Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítene valaki? Hogyan...

Segítene valaki? Hogyan értessem meg a családdal, hogy fogyózom?

Figyelt kérdés

Leginkább az anyám az, aki már azóta, hogy elkzedtem ezt; piszkál.

(80kgról indultam)

Minden nap összeveszünk, mert nem fog fel dolgokat.

MILKA mogyis csoki: "ezt eheted, ez csak mogyoró..."

mindenre azt modnja, hogy ettő meg attól nem lesz semmi bajom.


Ma is a zsömlén vitatkoztunk, mert nem akrtam zsömlét enni...

szerinte abban nincs semmi, csal vizezett sz*r

(De azért egyem meg.....)


ZÖldségeket eszem, húst, néha tejterméket. Felvágottak is belecsúsznak, de csak kóstolásképp.

Cukormentes csoki ritkán.


Mindenbe beleszól, mintha valaha kellett volna neki fogyózni...

Az is bosszant, amikor sajnál és simogat, mert azt hiszi éhezem.


Arra kérném a kedves olvasókat; hogy írjanak már ide neki egy üzit, amit megmutathatok neki, mert már nagyon unom az állandó veszekedéseket.

Szerinte éhea vagyok, azért kiabálok vele, na ettől égnek áll a hajam, mert nem így van! Tudatlan, és nem hisz semmit el nekem.


MA EZT mondta: mimden vitamint megvonsz magadtól, fehérjét. (Mert nem eszek kenyeret, hiszen azt a cukorbetegek is ehetik..)

Hiaba mondom, hogy az fehér liszt..., meg hogy marha sok vitamin van benne.... a zöldségekben akkor mi van?


Ha meg olyat eszem, ami SZERINTE nem fér bele a fogyiba, akkor azért is beszól. ( pl ha eszem egy szelet sajtot)


Szerinte annyi elég lenne, ha korpáskiflit, abonettet tömnék magamba, és nem ennék vacsorát. (Na az már éheztetés!)

Soha nem kellett neki ilyet csinálnia, de azt hiszi ő a fogyókúrás tanácsadók mestere!


2016. dec. 23. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Kedves Anyuka!


A lánya felnőtt, ön felnevelte, és most itt az ideje, hogy rábízzon bizonyos döntéseket - például hogy mit és hogyan eszik.

Ne nehezítse a dolgát azzal hogy tukmálja (egyébként is rossz szokás) azt, amiről most éppen lemond, hogy egészségesebb legyen. Ne nehezítse a dolgát azzal, hogy úgy kezeli, mint aki alkalmatlan a döntésre.


És ne alázza meg a sajnálattal, szánakozással, mert az nem esik jól a másiknak, és megint csak nem azt sugallja, hogy támogatja őt a döntéseiben.


Ön nyilván jót akar a lányának, szereti és ennek kimutatására az étel, az ételről való gondoskodás egy elég egyszerű eszköz. Nyilván jól bevált, biztonságos, könnyen elérhető, de most arra kérem, fontolja meg, mire van valójában szüksége a gyerekének! Akkor szeretjük jól a másikat, ha úgy szeretjük, ahogy az neki jó. És ez most nem jó neki így.


Sokkal jobb lenne, ha Ön inkább elengedné most egy kicsit a kaja feletti kontrollt. Minden rendben lesz, ne aggódjon! Keressen más módot a lánya felé irányuló figyelem kimutatására! Menjenek el moziba! Menjenek el sétálni együtt, kirándulni! Esetleg beszélgessenek! Kérdezze meg, hogy érzi magát! Kérdezze meg, miért határozta el magát a diétára? Általánosságban: Kérdezzen! Az értő kérdezés és odafigyelés kincset ér egy anya-gyerek viszonyban.


Szép Karácsonyt!

2016. dec. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszii
2016. dec. 23. 19:57
 3/5 anonim ***** válasza:

Fogytal valamennyit?

Ha nem akkor nem jo a modszered es az anyadnak van igaza.

Ha igen akkor allj ele es mond meg neki hogy:

Mama, a te modszereddel 80 kilos zsirsertes voltam aki alig tud mozogni, es a levego vetel is nehezere esik. Most elkezdtem emberi alakot olteni, igy ugy nez ki sajnos nem tudod mi kell egy emberi szervezetnek, hagyd ram legyszives hogy mit egyek es mit ne.

2016. dec. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%

Az én anyukámnak kb. egy évbe telt, mire felfogta, hogy nem eszem lisztet, kenyeret, cukrot és tejterméket, mert a gluténre és a tejre érzékeny vagyok, a cukortól és a gyors szénhidrátoktól pedig hipoglikémiás (leesik a vércukrom és elájulok). Sokat vitatkoztunk, neki is az az álláspontja, hogy mindent kell enni. Én már felnőtt vagyok, és nem élünk együtt, de még így sem volt könnyű... Minden családi ebédnél meg kellett tudakolnom, hogy az általa főzött ételekben van-e liszt, cukor, tej...

Az én üzenetem:

Kedves Anyuka! A lánya étrendje mindent tartalmaz, amire a szervezetének szüksége van (zöldségek: szénhidrát, vitaminok, rost, hús és tejtermékek: teljes értékű fehérje, zsír). Nem kell aggódnia. Sok ember táplálkozik így pl. ételallergiák vagy betegség miatt, és ők sem lesznek tápanyaghiányosak. Segítse őt azzal, hogy biztosítja az étrendjéhez szükséges alapanyagokat, ételeket. Pár kiló fogyás biztosan jót tesz majd neki.

2016. dec. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A sajt hasznos tápanyagokat tartalmaz (fehérje, zsír, kálcium...etc.), a kenyérben is van valami, de nem véletlenül minimalizálja sok fogyni vágyó, távolról sem olyan az összetétele, hogy viszonylag kis kalóriabevitelnél könnyedén beleférjen.

Érdekesen gondolkodik az anya, de az is igaz, hogy rengeteg jó módszer van fogyásra. S nincs étel, ami nélkül ne lehetne mindent bevinni. Az ember megválaszthatja, mit eszik. Van, akinek minden tipikus elképzeléssel szembe kell mennie, hogy egészségesen fogyhasson. Nagy gondot okoz, ha valaki túl szemellenzősen nézi ezt az elég komplikált dolgot.


A kenyérdolgon elgondolkozhatna az anya, fel nem fogom, miért erőlteti pont azt. Sokunknak az egyik legjobb döntés volt az életében, hogy egyszerűen elhagyták... Mégis mit veszthetünk ezzel? :)

Észérvek nélkül nem jó megpróbálni okosakat mondani, egyszerűen hiányzik hozzá az alap...

2016. dec. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!