Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Miert nem fogyok?

Miert nem fogyok?

Figyelt kérdés
17/L vagyok, 160cm es 62kg. Kb. masfel hete kezdtem 'fogyokurazni', mert nagyon nem tetszik az, amit a tukorben latok. Nem eheztetem magam, egy napi kajam: reggelire gyumolcsok vagy gyumolcsturmix, ebedre abbol eszem, ami itthon van, de kevesebbet mint eddig (anyam teljesen normalis kajakat keszit, nem uszik olajban semmi, es a feher liszt helyett is teljes kiorlesut hasznal, sok a zoldseg) vacsorara pedig zoldsegeket eszem. Ha iskola van, akkor szendvicset viszek, kb. delben eszem meg es keson (4 ora fele) 'ebedelek', ilyenkor vacsorazni nem szoktam, nem is vagyok ehes. Vizet es zold teat szoktam inni. Heti ket edzesem van, szertornazok de csak hobbi szinten, nem erositunk meg ilyenek. Hetvegen futni jarok egy orat, itthon sulyzozok. Viszont nem igazan van eredmenye, reggelente ugy hogy meg semmit sem ettem, 60kg vagyok, este viszont mindig felmegy 62-re, akarmit eszem. Mikor futok, csak 61 vagyok, de masnap ujra ugyanez van. Nem tudom min kene valtoztatnom. Segitene valaki?

2016. dec. 4. 14:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen normális, hogy este 2 kilóval több vagy. Az viszont nem normális, hogy naponta 2-szer méred. Elég havonta egyszer, lehetőleg a ciklusod ugyanannyadik napján, mert mielőtt megjön, akkor is több kiló az ember.


Szerintem egyébként ez éhezés, mert gyakorlatilag csak délben eszel normálisan. A reggeli gyümölcs nagyon nem ajánlott. Bár tisztában vagyok azzal, hogy egyes fogyókúrás irányzatok ezt tanácsolják. De éhgyomorra cukrot enni tartósan nem szabad, mert megnöveli az inzulinrezisztencia esélyét, ami viszont a cukorbetegség előszobája, illetve egyéb problémákat is okozhat, pl. meddőséget vagy éppen azt, hogy az ember képtelen lefogyni.

(Mielőtt valaki belekötne, nem állítom, hogy a gyümölcs minden esetben cukorbetegséget okoz, és azt sem, hogy nem egészséges.)


Szerintem meg kellene cserélned a sorrendet: reggeli a szendvics teljes kiőrlésű kenyéből, tízóraira a gyümölcs, ebéd, ahogy írtad, a vacsora jó, de ha van hús, azt is egyél.


Érdemes lenne a kaloriabazis.hu-n pár napig nézned, hogy kb. mennyi a kalóriabeviteled, megmutatja, hogy hol csúszol el. Kicsit macerás, mert az elején minden mérni kell, de én kb. 1 hét után láttam, hogy hol tudok nagyon sok kalóriát megspórolni, és azóta már nem nézem.

Heti fél kg fogyással számolj.


Egy ideig nem mérd magad, ha rendben van a kalória- és széndhidrátmennyiség, és 1 hónap múlva nem leszel a tervezett 1 kilóval kevesebb, akkor januárban menj el dokihoz, és nézesd meg, nincs-e valami egészségügyi oka annak, hogy nem fogytál.

Karácsonykor óvatosan a sütivel, de ha mindhárom nap megeszel egy szeletet, attól nem lesz semmi bajod.

2016. dec. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

"masfel hete kezdtem"


Ilyen rövid idő alatt jó hogy nem látsz változást...

2016. dec. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
egyrészt kevés ideje csinálod. másrészt a víz is felnyomhatja a kg-t ami benned van. még valami, ha szénhidrátot eszel akkor megnövekszik a víz a szervezetedben--> többet fog mutatni a mérleg
2016. dec. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!