Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha csak gyümölcsöt eszek, és...

Ha csak gyümölcsöt eszek, és mellé nagyon sokat edzek, akkor hány hónap alatt tudok leadni 20 kilót?

Figyelt kérdés

2016. aug. 2. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ennyi információval amit megadtál, remek helyzetet teremtettél az objektív válaszokra is.

Tehát: 3 hónap és 2500 hónap közötti időtartamra saccolok.

2016. aug. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
175 centi vagyok és 65 kiló. ez segít?
2016. aug. 2. 22:44
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem sokat. Viszont miért akarsz izmot bontani? A sok edzés is besegít ilyen "étrendben"... Ha elég fehérjét viszel be gyümölcsből, akkor jó kérdés, hogy a sokezer kcal cukrot el tudod-e égetni, ez az edzésmennyiségtől függ...
2016. aug. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Segít. Egyrészt mert ha ebből leadsz 20 kilót, akkor komoly esélyed van egy masszív anorexiára is.

Igazából 1 kilót is felesleges lenne fogynod, de húszat ilyen testmagasság/testsúly aránynál egészségkárosodás lenne.

Gyümölcs tekintetében egy alma a banán kalóriatartalmának úgymond a bokájáig sem ér fel, ezért sem mindegy mit és mennyi gyümölcsöt fogyasztasz.

Azt hittem extrém túlsúlyos vagy, ezért kérdeztem rá a súly magasság arányodra, mert pl a 175 centidhez 140 kiló lennél, akkor ez a húszas 3-4 hónap alatt lejönne szinte csak az étel adagjainak csökkentésével, némi mozgással és nyilván a nassolás + szénhidrát teljes elhagyásával.

De szummázva...nem kell fogynod :D

2016. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
De én nagyon szeretnék, ha nem is huszat, de tizet mindenképp. Háromszor eszek egy nap. Mindenféle gyümölcsöt: banán, alma, málna, barack, dinnye, eper stb. olyan 2-3 hónap múlva sikerülhet?
2016. aug. 2. 23:00
 6/11 A kérdező kommentje:
Ja amúgy lány vagyok, bár gondolom rájöttél:D
2016. aug. 2. 23:01
 7/11 anonim ***** válasza:

Leírom megint. Fehérje.


Amúgy való igaz, ebből -20 kilóval csontváz leszel, lehet, hogy szó szerint, mert belehalsz, vannak érzékenyebb emberek, illetve nagyon rossz étrenddel könnyen összeszedhetsz valami hiánybetegséget, ha elég elszánt vagy.

-10 kiló is túlzásnak tűnik, de lehetsz olyan izomsorvadt, hogy van rajtad ennyi háj.


De miért nem akarsz normálisan enni? Egyszerű cukrokkal általában nehéz is fogyni, ráadásul köszönő viszonyban sem lesz a beviteled a tested igényeivel.

Esszenciális makrotápanyagok: fehérje, zsír.

Erre egy csomóan gyors cukrokkal akarnak fogyni, ezt nem értem.

2016. aug. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Azt gondolnám, hogy fél év - mármint a 10 kiló, a 20 lehetetlen.

A gyümölcsökben aránylag magas a cukortartalom, ezért viszonylag nehéz lesz úgymond csak azokkal fogyni. (még egyszer megjegyezném, hogy fogyásra nincs szükséged, legfeljebb erősítésre/feszesítésre - testformádtól függően)

Tudom, hogy nem sokat ér amit most leírok, de hátha. Húgom anorexiás volt, mostanában kezd helyreállni. Jelenlegi súlya + magassága 173/48. Igen, ez a kezd helyreállni...

Egy tízessel kevesebbről indult. A kalóriabevitel hiányában elhasználódottnak, örenek néz ki az arca. Mikor infúzióra rakták (mert azt gondolta a víz is hízlal), szétdurrantak az erei, mert nem bírták a nyomást. (fájdalmas kezelések sorát és véraláfutások tengernyi számát képzeld el)

Napi 14 órákat aludt, nyilván a szervezete tartalékos üzemmódba kapcsolt át. Válogatta az ételt és szó szerint ugyanígy csak és kizárólag gyümölcsöket evett, azt is inkább az elején - később már azt sem.

Antiszocializálódott, a munkáját nem tudta már ellátni, pasija meglépett mellőle.

Azért írom ezt le, mert tudom hogy kezdődik - és pontosan így kezdődik, egy teljesen és kifejezetten ideális testsúlyú (nőknél testmagasság -110) lány, aki csak ennyit vagy annyit szeretne még fogyni, először gyümölcsökkel és sok mozgással, utána több lezs a mozgás kevesebb a gyümöls, jöna léböjt kúra, majd egyszer csak észreveszi hogy már nem éhes akkor sem, ha vizet iszik.

Szummázva: nem kell fogynod :D

2016. aug. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi hogy leírtad,mert így figyelni fogok arra hogy ne csináljam ezt:D Nem hinném hogy túlhízás lenne mert fél évvel ezelőtt 173 centi és 50 kiló voltam és akkor se voltam megelégedve magammal szvl nem hiszem h annyira vékony lennék ha fogynék kicsit. Amúgy mindig is nagyon nagyon vékony voltam kiskorom óta, de most hirtelen a második fél évben nagyon meghíztam és fogalmam sincs miért, mert ugyanúgy csináltam mindent mint addig. És nem tetszik ahogy most vagyok ezért akarok visszafogyni, de eddig semmi sem sikerült, hátha ez fog:D
2016. aug. 3. 11:17
 10/11 anonim ***** válasza:

Beszélgess el a pszichológussal, nem normális a testedhez való hozzáállásod.


Izom van egyáltalán rajtad? Attól leszel feszes, jó alakú.

2016. aug. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!