Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan érhető el ennyire nagy...

Hogyan érhető el ennyire nagy testsúlyról a legrövidebb idő alatt egy normális testalkat?

Figyelt kérdés
A magasságom 180cm a súlyom 120kg.Ülő munkát végző "informatika" 22 éves férfi vagyok.Az életmódom természetesen ilyen alternatívákkal körül ölelve tekintve ezt a munkát és a testsúlyomat igazán kellemetlen, egyenesen borzalmas!Mind eddig egészségtelenül étkeztem és nem sportoltam.Az lenne a kérdésem hogy mennyi idő lenne és milyen étrendel és sportal,edzéssel elérni egy normális testalkatot ami legalább 83-85kg ?A neten tudom lehet olvasgatni és utána járni a témán belül és sok mindent meglehet tanulni és elkezdeni művelni,úgy étrendet úgy edzéseket...Engem tapasztalatból eredő tanácsok és információk érdekelnek amik tényleg hasznosak és működtek is!Ha van itt olyan az oldalon aki tudna nekem segíteni az legyen szíves írjon nekem pár tanácsot vagy bármiféle ki indulási pont is jól jönne nekem ami a biztos sikerhez vezet!Az is érdekelne hogy szerintetek hosszú és nehéz út előtt állok ? Vagy nem annyira vészes a dolog ? Teljesen egészséges vagyok hála az égnek nincs semmiféle eredetű fogyatékom vagy betegségem.Köszönöm aki időt szakít!
2016. aug. 2. 22:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem tudhatjuk, hogy neked hosszú és nehéz-e. Én 84 kilósan kezdtem s 5 év után is bőven van feleslegem, pedig sokat tettem a fogyásért. Nem gond, remek életmódot találtam, s egyszer elérem a célom :D Másnak pedig simán megy. Ez nagyon változó.


Válts életmódot, jobb étrend, kalóriadeficit, mozgás. Ha egyelőre csak a séta megy, az is jó, de ott van a biciklizés is, azt is lehet nagy túlsúllyal is. Mozgás nélkül is fogyhatsz, főleg az elején ekkora feleslegnél, de sokkal jobb ötlet mozogni, az egészség, közérzet miatt is. Én a helyedben edzenék is teljes testre, nem árt a meglevő izmaiddal közölni, hogy a fogyás ellenére maradjanak meg épen, egészségesen, hiába kisebb súlyt kell cipelned...

Konkrét étrendet nem mondhatok, nincs egy sem, ami mindenkihez illik, ez is egyéni. Sokunknak bejön a szénhidrátcsökkentés, több okból, amit most nem taglalok. Azt pedig bizonyára tudod, hogy milyen rágcsákat és édességeket célszerű elhagynod...

2016. aug. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ne az legyen a cél, hogy minél gyorsabban fogyj le. Lehet drasztikus diétával, vagy (ma már betiltott) gyógyszerrel hirtelen sokat fogyni, aminek az eredménye a tónustalan, löttyedt "izomzat" és ráncos, lógó bőr, meg a törvényszerű jojóeffektus. Életmódot válts, ez legyen a cél, a fogyás pedig be fog következni. 22 évesen ha csak annyit teszel, hogy naponta elmész úszni (ekkora testsúlynál javaslom, ez terheli legkevésbé az ízületeket), hetente 3-szor csinálsz erősítő edzést (fokozatosan felépítve), és rátérsz a napi legalább négyszeri, rendszeres étkezésre, elhagyva a nasikat, rágcsákat, éjszakai zabálásokat, cukros üdítőket, pár hónap alatt le fogsz dobni minimum 10 kilót. Utána lassúbb ütemű lesz a fogyás, akkor érdemes átgondolni az étrendet és az edzést, könnyebben tudsz már változtatni, mert lesz sikerélményed.
2016. aug. 3. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szálkásító étrend, olvasd el a neten a sárgakapszula című könyvet, guglizz rá, én ezzel 10 hónap alatt fogytam 105ről 67re.
2016. aug. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!