Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van itt közületek olyan, aki...

Van itt közületek olyan, aki azért hízott meg, mert szomorú volt, boldogtalan, és a finom zsíros kajákba menekült, amik átmenetileg adnak egy kis boldogságot?

Figyelt kérdés
Hogy küzdöttetek meg vele?
2016. dec. 22. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Én így voltam vele. Nem tudtam vele megküzdeni mert most nem nagyon eszem (mármint semmit) és így nem gondolom, hogy jó tanácsot tudnék adni. Viszont azt tudom, hogy ez lelki eredetű, szóval meg kell tanulni kicserélni az evést valami egyéb tevékenységgel
2016. dec. 22. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%

Nem tudom, mi volt az ok, de hogy szeretek enni és rengeteget ettem és mindig zsírosan, s még a jó genetikámmal is képes voltam meghízni így évtizedek alatt, az biztos (de azért a nehezen csillapítható éhségem és a sok szénhidrát lehetett a fő gond). Úgyhogy lehet, hogy van egy kis rálátásom az effélére.


Nem adnak boldogságot, ahogy a csoki sem. Ha téged az étel boldogít, nem voltál még elég lent lelkileg, ezt mondhatom.

Persze örömet azt okoz, ezzel nincs baj. Úgyis enned kell egy csomót, miért ne ehetnél egész életedben jókat, finom zsíros ételekkel? Fogyáshoz sem utolsó dolog ám az :) Természetesen megfelelő feltételek mellett, mert túlenned magad még zsírból sem jó... De a legtöbb ember elég nehezen eszi magát túl zsírból, ha közben a szénhidrátra figyel s a fehérje is rendben van, esetleg a zöldséget is szereti és bőven fogyasztja (ezekkel egyeseknek külön lavíroznia kell, mert pl. ha én sok zöldséget eszem, akkor nem kerülök deficitbe semmiképp).


Alap, hogy ha nincs szükséged ételre, akkor általában ne egyél (néha egy kis nasival sincs gond, de más alkalomszerűen egy kis marék mogyoró s más folyton édességgel tömni magad este, csak mert az jó). Ha az étel túl nagy fontosságot ér el az életedben (pedig eleve átkozottul fontos, hisz kell az élethez s amúgyis kultúra, ritmus, otthoni kellemesség), s gyakorlatilag az étkezések életed csúcspontjai s azokat várod, nos, az baj. Akkor rendbe kell hozni magad lelkileg, mielőtt elfajulnak a dolgok. Ha az életed amúgy elég rossz, akkor is inkább mozogj kicsit, sokunkat az is feldob... Olvass, hallgass zenét, rajzolj, játssz, kinek mi a jó. De ne egyél csak azért, mert az kellemes és neked amúgy rossz.


A nem annyira kalóriadús ételek is szuperek tudnak lenni, nekem speciel jobban esnek jóllakottan, mint ha hasfájósra eszem magam gyorsan egy tömény cuccal...

2016. dec. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, 5 éves koromban kezdődött amikor apukám meghalt. Régebben vele jártunk cukrászdába vagy ettünk finomakat így az evést hozzá kapcsoltam és abba menekültem. Még most sem igazán sikerült ezt leküzdenem de lényegesen kevesebbet eszem mint előtte. 16/L
2016. dec. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az mégis csak szabad választás kérdése, hogy ki hová/mibe menekül. nemde ?
2016. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kiskoromtól az volt anyukám taktikája, hogy ha magában akart lenni, akkor engem elküldött a boltba sütit venni. Aztán azt megehettem egyedül. A mai napig, ha ideges, feszült, szomorú vagyok, az első gondolatom, hogy édességet akarok enni, mert az megnyugtat. Borzasztó szokás, nem találtam még jobbat helyette. Szerencsére általában jól vagyok, így nem hízok 1-1 kilengés miatt.
2016. dec. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is szokás az édességevés, de egyrészt le lehet róla szokni több évtized után is, másrészt semmi baj nincs vele, ha jóféle s nem túl sok az édesség (sok is lehet, csak akkor nem sok minden fér mellé a napba, úgyhogy az összetételének igazán remeknek kell lennie).
2016. dec. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!