Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan adtqtok le kb.5-10 kilót?

Hogyan adtqtok le kb.5-10 kilót?

Figyelt kérdés

Nekem 10 kiló súlyfeleslegem van és azt hallottam, hogy ugye akinek több van az sokkal könnyebben tudja azt leadni, ezért érdekelne, hogy akin kevés felesleg volt, az hogyan adta azt le.

Előre is köszi a válaszokat :)



2016. aug. 3. 07:51
 1/5 anonim válasza:
30%

5-6 kiló mozog rajtam folyamatosan, nem feltűnő, de sokat dolgozok érte.


1. Rengeteg gyümölcs, zöldség, napi 5 étkezésből legalább 2 alkalommal. Én a legjobban turmix formájában szeretem, de nyersen is jó.


2. Kardió edzések vegyítve könnyebb tornával, XHIT módszer. Ami nekem még bejött, az az egész napos mozgás. Hétvégén Xbox-szal, tánccal, futással (az unokatesómmal játszunk kint) nagyon sok kalória elég, és észre sem lehet venni.


3. Nagggyon sok víz. De tényleg. 4 litert is megiszok egy nap. Mindenhova magammal viszek egy üveg 1,5 literes ásványvizet, amire rá is van írva a nevem, hogy senki ne igyon belőle. Határidőket is felállítok magamnak az ivással kapcsolatban.


4. Nem eszek édességet, csak legfeljebb hetente egyszer.


5. Kristálycukor helyett nádcukorral, fehérliszt helyett teljes kiőrlésű lisztből/durumlisztből főzünk.

2016. aug. 3. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
36%
Epekővel.
2016. aug. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 elmentekti válasza:
18%

Vègre! Valakivel megoszthatom (am nem az èn módszerem, hanem apáè):

1. Nègy ètkezès (a gyümölcsök nem számìtanak bele, akármennyit beletömhetsz a kèpedbe, kiv. a banán, abból max. napi egy)

2. Sok zöldsèg, gyümölcs

3. Naponta egy èdes ital, de egy inka kávèt ( ha szereted), vagy pl. Coca Cola Zerot ihatsz pluszba

4. Ehetsz èdessèget, de csak naponta kettőt. Nem számìt bele a 2-3 kocka csoki (mondjuk ez a csoki mèretètől is függ)/egy macskanyelv

5. Naponta 2, max. 3 bögre tej ( ebbe a kakaó/capuccino, stb. is beleszámìt)

6. A mozgás növelèse hetente - kèthetente. Kezdès: 5 kör - 6 kör - 8 kör... 20 körig nègy ètkezès, utána visszatèrhetsz az öthöz. Ja, s addig a hètből nègy napig járj edzeni, de utána lecsökkentheted három napra. De a körök száma lehet 25 v. 30 is. De a 10 km pont ideális.

7. Mindennap sètálj fèl órát - 15 percet a szabadban.

8. Annyi natur sült csirkèt ehetsz, amennyit akarsz.

9. Fontos tènyező a genetika, avagy hajlamos vagy e fogyásra? (Èn pl. igen, de a hìzásra is, ezèrt vigyázok.)

10. Melegìts be mindig legalább öt percig futás előtt! Mozgasd meg mindenedet!

11. A saját tempódban fuss kb. egy óráig.

12. Mindig legyen nálad elegendő vìz ès papìrzsebi.

13. Mindig tűzz ki magad elè a cèlt, s motiváld magad vmivel. Mondjuk: "Otthon iszok egy nagy bögre hideg tejet!" "Vár a fürdõ ès a pihepuha ágyikó!"

14. Ne siess! Spórolj az energiáddal! Az utolsó körökbe adj bele mindent!

15. Fejlesztd magad! Fokozatosan gyorsulj, vagy fussál többet! ( úgy 2 hetente)

16. Ehetsz normális ètelt, csak a mèrtèk a lènyeg! Ebèdnèl nincs repeta! (Kiv. Ha nem szereted az elsőt, vagy a másodikat!)

17. A kulcs a kitartásban rejlik.

18. Magadnak bizonyìts!

19. Ne cukrozd a gyümölcsöket!

20. Ne sózd a zöldsègeket!

21. Evès után mindig várj 3-4 örát, mielőtt futni mèsz!

22. Tervezz előre!

23. Szeresd is, amit csinálsz, vagy legalábbis legyen cèlod vele!

24. Lehet nèha a változatosság kedvèèr' egy ès fèl órát futni.

25. Szedhetsz pár vitamint is, ha kell.


10 kilót fogytam ezzel a módszerrel. Egy kiló közben visszacsùszott rám, de ezt a sùlyt máig tartom.

2016. aug. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) #3-as hány hónap alatt fogytál le? És akkor nem kell elhagyni a rizst meg az ilyeneket?
2016. aug. 3. 10:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Rajtam is kb. 10 kg felesleg volt, most adtam le tartósan 5 kg - ot, 5 hónap alatt.


Én ezeket csinálom:


- odafigyelek az evésre, kb napi 1400 kalóriát viszek be, nekem ez ideális

- nem eszem fehér lisztet, cukrot, nem iszom üdítőket

- napi 3,5 - 4 l vizet iszom

- fehérjét többet eszem, szénhidrát minimális

- este 6-7 után semmit nem eszem, de nem is vagyok akkor már éhes

- én heti háromszor 1 órát járok edzőterembe, kardio edzést csinálok futógépen, plusz kitöréseket, guggolást, lábemelés, hasprés, kézi súlyzós gyakorlatokat stb.


Ha odafigyelsz az evésre, már fél siker! Számold ki mennyi kalória neked ideális egy napra, és azt ne lépjed túl! Ne nassolj, esetleg 2 hetente egyszer tarthatsz egy "csaló napot", mikor ehetsz pl csokit.


Ha nincs időd edzeni járni, akkor esténként sétálj fél órát, utazás helyett gyalogolj le 1-2 buszmegállót, ne liftel menj, hanem lépcsőn stb., tehát próbálj meg többet mozogni, sok kicsi sokra megy!


Kitartást és sok sikert kívánok!

2016. aug. 3. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!