Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szénhidrát, Zsír, Fehérje...

Szénhidrát, Zsír, Fehérje arány hogyan?

Figyelt kérdés

Mondjuk 45 % ch 35% fehérje 20 % zsír rosszabb fogyás szempontjából mint 45% fehérje,35% ch?

Vagy teljesen mindegy mert kcal az ugyanannyira jön ki?


2017. febr. 20. 12:01
 1/4 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak nem vagy extrém izmos (mondjuk 4-5 év+ súlyzósedzés) vagy nem sportolsz verseny szinten (napi 2-3 óra+ edzés), akkor bőven jó a 45% ch 35% fehérje 20% zsír. Csak arra figyelj, hogy zsírból 40-50gr minimum legyen meg (testsúly függő).
2017. febr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha fogyózol, állítólag úgy 1,5 gramm fehérje kell testslkilogrammonként, hogy minimalizáld az izomvesztést. Mivel ez az érték valójában a sovány testtömegre vonatkozik, nagy túlsúlynál lehet kevesebb, mint 1,5 gramm. Tehát először belövöd a kalóriát, aztán a fehérjét, aztán a zsírt, a fennmaradó rész pedig a szénhidrát. Ha arányokban próbálok gondolkodni, 45% fehérje valószínűleg feleslegesen sok.
2017. febr. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem vagyok sem túl izmos,sem versenysportoló :)

Eddig a fehérjém volt 45 %, most viszont szeretném megcserélni a ch és fehérje arányt, egész pontosan (rosszat írtam a kérdésnél) 40 ch,35 fehérje és 25 zsír.

Ez nekem 150 ch 130 fehérje és 40 zsír.

Továbbra is szeretném tartani a heti fél kg-os fogyást, ez a változtatás akkor lényegében erre nem lesz hatással?

2017. febr. 20. 12:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Az arányok nem számítanak, jóformán közük nincs a test igényeihez.

Megfelelő mennyiségű fehérje kell és kész.

Nekem a fehérje 20-25%, de csak akkor, ha alig eszem, nagyobb kalóriaigénynél ez jóval kevesebb.

Csak mert pl. 4000 kcalt éget valaki sporttal vagy van rajta 100 kg felesleg, nincs szüksége sokszáz gramm fehérjére.


A fehérje tehát rendben van. Zsírból kell vagy 30-40 gramm, ez a kötelező minimum, de hogy a többi kalóriát hogyan célszerű elosztani a zsír és a szénhidrát között, az egyéni. Étrendfüggő is, bizonyos makrókat képtelen vagy betartani egyes étrendeken vagy ha mégis sikerül, macerás és kiegyensúlyozatlan lesz a táplálkozásod.


Van, akinek elég mindegy, van, aki úgy tapasztalja, hogy sok ch vagy sok zsír jobban zsírosítja vagy kevesebb energiát ad, macerás, drága, rosszul esik, akármi.

Az adott embernek ideális étrendek aránya bámulatosan szór. Van, akinek a fő makrotápanyaga 90-95%-ot tesz ki, bár itt már komoly kalóriaigényről s az egyik makrotápanyag minimalizálásáról van szó.


Úgyhogy szerintem legyen 1,5-2g/feleslegmentes ttkg fehérje, minimum 0,5g/ttkg zsír és lehetőség szerint vigyél be mindent, amit kell, megfelelő kalóriadeficit mellett. Többet a számodra ideális makrókról nem tudok mondani, bár mivel te a sok szénhidrátot szoktad meg, nem ajánlom, hogy az extrém alacsony legyen :)

2017. febr. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!