Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hol lehet a gond? (hosszú )

Devil_inangel kérdése:

Hol lehet a gond? (hosszú )

Figyelt kérdés

Segítséget szeretnék kérni, mert nem értem hogy hol a hiba. 2 hete rendelem az ételeimet, de megnézem benne hány kalória, mennyi ch, mennyi zsír, fehérje stb. Aktívan sportolok ( mostanában nem figyeltem a kajára, ezért lettem kis husi), úgyhogy azzal nincs gond, ezért gondoltam hogy a kajában van valami ami nem stimm. Lent láthatjátok a menüt!


Könnyű húsleves zöldségekkel, Római fasírt, kefíres brokkolisaláta, Csirkesteak, mentás almaszósz, Light francia saláta, abonett

Kal. 1231 kCalSzh. 69 g


Kínai csípős-savanyú leves, Majorannás hagymás jércemell, gőzölt zöldség, Kukoricás, ananászos csirkemell saláta, Korzikai omlett (kecskesajt, szárított paradicsom), abonett

Kal. 1567 kCalSzh. 102 ch


Ez most például a mai és a holnapi egész napi kaja! Ez az 1567 kcal a max ameddig felmegy.


A kérdés tehát,hogy csak simán türelmetlen vagyok, testképzavaros, vagy nem jó ez a menü? ( egyébként a teljes menü itt, M7E : [link]

)



2017. febr. 13. 10:44
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
reménykedtem hogy a kajával van a gond, és akkor a mentalitáson nem kéne változtatni :D
2017. febr. 13. 16:08
 12/20 Krisz85 ***** válasza:

ez így bőven nem oké, sem a kalóriamennyiség nem jó, sem az összetétel, meg a mennyiség sem,


és gondolom nem két ft jobb lenne ha magadnak csinálnád a kaját normálisan.


Ha aktívan sportolsz, akkor meg pláne kéne még kraft, mert aktiv sportolás köznen is át tud ám állni a tested raktározó üzemmódba, ami nem biztos, hogy hízást jelent, simán stagnálást, se föl, se le nem megy asúlyod, sőt még a teljesítményed is csökkenhet, vagy fogékonyabbá válasz a betegségekre, nátha stb.

2017. febr. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
a se ez se az nem jó, nem túl összetett válasz :) Miért
2017. febr. 14. 10:00
 14/20 Krisz85 ***** válasza:
52%

akkor leírom, nagyjából 35 kcal.ra van szükséged testsúlykg.onként /továbbiakban tskg/.


most nyilván felmerül a kérdés, hogy sovány testre kéne -e számolni, mivel a zsírszöveteidnek minek kaja, jogos, de nincs igazán bevett és teljesen pontos mérés a testzsír% mérésre.


71 * 35 - 2485 kcal- ennyit kéne bevinned naponta, hogy ne hízz, ne fogyj, természetesen az arány sem mindegy, hogy ezt mennyi ch-bó és fehérjéből és zsíból viszed be /tskg,


a heti fogyás normálisan 0,5-1 kg zsírvesztést jelent, 1 g zsír 9 kcal ,de a testzsírt jó 7 kcal al számolni grammonként, mert van közte víz és még vér is.


tehát heti 750 g zsír vesztéséhez 750*7 kcal - 5250 kcalt kell elhaználnod hetente mint amennyit bevittél, DE:


- ezt célszerű naponta egyenletesen, mert az ha egész héten henyélsz, majd vaárnap sétálsz 45 km-t ezzel előidézve 5250 kcal energiaveszteséget, akkor nem ugyanazt a hatást kapod, mintha naponta egyenletesen 750 kcal-t égetnél el


- most akkor jöhet a kérdés, hogy akkor elég csak naponta 750 kcal-al kevesebbet enni, mint a megtartó 2485 kcal kalóriamennyiség,


Ez így is van viszont a tested nem hülye, jól tudja, hogy mit csinálsz, szépen átkapcsol raktározoó üzemmódba, vagy egy idő után teszi ezt meg, kezdeti sikereket elérhetsz vele.


Akkor mit lehet tenni,


célszerű:


a 750 kcal-t mozgással és kevesebb evitt tápanyaggal bevinni, fele fele is már jó, tehát kaja 2458-350 - 2108 kcal.t kell bevinned naponta

a másik 350 kcal-t súlyzós edzéssel és a maradék napon egy órás kardiókkal simán el tudod érni, sőt a súlyzós edzésnek még van egy utánégető hatása, így edzés után is még órákkal égeted ám a kalóriákat.


mellette persze brutál sok folyadékot kell inni, ezt sokan nem is tudják


napi 5-6 étkezés, este már elhagyhatod a szénhidrátot, de ha este van súlyzós edzés, akkor előtte és utána kel la ch bevitel illetve reggel, ezt be kell állítani


továbbá a 2108 kcal -t célszerű kb 1,5-2 g / tskg ch-ból, 2-3 g / tskg fehérjéből / 3 g fehérjét inkább csak ha vkéony , nehezen hízó lennél, akkor célzerű, 2 g is bőven elég/ a maradék kieső kalóriát pedig zsírból bevinni, tehát a matek:


2108 kcal


ch: 150 g / nap 600 kcal

fehérje - 210 g / nap 840 kcal

zsír a maradék kalória : 74 g / 668 kcal


sok sikert!


természetesen mindenki másképp reagál a ch-ra, van akinek le kell mennie a vége felé 50-100 gramm / napra is, célszerű nem az elején, nagyon meghállja a test, ha nem egyből megvonod az összes tápanyagot, tapasztalatból írom, ha nem volt előtte súlyzós edzésed, akkor lehet az elején nehezebben inulnak meg lefelé a kilók mivel izmot is szedsz fől, tehát itt még megvalósul az ami amúgy lehetetlen lenne, zsírégetés és izomépítés egyszerre, 4 hét alatt már látszanak dolgok és látod is magadon a változást, talán ez a legnehezeb, és természetesen az, hogy ne csalj,


egyébként ha magad csinálod a kaját 50x olcsóbb lesz, mint netről rendelni max 30-40 ezerből szoktam kihozni a kaját egy hónapban, drága?! nem hiszem, nézd meg a felvágottakat 3-4000 ft kilója s minden van benne csak tápanyag nincs vagy pl a meki


1800 ft egy menü, 10 p után éhes vagy, és nincs benne semmi emésztőenzim, meg tápanyag szintén ha csak ezt ennél egy nap és vizet innál is egy hónapban 54.000 ft lenne a kajád, akkor drága a tiszta étkezés?! hát nem :-)) sokan ezzel jönnek, mint kifogás, ki kell dobozolni a kaját, vinni magaddal és három óránként enni, ha meg nem tudod megoldani az csak fejben dől el, suliba mehet a hűtőtáska , kiröhögnek , megszólnak , és? majd rá egy évre mindenki utánozni fog amikor 50x jobban nézel ki mint ők a kis vajas zsemléjükkel, meg büfés szendvicseikkel...

2017. febr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Krisz85 ***** válasza:
jah 700 kcal- al számoltam, 750 helyett, de az elv ugynaz
2017. febr. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Köszi a kifejtést :)

Melózom, suliról szó nincs. Amit leírtál azzal mind tisztában vagyok, nem véletlenül rendelem a kaját, se kedvem, se időm magamnak főzni, és a sportot sem most kezdtem ( mmint a kondit)

Összességében igazából arra lyukadunk ki, hogy több tápanyagot kell bevinnem. :)

2017. febr. 16. 09:33
 17/20 Krisz85 ***** válasza:
igen, és azt sem napi 1x elfogyasztva :DDD
2017. febr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Szóval a nagy menü a mekiben nem megoldás? :( :DD
2017. febr. 16. 13:14
 19/20 Krisz85 ***** válasza:

hát nagoyon nem :D


az emberek zöme ha tudná, hogy a tiszta kajától hogy néznének ki egy év után mindenki csak azt enné, ég és föld, nem véletlen hogy a terembe járok 90%-a néz ki szarul, kb mint akik lejárnak kocogni, fele kövér, és két év után is kövér, aki meg vékony azok is cak azért mert alkatilag vékonyak, persze tisztelet a kivételnek.

2017. febr. 16. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
szerintem hiába tudnák hogy hogy nézhetnének ki( Mert most is meg van a lehetőségük hogy felfogják, elég sok példa van előttük), akkor se ennének rendesen. Több sebből is vérzik az ügy. Egyrészt a kínálat szüli a keresletet szerintem, másrészt lusták.. :D
2017. febr. 17. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!