Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Segítségre lenne szükségem!...

Segítségre lenne szükségem! Kényszeres evő vagyok, állandóan ennék, hogy tudnék leszokni róla?

Figyelt kérdés
Sokszor fordult már velem elő, hogy annyira túl ettem magam, hogy hányás lett a vége. Legutóbb 2 napja jártam így, számokban nem tudom kifejezni mennyit ettem, de kb 6-7 adag fő ételnek felelt meg +2 adag desszert és a végén még benyomtam egy banánt is, nagyon rosszul voltam utána, kb 1 óra elteltével kihánytam egy részét utána kellemesen éreztem már magam, eddig nem zavart,hogy mindig enni akarok, de a legutóbbi eset után "felébredtem" és segítségre van szükségem, szerintem egyedül nem tudom orvosolni a helyzetet
2016. dec. 31. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tulajdonképpen ezt hívják bulémiának. A legfontosabb, hogy az ember csináljon magának sok fontos elfoglaltságot, az otthonától való eltávozással járó programot, hogy ne az evésen járjon az esze. Aztán olyat egyen, aminek kicsi a kalóriatartalma, viszont jól megtömi a bendőt, főtt cékla, savanyúkáposzta, meleg húsleves stb. Nagyon fontos, hogy lassan egyen az ember, mert a gyomorba kerülő étel miatt csak lassan emelkedik a vércukor szint, a jóllakottság érzését pedig a vércukor szint emelkedése is kiváltja. Azaz gyors faláskor a kelleténél több táplálék jut a gyomorba. És hát persze a szorosra húzott nadrágszíj kiváló segédanyag.
2016. dec. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

1. Szervezz programot, ahogy az előző írta, mozdulj ki, tanulj valamit, ami leköt.


2. Az étkezés nem ott kezdődik, hogy leülsz és megeszed. A bevásárlásnál kezdődik. Tarts otthon nagyságrendekkel(!) kevesebb kaját.


3. Az étel ne legyen szem előtt, ne legyen elérhető közelségben. Ne vegyél olyan kaját, aminek az elkészítésével nem kell vesződni.


4. Ne csinálj mást evés közben. Ne tévézz, ne netezz, ne olvass. Csak az ételre koncentrálj, és tényleg lassan egyél, minden falatot gondosan megrágva.


5. Találd meg, mi a lelki oka a kényszerevésednek, mert ez csak tünet.


6. Ha pár héten/hónapon belül nem változik semmi, fordulj szakemberhez.

2016. dec. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Garpe válasza:
100%

Szervusz :)


Ez egy rettenetes helyzet, amiben jó pár ismerősöm és sajnos én is megfordultam. Aggodalomra semmi ok: élünk és jól vagyunk. Viszont minél előbb keress fel egy pszichológust, mert ez egy borzalmas állapot és nem árt ha segít valaki profi neked (nekem is egy pszichológus segített).


Ha úgy érzed nyugodtan írj privát üzenetet.

2017. jan. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Szia, most nagyon egyszerű leszek, de te kur....vára ráérsz és összekötötted az unalmas óráidat a kellemessel. Ha nem lenne időd enni, mert annyi dolgod lenne egy nap, akkor rohadtul nem lennél kényszerevő. Járjál el többet közösségbe, sportolj, otthon is foglald el magad és nem fogsz kényszert érezni, hogy így elégíts ki valamilyen rejtett vágyadat.
2017. jan. 1. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is pont ilyen vagyok, mint te.. Sajnos már évek óta tart ez nálam, nagyon nehéz belőle "meggyógyulni". Van amikor jobb a helyzet, és azt hiszem már sikerült, hogy kibírjam, hogy ne zabáljak össze-vissza mindent, de aztán mégis mindig visszaesek. Mint pl most is. Velem is előfordult már, hogy annyit ettem, hogy hánytam miatta.


Ha szeretnél esetleg erről beszélgetni, akkor írj nekem privátot, én örülnék ha beszélgethetnék valakivel, aki ugyanilyenen megy keresztül.

:)

2017. jan. 1. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es válaszolónak biztos soha életében nem volt semmiféle étkezési zavara, azért ír ekkora bődületes ostobaságot...


Kérdező, ha teljesen szeretnéd abbahagyni, akkor a kiváltó ok után kell leásnod a személyiségedbe.

Gyermekkori, párkapcsolati zavarok állnak legtöbbször emögött, a szeretet-elfogadás témakörében.

2017. jan. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én lefogytam sokàig tartottam a sulyom..de most visszaestem egy év plusz 20kilo :(

Most este is össze ettem mindent édes sos nem szàmitott..de passz hiàba mennék szakemberhez hova às le ha magam se tudom miért csinàlom?az ok sokat vagyok egyedül de sokat is melozok egyedül nevelek két gyereket..és nem nem vagyok magànyos..

2017. jan. 2. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Sikerült megoldást találnotok a problémára?

Én most jutottam el odáig, hogy elég volt, mérhetetlen mennyiségű ételt eszek meg, szinte egész nap fogyasztok valamit. Már lassan ott tartok, hogy bármit, csak ehessek. :-(

2018. máj. 11. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat hogy nem válaszoltam nektek


Hogy mire jutottam, gyakorlatilag mindig telhetetlen a gyomrom, csak már talán picit tudom kontrollálni.

Talán a legjobb megoldás nekem a sokszor kicsit enni, de úgy is mindig az ételen jár az eszem.

Korán kelő vagyok, 4 órakor ébredek akkor megiszom egy fehérje+zabpehelyliszt turmixot, majd 8 és 9 között 250g túrót eszek, délben kis leves kis főétellel (ételszállitós kaja, korábban főztem magamra, de ma már semmi időm rá) 4 órakor pedig vagy szendvicset vagy fehérje turmixot iszom

A legnehezebb a délig tartó időszak, akkor egy lovat megtudnék enni (már ha nem szeretném annyira őket)

Így amit leírtam arról azt gondolom teljesen rendben is lenne, de ha van valami ünnepi esemény ahol előttem van rengeteg étel, egyszerűen nem tudom megállni hogy rosszullétig ne egyek

2018. júl. 7. 16:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!