Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy kell kiszámolni, hogy...

Hogy kell kiszámolni, hogy egészséges étrendben mennyi adag kaját kell bevinni súlytól függően?

Figyelt kérdés
(Bocsi, ha hülye kérdés.)Elkezdtem diétázni, egészséges étrendem van, hét napra van beosztva, napi ötszöri étkezéssel, meg van adva benne hogy pl. egyik nap délutánra 2 db répa, máskor ebédre 20 dkg hal, de úgy hallottam ki kell számolni magasság/kg-nál fogva az adagokat, vagy ez hülyeség?
2016. dec. 5. 19:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A makrotápanyagokat szokták kiszámolni testsúlykilogramokra vetítve.
2016. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez nem így működik. Nekem egyik nap 35 dkg, másnap másfél kiló az ételem, s egy hasonló magasságú és súlyú embernek egészen más mennyiségű kalória kellhet, mint nekem, de még a fehérjeigényünk is eltérhet, bár az pont nem nagyon.


Valóban a makrók számítanak, a mennyiség nem tudom, miért lenne fontos. Ha egyedszinten az, pl. valakit laktat a nagyobb térfogat, az oldja meg úgy, persze. Nekem édesmindegy, inkább az összetétel, a konkrét étel, az időzítés és az étel elosztása számít.

2016. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!