Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A futás kiváltható otthoni...

A futás kiváltható otthoni helybenfutással?

Figyelt kérdés
2010. máj. 7. 23:34
 1/9 anonim válasza:
nem
2010. máj. 7. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

kiváltható, de értelme nem sok van. Akkor inkább már ugrálókötél.


Egyébként remélem nem azért akarsz "futni" hogy formába lendülj. Tévút.


http://www.youtube.com/watch?v=f-Fep8qep7o

2010. máj. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fogyókúra részeként sem jó?
2010. máj. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Fogyókúra részeként sem jó?


http://www.youtube.com/watch?v=f-Fep8qep7o


nem jó. a fogyáshoz negatív kalóriaeggyensúly kell. több tápanyagot kell elégetni mozgással, mint amennyit beviszel táplálkozással. A futás úgy van kitalálva, hogy hatékony legyen, kevés energiafelhasználással történik, nem csak az izmok dolgoznak, hanem az inak is jelentős energiát tárolnak.


másrészt, aki fogyókúrázik (utálom ezt a szót) az általában túlsúlyos. Hát túlsúllyal egyik lábról a másikra szökkenni 3-4ezerszer egymás után naponta baromi jó ötlet. Díjazni fogják a térd és bokaizületek is, jókis krónikus fájdalommal.


Harmadrészt, honnan veszik az emberek, hogy tudnak futni? Nem tudnak. Gondolom, senkinek sem jutna az eszébe az, hogy megküzdjön a szorítóban egy boxolóval, boxtudás híján. Akkor miaráknak akarnak futni a futó-tudás híján?


túlsúllyal tempós séta, lépcsőzés szerintem sokkal jobb. A legkirályabb mozgás fogyáshoz a súlyzó. Gyúrás, kettlebell pl. itt sokkal jobban lehet szabályozni az izületeket ért terhelést.


Ja, és utoljára az egyik kegvenc mondásom: Aki saját magának az edzője, annak bolond az ügyfele.

2010. máj. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Csak ha nem akarsz eljutni sehova
2010. máj. 8. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A lefogyáshoz egyáltalán nincs szükség futásra,de még csak helybenfutásra sem . Ahhoz hogy valaki lefogyjon ahhoz csak arra van szükség,hogy a napi kalória bevitele kevesebb legyen mint a napi fölhasznált kalória.

Magyarul ,ha a szervezeted egy nap elhasznál pl 2500 kalóriát de te csak ennél kevesebbet eszel meg (pl 2000 et) , akkor fogysz. Ha futsz, ha nem.

2010. máj. 8. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó,jó. De nyilván a futással akarja a bevitt kalóriát ledolgozni. Mert azért sokan végeznek ülő munkát, tehát minimális kalóriát égetnek el egy nap, és még ha diétásan étkeznek (normálisan), akkor is sajnos több kalóriát visznek be,mint amennyit felhasználnak.
2010. máj. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Szerintem ne fuss sokat. Én 10napban egyszer futok. Ennyi. Mellette edzem. Minek annyot loholni? Nem olyan hatásos az, mint ahogy mondják.
2010. máj. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Na jó, én is sok érvet-ellenérvet hallottam már a futásról, amúgy én is a napokban gondolkodtam rajta, hogy elkezdem.


Persze, hogy mozgás/futás nélkül is lehet fogyni, csak diétával. Na de attól pl a combom(nekem ez a problémás részem) ugyanúgy lötyi lesz ha vékonyabb lesz, mint most. Egy lefogyott plötyi test fogyás utána is plötyi lesz. Itt jön a képbe a sport, ha feszeset szeretne.


Én sem szeretek amúgy futni, de éreztem a lábamon a hatást mikor futottam egyet.

Súlyzóznék én is szívesebben, min túl kocogni, de pénzem nincs hogy mindig kondiba járjak.

19/L

2010. máj. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!