Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék fogyni, ez így...

Szeretnék fogyni, ez így megfelelő lenne?

Figyelt kérdés

Szeretném a segítségeteket kérni:)


Nagyon túlsúlyos vagyok, vagyis elhízott:)


158 cm hozzá 80 kg. Tudom ez rengeteg. Régen sem voltam vékony 62kg-ra sikerült lefogynom ugyanennyi kg-ről indulva. Akkor irtóra megvoltam elégedve. Nem voltam vékony, de jó alakom volt:)


Ez a 20 kg mínusz visszajött alattomosan x)

Azért mert esztelenül fogytam le. Nem ettem nagyjából semmit, naponta egyszer max kétszer ettem ilyen írtó diétás ételeket. És mellé súlyzókkal tornáztam.

Nem vált be, mert ugye a jojó effektus...:(


Az a problémám, mint sok túlsúlyos ember egyből akarok eredményt látni. Rájöttem h. ez nem megy, de az akaraterőmet nem tudom megregulázni, h. ne hagyjam abba, ha egy hét alatt nem történt semmi.


Mától újra szeretném kezdeni a fogyókúrát. És nyárra augusztusra legalább 10kg-vel kevesebb szeretnék lenni. (szerintem ez az én feleslegemmel elérhető, de írjátok meg ha tévedek).


Azt találtam ki, h. normálisan étkezem, szóval az annyit jelent nálam h.

Reggeli: egy szendvics

Tízórai: 1 alma +joghurt

Ebéd: főtt étel amit édesanyám főz, de mondjuk csak annyi amitől nem vagyok éhes

Uzsonna: joghurt

Vacsora: nem szoktam vacsorázni :)


Emellett: hétfőtől péntekig a vonattól besétálnék a 3 kmre lévő iskolámba. Du. dvdre tornáznék (norbi ducitréning:( ) ezt minden nap.


Ez így rendben van?


Szerintetek még mit kellene csinálnom?


Köszönöm h. elolvastátok.


19/L


2010. ápr. 21. 13:00
 1/10 anonim ***** válasza:

vacsorázz - személyi edző és dietetikus véleményét is kérd ki


számold ki, mennyi a napi kalóriaszükségleted 8netes kalkulátor) és annál kicsit kevesebbet egyél ;)

2010. ápr. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem is ugyanez a problémám, csak nekem kicsit kevesebb súlytól kell megszabadulnom.

Itt az én kérdésem: http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__80..

Olvasd el a válaszokat, mert nagyon hasznosak!

A tiéd jó, hogyha van akaraterőd, akkor szép lassan elkezdessz fogyni.

Annyival egészíteném ki, hogy nekem azt írták, vacsorázni is kell, csak logikusan olyan ételt, ami egyáltalán nem hízlal. Én almát, vagy valamilyen salátát szoktam vacsorázni, mivel elég későn szoktam lefeküdni. Az nem jó, ha éhezel!

2010. ápr. 21. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok.


Köszönöm a válaszaitokat:)


Kedves második:) Már elolvastam a kérdésedet mielőtt kiírtam volna ezt.

De köszönöm szépen

2010. ápr. 21. 13:32
 4/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem fog menni. Nem tudom, most mennyivel eszel többet, de gyakorlatilag inkább súlytartó étrendet írtál.


Reggeli: teljes kiörl. kenyér (nagyon fontos!!!, és tartósítószermentes legyen), sonka, nem túl zsíros sajt, sok paradicsom, paprika, saláta. A szendvics ne legyen nagy, a zöldség viszont legyen sok. Tojásrántotta is lehet (kevés olajjal, teflonba nem kell sok), kevés kenyér, sok zöldség.

Tízórai, uzsonna: ez jó, de kerüld a banánt, a joghurt csak natúr lehet, és csak akkor edd, ha szükséges (vagyis éhes vagy). Naponta csak 1 joghurtot egyél. Tehát vagy de., vagy du.

Ebéd: sajnos ha fogyni akarsz, nem lehet bármit megenni. Kizárólag a hús salátával vagy párolt zöldséggel jó, a többi kerülendő. Az pedig természetes, hogy annyit eszel, hogy nem vagy éhes. Jól kell lakni, de nem szabad telezabálni magad. Semmiből. Ez nemcsak a sült krumplira érvényes, hanem mindenre. Tehát meg kell beszélned anyukáddal, hogy ilyen dolgokat kell főzni. Krumplis tésztával az életbe' le nem fogysz, bármilyen keveset eszel belőle. Max. nem hízol tovább.

Levest lehet enni, ha nincs benne liszt (rántás,habarás) és tészta. Főzelék se jó, mert azt is liszttel készítik, meg szarrá van főzve a növény, kifő a vitamin. De még mindig jobb, mint a hamburger meg a sült krumpli.

Vacsora: muszáj vacsorázni. Saláta, sonkával, sajttal, esetleg hússal, csak kevesebb, mint délben. Ekkor kenyér tilos.


Saláta alatt mindig a vegyes cuccot értem, saláta, paradicsom, uborka, hagyma (ha szereted), retek, répa... stb. összeaprítva. Öntet max. kevés natúr joghurt lehet, fűszerekkel.


Kerülendő: minden ami fehér lisztes és ami cukros. 100%-os gyümölcslé is, csak a frissen facsart jó. Szintén kerülendő a gyorskaja és minden műkaja.


Ez nem "diéta", utána nem lehet visszatérni a mostani étrendedhez, mert visszajön minden. Lazítani lehet rajta, pl. délben ehetsz krumplit, rizst, tésztát, esetleg néha-néha vacsorára is, meg havonta 1-2-szer becsúszhat fagyi vagy süti.

2010. ápr. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hm..köszönöm a Te válaszodat is.

De az ilyen étrendek azok, amikre dietetikus unokatesóm azt mondta h. eszembe ne jusson...

De köszi szépen:)

2010. ápr. 21. 14:08
 6/10 anonim ***** válasza:
igyál zsírt!
2010. ápr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
teeeeeeeeee, ha dietetikus az unokatesód, akkor pláne őt kérdezd :D (az első)
2010. ápr. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Első:P:)


Kérdeztem őt is, beszélgettem vele erről:) Tudom h. ő biztos jobban tudja, mert h. ő ezzel foglalkozik, DE TI tapasztaltátok a saját bőrötökön a fogyókúrát és az ezzel járó dolgokat:)

Meg persze hiszek neki.:)


A 3. válaszolótól, vagy akik azon a véleményen vannak mint ők, de akár többiek is:


Ha a napi kalóriabevitel kevesebb mint az eddigi, jóval. mondjuk 1300-1500 kcal és mozgok, akkor az mért súlymegtartó?

Ezt nem teljesen értem:)


A nővérem tartja a súlyát pl pedig ő eszik normálisan, mellette meg nem igazán mozog, és nem hízik egy dkg-t sem:)

2010. ápr. 21. 14:32
 9/10 anonim ***** válasza:
én 19 évesen kb fél év alatt fogytam 17 kilót. nem is fogyókúráztam , csak életmódot váltottam. azaz napi fél óra intenzív sport, fehér lisztes dolgok elhagyása (fehér kenyér, péksütik,tészták) nem nassoltam, cukrot nem használok, kávéba teába egy kis édesítő. régen pl rántott húst rizzsel és krumplival ettem, persze jól eltelített. ma már nem eszek rántott húst, csak sima sült húst és köretnek salátákat, zöldséget eszek. nagyon sokat számítanak ilyen kis dolgok is. napi minimum 4-5 étkezés (sosem annyit hogy tele legyek) sok folyadék , főleg ásványvíz, tea.
2010. ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
meg zsíííír!
2010. ápr. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!