Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek ez az étrend...

Szerintetek ez az étrend tartható hosszútávon és súly vesztéssel is jár?

Figyelt kérdés

Sziasztok(:

(15 éves lány vagyok) Íme az étrendből egy nap( a többi nap is nagyon hasonló): 6:30 kávé+pirírós+zöldség+körözött

Iskolás vagyok ezért a suliba:1 alma és fél szendvics

Itthon ebédre kb 14:00-15 között: rizs+csirkemell+zöldség

Vacsora olyan 18-19 órakor: zabpehely cukor nélkül+szilva lekvár.és van mindennapos tesim meg otthon is szoktam edzeni valamennyit. Így leírva jónak tűnik csak tényleg nagyon akarok fogyni és megerősítést szeretnék kapni hogy a jó úton haladok e.

És ha van még valami tippetek akkor írjátok meg(:



2017. jan. 26. 07:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Kalóriát számold ki. :)
2017. jan. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"zabpehely cukor nélkül+szilva lekvár"

Ezen jót nevettem bocsi :D


A mennyiségeket fontos lenne tudni,illetve azt,hogy hány kiló vagy.

Nagyrészt jónak tűnik,bár én vacsorára már nem ennék zabpelyhet,mondjuk ha reggel csak egy szelet pirítóst eszel és ebédre is kevés rízst akkor talán belefér de ezt így látatlanban nem lehet megmondani.

2017. jan. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

Minden jó diéta alapja a magas fehérje, az alacsony szénhidrát, zéró cukor. Ehhez képest nézzük az étrended:

Reggeli: a kávét nem írtad mivel iszod, gondolom cukorral, a pirítós tömény szénhidrát (a teljes kiőrlésű még beleférhet), a körözöttben minimális fehérje van, a zöldség az pipa. Ez eddig elég sok szénhidrát és minimális fehérje. Vagy rántottát kéne csinálnod helyette, vagy zabpehely fehérjével, görögjoghurttal, mazsolával meg hasonlókkal feldobva.

Az alma mint minden gyümölcs tömény fruktóz, de segíti a c-vitamin felszívódást szóval maradhat, a szendvics...ha teljes kiőrlésű közé valamilyen húst vagy halat teszel úgy ok.

Ebéd: tökéletes, de célszerűbb lenne nagyobb adagot csinálni belőle, és elosztani 2 fele a nap folyamán.

Vacsora: irónikus hogy cukor nélkül írod, aztán hozzávágsz egy nagy adag cukrot lekvár formájában :D tehát zab cukorral. Na ebben megint minden van csak fehérje nincs. Szerencsésebb lenne zab+fehérje, vagy sovány túró fahéjjal, édesítővel.

Alapvetően jó a koncepciód, de van még rajta mit javítani, mindenesetre már többet tettél az alakodért mint a meki-fornetti-pizza szentháromság között mozgó csatakancák.

Szóval hajrá! ;)

2017. jan. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Reggelire a piritos max tk kenyérböl menjen,de ehetsz helyette abonettet is sok külömbség nincs.vacsorát én felcserélném az uzsonnával és rizs nélkül enném.éjszakára már nem kell a ch.a sulis szendvics is inkább valami tk legyen.de igy még mindig sok a ch és kevés a fehérje..
2017. jan. 26. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem ez elég kevés.

Biztosan fogyni fogsz, mert alig eszel.

Mondjuk egy 15 éves lánynak nagyon kell kávé kora reggel. Gratulálok.

2017. jan. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Rettenetes. Remélem, a szüleid odafigyelnek és több eszük van ennél.
2017. jan. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindig elhűlök, mennyire utálják az emberek szegény szénhidrátot.

A jó étrendben megfelelő mennyiségű fehérje (s egyéb tápanyag) van. A szénhidrát lehet minimális és rengeteg is, kinek mennyi kell vagy esik jól (a fajtája is sokat számít, persze). A fogyáshoz kalóriadeficit kell.


Nos, akkor az étrend. No igen, a vacsora kicsit humoros, s ha már az ember sok-sok órán át nem eszik utána, én mindenképpen tennék bele fehérjét... A zabban is van, persze, de nagyon kevés.


Ha makrókat látnék, többet tudnék mondani. Nincsenek mennyiségek, így nem lehet tudni, hogy ez koplalás vagy durva túlevés vagy mi. Főleg, hogy a kérdezőről sem tudunk semmit. 40 vagy 80 kilós, aktív vagy sem, mennyire izmos?

2017. jan. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Alapvetően elhibázott koncepció.

Reggelire inkább egyél két-három darab töpörtyűt sok zöldséggel.

Tízórai, ha fél szenyót bevágsz az alma mellé, akkor utóbbi nem megemésztődni fog benned, hanem elrohadni.

Ebéd: A csirkemellben megint nincs egy szemernyi zsír sem. Anélkül nem nyílik ki a Vater Papilla, gyengül az emésztés, gyengül az immunrendszer, gyengül a kedv.

A vacsora is úgy rossz, ahogy van. Tudom, most jön a lepontozás, mert szembemegyek a gyógyszerlobbi ajánlásaival. Pedig az egészségügyi világszervezet végre, 40 év után elismerte, hogy hiba volt a koleszterinnel riogatni a népet, csak ezt kis hazánk még nem hajlandó tudomásul venni. Még mindig a zsír nélküli, olajos kajákat preferálják, nem törődve a növényi olajok káros hatásaival.

2017. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!