Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Most kezdtem glutén mentes...

Most kezdtem glutén mentes diétába, kicsit megvisel, szerintem elvonási tüneteim lehetnek. Meddig kell megbirkóznom velük?

Figyelt kérdés

Nem tudom mennyire reális, hogy tényleg elvonási tüneteim vannak, de én erre gondolok. Amúgy jelentősen máshogy érzem magam, pedig még csak 3. napja nem eszem. Fáradt úgy nem vagyok mint korábban, de pl tegnap olyan ehetnékem volt, hogy nem bírtam magammal. Ma meg kissé tompa vagyok. Kicsit olyan, mint amikor cukrot von meg magától az ember, pedig azt eszek, vagyis szénhidrátot, nem feltétlen cukor formájában.

Nem vagyok glutén érzékeny, csak sok gyomor panaszom van, aminek eddig nem derült ki az oka, így gondoltam kipróbálom, hátha valamitől enyhülnek. Amúgy elég nagy problémám az, hogy nagy a savam, és a testem is szerintem már igen csak elsavasodott.

Később ki akarom majd próbálni a laktó mentességet is.


2017. jan. 10. 12:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Vérvétel semmit sem ér. Menj el biopsziára, az a biztos.
2017. jan. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Voltam, az lett negatív. Meg úgy minden más is ... Csak hát így továbbra is tanácstalanságban tengetem napjaim.
2017. jan. 10. 18:05
 13/21 anonim ***** válasza:
Én is a laktózzal kezdtem volna...nekem egyből bejött
2017. jan. 10. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Olvasd el a Gabonaagy c. könyvet, a kérdéseidre benne van a válasz.
2017. jan. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
0%

Azt mondod sav problémáid vannak.. hát nekem attól sok lett a savam, hogy elolvastam ezt az étrendet..

Cukrok, közte fruktóz, töménytelen só, keményítő,


Reggeli zabkása, méz, aszalt gyümi..

Ez egy szénhidrát bomba emészthetetlen rostokkal.. mit csinál? Savasít...


Tízórai, sülttök, banán, mandarin...

A sülttök egy szénhidrát bomba

A banán oké, az egy szuper élelmiszer (de ilyen közegben savasít)

Mandarin önmagában brutál savas...

Ebéd, köles, csirkemell oké... de a zöldségköreted semmit nem ér, szinte semmi rost tartalma nincs... pedig pont az lenne a lényeg.. cékla répa ilyenek, jó az ízük, nagy a térfogatuk de ennyi.. kevés a vízben oldódó rost, amire pont szükséged lenne hogy lekösd a savadat...

Snikers?!.. snikersel a savasodás ellen... darvin díj...

A saláta jó lenne, de ott a sonka, ami egy sókupac, önted(gondolom egy adag hozzáadott sóval), sült krumpli(lemerem fogadni, hogy ezt külön sózod :D)

Vacsora: tökmindegy milyen lisztes palacsinta... tudtommal a paliban is van egy kis só, de ha nincs, akkor is egy adag gyorsfelszívódású savasító szénhidrát 0 emészthető rosttal..

Túró ha sózott túró, akkor ismét egy adag só, ha nem sózott is van benne :D

Virsli sok sok egészségtelen nehezen emészthető szutyok mellett, egy kis hozzáadott só is van benne...


Szóval én azon csodálkoznék, ha nem lenne rossz a gyomrod/emésztésed... :D

2017. jan. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A zabbal mi a baj? a mézet és a gyümit értem, de a zabkása én úgy tudtam lúgosít, és emellett lassan felszívódó szénhidrát.


A tükrözés után kaptam egy lapot, ott a savra a finomított lisztekből készül pékárukat javasolták, fehér kenyér s társai. Meg ugye a pékáruk. (volt idő amikor ezzel próbálkoztam, illetve teljes kiőrlésű társaikkal, de mindegyik után ugyan olyan pocsék volt a gyomrom, már 1-2 órára rá :/)


A sót sem értem feltétlen, kell valamennyi a szervezetnek. Ha nem eszek, akkor az lesz a baj. Most mondjuk át akarok tárni a Himalája sóra.


A virslivel és sonkával sajnos tisztában vagyok, de jelenleg nem megvalósítható más. Ha tehetném biztosan bio alapanyagokat használnék, magam csinálnám a szalámit, vajat, kefirt stb. Magam termeszteném a fűszereim, konyhakertet nevelgetnék.


A snikers meg hát, most a lelkem nyugtatgatja (nem, nem azzal, hogy savtalanít, ezt egy szóval sem említettem :D), nem szeretnék a későbbiekben semmi feldolgozott élelmiszert fogyasztani, amit nem muszáj, főleg nem ilyet.


Amúgy a banántól, ha egymagában eszem is savam van, nem is kicsit.


Igazából savtalanítás tekintetében sokat keresgéltem a neten, könyvek közt, de mindenhol mást írnak. A doki megint csak mást adott. Igazából nem tudom mi is lenne a helyes. Például sokan mondják, hogy a tej jó, ha savad van, nekem például attól is simán savam lesz.

2017. jan. 11. 08:38
 17/21 anonim ***** válasza:

"ott a savra a finomított lisztekből készül pékárukat javasolták, fehér kenyér s társai. Meg ugye a pékáruk." Te jóisten... Ebből is látszik, hogy a legtöbb orvosnak fogalma sincs a táplálkozás és egyes betegségek összefüggéseiről...

A finomított lisztek és a cukor nagyon jó táplálékot szolgáltatnak a kóros bélbaktériumoknak (amik hozzájárulhatnak a gyomorszáj gyengüléséhez, így a refluxhoz), és egyébként savasítanak. Ha kevesebb savat szeretnél, kevesebb szénhidrát és sokkal több zöldség kellene az étrendedbe.

2017. jan. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A zabbal az a baj, hogy emészthetetlen rostokat tartalmaz... sokan egy kalap alá veszik a rostokat elkönyvelik, hogy van rost és kész...

Vannak vízben oldódó rostok, pl zöldségek, gyümölcsök rostjai, ezek kötik le a savakat is...

És vannak vízben oldhatatlan rost, pl zab és gabonafélék rostjai, korpája...

(A víz is savas)

Ezek végig söprik, karistolják a bélfalad, ami igaz tisztán tartja azt, de szinte változatlan formában jön ki hátul, mint ahogy lenyelted...

(Más kérdés, hogy hosszútávon jó e a bélnek, ezek a rostok)

De lényeg, hogy ezek rohadtul nem kötik le a savakat... kb mint egy cserebogár kitin páncélja...

2017. jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Olvasd el a 80/10/10

A kína tanulmány és a harcosok étredje című könyveket.

Az első kettő vegan könyv, az utolsó időszakos böjt... de nem ez a lényeg, hanem hogy rengeteg hasznos infó van bennük a szervezeted/emésztésed működéséről, ha ezeken átrágod magad, esetleg az érdekes részeken jegyzetelsz, többet fogsz tudni az emésztésről, mint egy átlag orvos akinek nem a szakterülete...

Belgyógyászok stb táplálkouási tanácsai kb olyanok mint itt bármelyik trollé...

2017. jan. 11. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A sóval meg a mértéktelenség a baj, egy átlag embernek kb 5gramm kell naponta... a bolti feldolgozott kaják meg dugig vannak vele... még a snikers ben is van... ha csak 1 kiskanál sót teszel a kajáidhoz összesen naponta, akkor a rejtett sókkal ezzel az étrenddel én 20-25grammra tenném a sófogyasztásodat...

A himalája sónak meg szép a színe, ha 1kgot elkeversz 100 liter vízben jellemesebb az illata mintha erdélyi só lenne, de pont ennyi a különbség, egy túlárazott parasztvakítás.

2017. jan. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!