Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mindig fogyok, de mindig...

Mindig fogyok, de mindig visszajön.40 éves vagyok. Mozgást rendszeresen nem tudom beiktatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

sajnos kicsi a gyerek, vagy beteg, vagy én vagyok beteg, vagy ha nem vagyunk betegek, akkor intézek mindent.

nem nagyon marad estére energiám, és időm se elmenni edzeni. (igazából a párommal ketten vagyunk a gyerekre, nincs segítségem. én intézek mindent. gyerek is főként engem igényel. kimenőzni csak úgy nem tudok, napközben nem érek rá)

szóval tudok fogyni, heti fél kiló körül, de csak 3-4 kilóig, aztán megáll... és "sok hűhó semmiért" hiába mondok le minden jó falatról, megáll, és nem megy tovább a fogyás. aztán bezzeg a hetekig tartó odafigyelés után egy hétig elengedem magam, mind visszajön. mind a 3-4 kiló!! :(

tudom, hogy mozogni kellene, de 4 éves gyerekkel "stáb" nélkül hogyan?

meg... miért jön mindig vissza amit lefogytam?

úgy fogyózom, h akkor eszem, mikor éhes vagyok, és akkor is csak LISZT, CUKOR mentes ételeket, és főként zöldséget, gyümölcsöt, csirkehúst...

és jó ha 1200 kcal-t

160 centi vagyok, 62-65 kiló között mozgok.

szeretnék 58 kiló lenni. nem tudom megvalósítani a heti 3 edzést, max. 1 hétig, utána biztos hetekig még egy edzést se tudok megvalósítani :(


van, akinek valahogy mégis sikerült?

mit tanácsoltok?


köszi :)


2017. márc. 2. 22:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Otthon nem tudsz edzeni?
2017. márc. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

de. volt már ilyen "kampányom". rubintréka videóra neki álltam tornázni, párom is támogatott benne, addig kivonult a nappaliból. gyerek ugyan kicsit ugrált ilyenkor a hátamon, de megunta. azért a 60p edzésbe beleesett általában 10-15 perc "küzdés" a gyerekkel.

az lett a vége, hogy migrénes fejfájásom lett.

egyszerűen felidegesített és feszültté tett az, hogy itthon megküzdjek azzal, hogy legyen nyugodt 60 percem edzeni, és hogy ezt hogy megteremtsem, kétszeres gőzzel álltam neki a házimunkának - mert egy dolgozó nő a háztartást munka után végzi el...

nem lehet gyerek és munka mellett az otthoni edzést olyan lazítónak és kikapcsolónak érezni, mint egy edzőterembe. kikészíti az embert.

szerintem ilyen csak elméletben létezik.

vagy velem van a baj.

ha elmehetek valahová edzeni - 20 p elkészülés + utazás, edzés 60 p. kényelmes átöltözés - és 20p utazás haza, akkor az csak erről szól, és az jó, feltölt.

de otthon edzeni, kisgyerek mellett, tudva, hogy jár a mosógép, mosogatógép, látni, h jó lenne letörölni a tv-ről a port... na... hát lehet, csak én vagyok ilyen hülye, de nem műödik nálam :)

2017. márc. 2. 23:50
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kifogásokat keresel, ezért nem tudsz lefogyni. Nem kell a gyerekkel takarózni. Vegyél egy szobabiciklit, kelj fel hajnalban míg alszik a gyerek és tekerj minden nap.
2017. márc. 3. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Bizony tornázni lehet , csak akarni kell. Hogy vonult ki a párod a gyerekkel ha rajtad ugrált? Mert ha kivonul , vigye ki a gyereket és foglalkozzon vele. Nyilván a jojó effekt van nálad is. Meg nekem is volt ilyen kicsi a gyerek de nem kell azt egész nap "nyúzni". Rákell szoktatni hogy önállóan játsszon, foglalja el magát.
2017. márc. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Legalább addig foglalkozzon az apuka a gyerekkel,amíg te tornázol.

A táplálkozásra itt egy séma:


[link]


Nem ez az egyetlen járható út, de a legtöbbünknek működik és legalább irányt mutat.

2017. márc. 3. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én minden nap tornázom a gyerek mellett.

Ilyenkor vagy az apa vigyáz rá, vagy a gyerek nézi, ahogy tornázom. Már megszokta.

Szerintem nálad az a gond, hogy rossz edzést választottál. Kettess olyant, amit nem unsz meg.

Dolgozol a gyerek mellett? Ha nem, tornázz akkor, amikor oviban van.

2017. márc. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

1. Szerintem nem jó módszerrek akarsz fogyni: "hiába mondok le minden jó falatról" - ennek így semmi értelme, mert csak addig tart a fogyásod, (ahoyg tapasztalod is), amíg gyötröd magad, ahoyg elkezdesz rendesen mindent enni, visszajönnek a leadott kilók.

Ami tényleg használ, ha úgy étkezel, ahogy életed végéig képes vagy rá, tehát nem fogyókúra kell, hanem átállás más ételmódra.


2. Az nagyon rossz ötlet, hoyg összevissza eszel - ugyanis így sokkal többet fogyasztasz, mintha rendszeres evési idök lennének. Emellett az ilyen "mindenröl lemodnok és csak pár dolgot eszek" jellegü diéta sosem lesz tartós. Okosabb - értelmes határokon belül - mindent enni, és csak a mennyiségekre figyelni: az erösen zsíros, cukros, keményítös ételekböl csak keveset, a zödlségekböl, gyümölcsökböl, sovány(abb) húsokból meg többet. Így nem fog semmi hiányozni és évekig, évtizedekig lehet tartani ezt az étrendet. (Mellesleg az 1200 kcal borzasztó kevés, ez is akadályozz a fogyást!)


3. A "nem tudok mozogni" szintén csak kifogás, nem kell elmenni sehová edzeni, böven lehet otthon is. Mellesleg ha többet mozogsz - föleg a szabadban minden nap -, akkor sokkal kevesebbet vagy egyáltalán nem leszel beteg. (Meg ugyanez érvényes a gyerekre is, ha télen-nyáron minimum egy órát kinn mozog, akkor "lemondhatsz" a megfázásos betegségekröl)


4. Azért néha csak otthon van az apja is a gyereknek? Akkor egy órára az "övé", csak ö foglalkozik vele, te meg addig a másik szobában sportolsz. A neten rengeteg különbözö tipusú, erösségü videó van, amit otthon is tudsz végezni.

2017. márc. 3. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Átérzem a helyzetedet, nekem két ovis gyerekem van, akik mellett sosem tudtam tornázni, apával pedig nem igazán vannak el. Ha én is házon belül vagyok, 5 percenként odajönnek valamivel. Elmenni tornázni nem tudok, hosszú utat kellene megtennem egy konditeremig, inkább otthon próbálom megoldani a több mozgást, a gyerekekkel együtt. Ha az idő alkalmas rá, elmegyünk sétálni vagy biciklizni, vagy a kertben szaladgálunk (imádnak versenyt futni, focizni). Néha kerti munka is akad, gereblyézés, ilyesmi. Rossz időben, télen van, hogy a házon belül szaladgálunk :) Tornázni is próbáltam velük, de nem voltak rá vevők.

Hétköznap délben a munkahelyemen szoktam ebéd előtt 10-20 percet tornázni, persze erre a legtöbb munkahely nem alkalmas, nekem szerencsém van. Ez kb. arra jó, hogy kicsit átmozgassam magam, mivel elég sokat ülök. 10-15 perces ebéd után, ha lehet, elmegyek 10 perc sétára.

Viszont amikor lefogytam 65 kg-ról 55-re, majd némi szünet után 50-re, akkor csak az étrendemet változtattam meg, a testmozgás ugyanannyi volt. Alacsony ch, normál zsír és fehérjebevitel, tiszta, természetes ételek, kb. paleo stílusban, kalóriaszámlálás nélkül. Ezt az étrendet azóta is tartom, mert jól érzem magam vele, megszoktam és a gyenge pajzsmirigyemet, vércukorproblémáimat is rendbehozta. Igazából az egészségem miatt kezdtem bele, nem a súlyom miatt, de persze nem bánom, hogy vékonyabb lettem. Nem úgy tekintek rá, mint fogyókúrára vagy súlytartó étrendre, mindig annyit eszem, amennyi jólesik, csak az nem mindegy, mit.

Talán kipróbálhatnád te is ezeket.

41/N, 163 cm

2017. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%

Nekem annyira fura ez a "gyerek nem igazán van el apával" dolog... Apa vagyok, két gyerkőcöm van, totál jól elvagyok velük órákig gond nélkül, sőt minden percet élvezek amit velük tölthetek. Gyorsan felnőnek a gyerkőcök, és akkor késő lesz szomorkodni az apukáknak, hogy kimaradt a gyerekkoruk.

No de, hogy a témához is szóljak. Maga a fogyás abszolút a kaján múlik. A mozgás "csak" az a bizonyos plusz, ami persze fontos az egészség miatt is. Én heti 5 edzéssel is tudok hízni, ha nincs rendben a kajám. Egy olyan étrend kell, ami hosszútávon tartható és nem az éhezésről és nélkülözésről szól. Ezt nagyon nehéz kialakítani.

2017. márc. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkel is lehet mozogni, négy évesben van elég energia sétálni, rohangálni, labdázni, játszóterezni stb. A gyerekek fejlődéséhez egyébként is létfontosságú a mozgás, enélkül nagyon visszamaradnak, nem megy majd a cipő bekötése, sem a rajzolás, szépírás, hisz mindehhez a finom motorikus működések kellenek.
2017. márc. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!