Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Tejjel diéta? Működhet?

Tejjel diéta? Működhet?

Figyelt kérdés
szerintetek lehet olyannak értelme, hogy pár hétig csak tejet iszik valaki? lehet ezzel fogyni? tudom, hogy a rágás kell a fogak miatt, azt rágóval meglehetne oldani
2017. márc. 9. 23:59
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ó, a tejberizs. Nem diétás. A tejben cukor van, a rizsben összetett cukor, amivel persze lehet fogyni, mint bármivel, de a legtöbbünknek sokkal nehezebb, mint alkalmasabb ételekkel. A szénhidrát laktat a legkevésbé (általánosan nézve) s hormonálisan is inkább a tárolásra buzdít (de persze a kalóriamennyiség ezt felülírja, a semmiből nem lehet tárolni).

Van, akinek a rizs tuti módszer arra, hogy ne legyen fogyás (már ha szabad akaratból csinálja a dolgokat az ember, mert rabként bármivel lefogy, csak energiahiány legyen). Mindössze rendes, normális étel s megfelelő energiát biztosít. Miután bevitted a fehérjét és a zöldséget, még sok kalóriára van szükséged, erre egy gluténmentes összetett szénhidrátforrás elég jó válasz szokott lenni. Nem mindenkinél, de ez a tipikusabb. Jó, egyeseket nem zavar a glutén és van, akinek számít a GI...

2017. márc. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én abszolút tejpárti vagyok, szemben az "úristen, a tej méreg" és az "úristen, a tejtől azonnal leáll a fogyás és visszahízol" elméletekkel.


De ennek semmi értelme nincs. Az orvosi ajánlások napi fél liternek megfelelő tejet és tejterméket javasolnak, azaz sajttal, (amiben ugye "sűrűbb" állapotban van"), túróval, joghurttal stb. együtt.


A tej nekem pl. jó, de csak ebből nem lehetne megfelelő arányban kinyerni a fehérjét, zsírt és szénhidrátot, a vitaminokról már nem is beszélve.


Fogytam 16 kilót, minden nap bőségesen ittam-ettem tejet és tejterméket, de az étrend gerincét a zöldségek, tojás és egyéb fehérjeforrások adták. A tejtermék reggelire, edzés előtt vagy pl. ízesítésnek (parmezán a salátára) kiváló volt.

2017. márc. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!