Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 34 kiló mennyire számít még...

34 kiló mennyire számít még egészségesnek?

Figyelt kérdés
Nyilván nem 170 centis férfihez mérten, hanem inkább egy 159 centis lányhoz. Tényleg olyan egészségtelen lenne, mint ahogy azt mondják? Ez ismerőseim lassan az őrületbe kergetnek vele.

2016. júl. 22. 04:21
1 2 3 4 5
 21/48 A kérdező kommentje:

Jaj, a csontok. Van ismerősöm, aki körülbelül egymagas velem, emellett a súlya körülbelül a kétszerese az enyémnek, mégis kirajzolódik minden bordája, a szegycsontja, illetve a medencecsontjai is. Nem feltétlenül kell súlyhoz kötni a csontok kirajzolódását. De igen, a csontjaim többnyire kirajzolódnak. De nem brutálisan, nem úgy kell elképzelni :D

A szüleim egyébként jó emberek és törődnek velem, de mint említettem, sosem voltam egy telt alkat.

Még szerencse akkor, hogy van egy bátyám :D

2016. júl. 22. 09:13
 22/48 anonim ***** válasza:
100%
Hát kérdező! Vagy egy kib@.szott troll vagy, vagy komplett elmebeteg.
2016. júl. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 anonim válasza:
100%
Egy ismerősöm 149cm es 39 kg és még ő is elég vékony. Ez marha kevés! És még fogyni akarsz? Valami nincs rendbe, beteg vagy csak te magad sem akarod elismerni! Jó páran leírták neked, és az ismerőseid se véletlen mondják csak te úgy fogod fel hogy csesztetnek meg az őrületbe kergetnek, pedig pont hogy jót akarnak.
2016. júl. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/48 anonim ***** válasza:

"Nem, nem szeretnék fiatalon meghalni"

Akkor AZONNAL menjél orvoshoz!!!

Ha nem mész, akkor meg fogsz halni.

A ciklus elmaradása volt az utolsó figyelmeztetés.

Ha te ebből nem akarsz érteni, akkor meghalsz.

2016. júl. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/48 anonim ***** válasza:

Ha pedig azt hiszed, hogy képes vagy magad is egészségesen élni, akkor egy jó tanács: legalább addig kell a kilókat felszedned, amíg beindul a ciklusod.

AMÍG NEM INDUL BE, ADDIG MÉG BETEG VAGY!!!


És nem biztos, hogy mindig képes leszel azon a keskeny sávon tartani magadat, ahol még nem halsz meg.

Ráadásul az évek múlásával ez a sáv emelkedni fog... évente legalább 1 kg.

Tehát, ha 5-10 évig marad a mostani súlyod, akkor is meghalsz.

2016. júl. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/48 anonim ***** válasza:
100%

"Ciklusom életem során körülbelül kétszer volt, még 12-13 éves korom környékén, tudom, hogy ez nem feltétlenül normális, de igazán nem zavar. "


Ez komoly? A 21. században lányok leélnek éveket úgy az életükből, hogy nem mennek el orvoshoz egy ilyen problémával??? Kislány, 18 éves vagy, és utoljára 6(!) éve volt ciklusod, és te azon gondolkodsz, hogy jó lenne a 34 kilódból még leadni? Mire használod te az internetet? Nem nézel körül a világban? Nem tájékozódsz? Ez komoly? Ilyen emberek vannak?? Remélem, csak vicc..

2016. júl. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
100%

"Sosem voltam egy telt alkat".


Te normál alkat se vagy!! Ez nem normális, és az, hogy 18 évesen egy-kétszer menstruáltál, pláne nem.

De, csontváz vagy, látatlanul is.

Ès beteg!!

Tudod, van egy kis különbség a te "testalkatod", a normál, és a telt között.

2016. júl. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:

"Ilyen emberek vannak??"

Nemsokára eggyel kevesebb lesz belőlük.


"Remélem, csak vicc.."

Sajnos van ilyen betegség is. Elég baj, hogy most már nem létezik nálunk kényszergyógykezelés, csak ha közveszélyes az illető.


A kérdező pedig csak maga fog meghalni. Jó esetben mást nem visz magával, a szülei is túlélik majd.

Azért így is szomorú. Tényleg ott az egész internet - és mégsem néz utána. Amikor pedig itt írunk, az nem érdekli.

2016. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 anonim ***** válasza:
100%
Tudja ő,hogy ez tré. Különben nem kérdezte volna meg. Vagy kamu a kérdés.
2016. júl. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/48 A kérdező kommentje:

Természetesen tudom, hogy a ciklusom ilyen mértékű kimaradása nem feltétlenül egészséges dolog, de mivel mióta az eszemet tudom, nem menstruálok, nekem ez vált normálissá. Persze eleinte nekem is el kellett mennem különböző orvosokhoz, különböző vizsgálatokra emiatt, de ott is legtöbbször csak azt tapasztaltam, hogy legyintettek, és azt mondták, várjak nyugodtan, majd egyszer működni fog ez is, illetve volt egy orvos, aki még meg is kérdezte, hogy ezzel miért fordulok orvoshoz, mikor vannak ennél jóval komolyabb dolgok is.

Az anorexiát továbbra is kizárnám, való igaz, a viszonyom nem túl jó az evéssel, de nem azért, mert kövérnek tartanám magam, illetve nem pszichés dolgok miatt, csupán nem nyújt nekem élvezetet az evés, és mint mondtam, sokszor el is felejtem.

A kérdést azért tettem fel, mert a közvetlen közelemben is megoszlanak a vélemények, hívtak már túlsúlyosnak is, ezt nyilván csak viccből, de általánosságban a spektrum a teljesen normálistól a kórosan soványig terjed.

A fogyás pedig inkább úgy értendő, hogy nem bánnám, ha lemenne 1-2 kg, de nem vagyok mániákus ezzel kapcsolatban, és őszintén szólva nem is teszek nagyon érte semmit :D

Az egészségemmel egyébként nincsenek gondok, nem jelentkeznek problémák, maximum az időnkénti fejfájás és a szédülés. De azt hiszem, mindenképp elmegyek orvoshoz, egyrészről a válaszok miatt, a közvetlen környezetem megnyugvása miatt, illetve megbizonyosodni magamban is :)

2016. júl. 22. 15:22
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!