Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 15-20 perc testmozgás elég?

15-20 perc testmozgás elég?

Figyelt kérdés

Kissé túlsúlyos vagyok. A két gyerek születése előtt bomba alakom volt, de elhagytam magam és bizony 20-25 kiló súlyfelesleg maradt rajtam.(182 cm vagyok)

Az utóbbi években teljesen mozgásmentes életmódom volt.

Most vettünk egy elliptikus trénert. Az ezen végzett 15-20 (esetleg később 30) percaktív mozgás elég lesz a fogyáshoz?


2010. ápr. 21. 11:06
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
53%
Amit én leirtam az a 30-60-20 perc reggel,délben este abszolut nem sok de persze egyszerübb otthon ülni és azt mondani "nekem ilyen a testem én nem tehetek rola" stb.. az a gond hogyha olvastad volna az amerikában készül kövér kifogásos felmérést ott akövérek akik betegségre és emésztési gondokra panaszkodnak hogy azért kövérek azoknak a 87%-kának (!) nincs ilyen baja csak egyszerüen nem mozog és sokat eszik...szoval erröl enyit :-)
2010. ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
14:28!Te nagyon buta ember vagy!Fingod nincs a témához!Amikor kövér voltam,elmentem a dokimhoz írjon össze nekem egy étrendet és mozgásprogramot.Első körben csak 15 percet volt szabad ugrabugrálnom,aztán emelhettem az adagot fokozatosan.Most,hogy kb.30 kg-mal kevesebb vagyok,így sem tornázom napi 2 órát...........
2010. ápr. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat.

Az első napokban 5 perc után azt mondtam nem csinálom, mert rettenetesen kifáradtam. 1 hét alatt oda jutottam, hogy 3x7 percet megyek rajta.

Örülök egyáltalán annak, hogy ez is meg.

Ezek szerint ettől már elkezdődhet a fogyás és lesz némi sikerélményem.Ugye?

2010. ápr. 21. 15:17
 14/33 anonim ***** válasza:
ne aggódj mikor megkaptam a mini stepperem 10 perc után kész voltam. aztán szépen fokoztaosan belejöttem. ma már napi 40percet csinálom minimum, de van hogy többet. ha eddig nem mozogtál akkor persze hogy jó tesz a 20 perc intenzív mozgás is, pláne ha figyelsz az étrendedre is. egy a lényeg csináld szépen minden nap, és figyelj a táplálkozásra. szépen le fognak menni a kilók.
2010. ápr. 21. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
65%

ma 14:58:

Szerintem meg egyáltalán nem buta. Napi 15-20 perc szinte semmi fogyás szempontjából, olyan 3 kocka csokinyi energiát használ fel ennyi idő alatt a szervezet. Persze, először nem szabad napi 2 órával kezdeni, mert az edzetlen embernek hozzá kell szoknia a mozgáshoz, de ha valaki a mozgástól várja a fogyást, akkor nem lehet napi 15-20 perc mozgás a cél, akkor legalább 1 órára fel kell növelni az adagot és csak utána kezdődhet meg a fogyás. Persze lehet diétázni is, és mellette 15-20 percet mozogni, de a mozgás része szinte semmit nem fog érni a fogyás szempontjából(amúgy egészséges).

2010. ápr. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
12%
gondolkoztál volna előbb, most nem lennél hájas disznó!
2010. ápr. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

Én nem szólok bele a vitába, de érdekes, hogy a médiák azt mondják, hogy aki nem mozgott előtt, annak a 15-20 perc is elég ahhoz, hogy beinduljon.

Most gondoljátok el, eddig max a porszívózással égettem a kalóriát, most egy kicsivel többet teszek érte.

Nem akarok én a VOUGE címlapjára kerülni, csak a régi ruháimat akarom vissza:-))

2010. ápr. 21. 15:40
 18/33 A kérdező kommentje:

utsó, neked meg az eszed több lehetne, ha gondolkodnál.

És nem vagyok hájas, csak kissé telt, nem ugyanaz.

2010. ápr. 21. 15:42
 19/33 A kérdező kommentje:
És hiába szólsz hozzá másodszor a 36%oddal.
2010. ápr. 21. 15:43
 20/33 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele! Lényeg, hogy ha már változtatsz az életmódodon, akkor biztosan nem marad el a hatás. Amúgy ha mindennap sétálsz egy nagyot, mondjuk 30-40 percet, már azzal is nagyon jó eredményt érhetsz el. Mi a párommal mindennap egy órát sétálunk este, és két hét alatt fogytunk néhány kilót.
2010. ápr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!