolni kellett a nagy emelkedő miatt. Ma már föl sem veszem az emelkedőket, pille könnyen megjárom ezt az utat, és bármikor megyek 100 km-t egy 10 perces szünettel a felénél. Hetente 2-3 alkalommal megyek ilyen nagyobb utat csak úgy 2 szendvics energiájával, kikapcsolódásból. Most 110 kiló vagyok sajnos, soha nem voltam ennyi. Nem érzem, hogy nehéz lennék, és hogy kicsit is megterhelő lenne a tekerés. Pihentető. Félek a porckopástól, időskori térdfájástól, nem merek többet mozogni ennél. Szerintem a lényeg: ha érzed, hogy kínoz, energiát vesz ki belőled a mozgás,és nem akarod csinálni, nem kapsz levegőt, de azért is felmész a dombra, akkor fogysz! Másképp csak alkalmazkodik a szervezeted, és akár malomkövet is hordhatnál a nyakadban, azt is tollpihének érzed egy idő után, és hízol megint. Szóval rövid ideig működik. Ha genetikailag túlsúlyos vagy, akkor a szervezeted utat talál a szerinte helyes súly beállítására, sőt még tartalékot is képez bosszúból.
2016. okt. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!