Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most akkor a mozgás vagy az...

Most akkor a mozgás vagy az étkezés a fontosabb fogyásnál? Tapasztalom szerint a mozgás fontosabb. (tovább lent)

Figyelt kérdés
Áprilisban elkezdtem fogyókúrázni.Heti 5 alkalommal 1,5 hónapon keresztül 40 perces intervallum edzéséket csináltam.De az étkezésemre nem nagyon figyeltem oda.Rengeteg sok csokit,sütit,tésztát stb.ettem.Talán többet,mint az előtt.Nagyon kívántam a sok szénhidrátot.Talán a sok edzés miatt?Ennek ellenére mégis sikerült fogynom.1,5 hónap alatt sikerült Így lefogynom 4 kg-ot(60 kg-ról 56-ra).Nadrágaim nagyon lötyögtek rajtam.kellett új nadrágokat is vennem,mert nem voltak jók a régiek.Túl nagyok voltak.Május közepe óta szinte semmit nem mozogtam.Viszont a táplálkozásomra nagyon oda figyeltem.Sok zöldséget,gyümölcsöt,fehérjét eszem.Most 54-55 kg vagyok(1-2 kilóval könnyeb,mint május közepén).legalábbis a mérlegen.De ha a tükörben nézek sokkal zsÍrosabb vagyok.A nadrágaim szükebbek.Na most akkor hogy is van ez?

2016. aug. 19. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Nyilván az evésen múlik a fogyás. Hiába futsz napi 2 maratont, ha bepótolod a kalóriákat. S mozgás nélkül is lehet fogyni.

Persze a mozgás fontos, de csak attól nem fogyok, hogy van a napomban 1-2-4-8 óra...

2016. aug. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát nekem sikerült. :D.
2016. aug. 19. 13:43
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Nem lehet, hogy mozgás mellett rosszul ettél, viszont kevesebb kalóriát, mint hiszed? Most pedig több kalóriát eszel, mert azt gondolod, hogy egészséges ételekből bármennyit ehetsz? Érdemes elgondolkodni ezen, mert nagyon sokszor becsapjuk magunkat a bevitt kalóriamennyiségünkkel kapcsolatban.
2016. aug. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Biztos,hogy nem.De egyébként meg tuti,hogy azért van.Mert amikor mozogtam nyilván izmot is szedtem fel.Ami sok kalória igényt vesz igénybe.Most meg gyakorlatilag nincs rajtam annyi izom.És sokkal több zsÍrom van,mint izmom.Hiába,vagyok 54 kg.DE ez csak egy tipp.Én nem értek hozzá.Azért gondoltam megkérdezem itt,hátha tudja valaki.
2016. aug. 19. 14:11
 5/10 anonim válasza:

Egyik sem fontosabb a másiknál.

Nyilván az a lényeg, hogy több kalóriát égess el, mint amennyit beviszel.

Ez történhet sok evés - sok edzés kombinációjával, vagy pedig sima koplalással.

Ha el akar az ember érni valamit, az elsőt választja.

Azért lettél zsíros, mert a koplalástól a szervezet automatikusan vészmódba áll, és amint véletlenül több kalóriát viszel be - elég egy kivételes hétvégi ebéd -, rögtön betartalékol a zsírraktárakba mindent, amit csak bír.

Én is így jártam, általában edzek és jókat zabálok, gyönyörű alakom szokott lenni... de most felújítás közepén vagyunk, sok az ülőmunka, időm nincs enni, most hiába vagyok vékony, mégis löttyedt pocakom lett.

Ha az ember edz, gyakorlatilag azt eszik, amit akar, és annyit amennyit nem szégyell... csak aztán le is kell dolgozni :)

2016. aug. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
50%

Hozzátenném, abba is érdemes belegondolni, hogy a diéta egészségtelen.

Mindenki úgy gondolja, teljesen oké koplalni, bevállalni a tápanyaghiányt, és hogy a szervezete takarékon zakatol, miközben ott a mozgás, természetes, egészséges, és rendesen lehet étkezni mellette.

Néha elszörnyedek, miket ki nem tudnak találni fogyókúra néven, a sok birka meg megy vakon utána, inkább iszik egy hétig káposztalevet, csak nehogy tíz percet mozogni kelljen :D

2016. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az étkezés az alap.

A mozgás kiegészítés mellé. És persze fontos az alakformálásban is.

Szerintem te akkor is rosszul csináltad és most is rosszul csinálod.

Nem jól gondoltad ki a diétádat.

Egyébként szerintem is az lehet, hogy hiába érzed, hogy sok mindent ettél, amit nem kellett volna, akkor sem volt az olyan sok kalória.

Én is eszem mindent, nem csak zöldséget és gyümölcsöt (az nem is egészséges, ha nagyon egyoldalú a táplálkozás) csokit és sütit is eszem, de nem zabálom magam tele velük, szóval még így is simán normális kalória jön ki.

2016. aug. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is nézzük meg, mi a mozgás szerepe ebben a történetben. Először is ugye, amíg mozogsz, nem nasizol. Amíg mozogsz, rengeteg kalóriát égetsz el. Ráadásul nő az izomtömeged. Az izmok fenntartásához 4x annyi kalóriára van szükség, mint ugyanannyi zsír fenntartásához. Tehát még pihenés közben is fogyhatsz, ha nem zabálsz annyit, mint régen.

Innentől kezdve döntsd el te, hogy melyik fontosabb. De ha rám hallgatsz, nem fogyókúrázol, hanem életmódot váltasz.

2016. aug. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5: Nem, más opció is van. Amikor mozgás nélkül 2000 kcallal fogytam, ne mondd már, hogy koplaltam, annyira nem gyors az anyagcserém, akkor tempósabban fogytam volna. Párszáz kcal deficit nem jelent koplalást, fogyni viszont nyilván fogy vele az ember, akár mozog, akár nem. Tempós fogyásnál viszont már sokszor az van, amit írtál (nem mindig, mert van, akinek rengeteg kcal kell mozgás nélkül is, könnyű rendes deficitet összehoznia, ami nem koplalást, de tempós fogyást ad).


Kérdező, ha extra izmod van s nem mozogsz, leépülnek, ez ilyen. Egész más egy izmosabb és egy, az inaktivitásához illő izomzattal rendelkező embernek a mozgás nélküli fogyása. Az előbbinek megy le az izma, változó, mennyire, de nem marad úgy.

2016. aug. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MZ.per.X válasza:

"De ha a tükörben nézek sokkal zsÍrosabb vagyok.A nadrágaim szükebbek.Na most akkor hogy is van ez?"


Valószínűleg úgy, hogy korábban az 55 kilódban több izom volt mint a mostaniban.

2016. aug. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!